Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gergo5991

    őstag

    válasz DigitXT #10296 üzenetére

    ha már pumpa fb csoportban láttam van valami uj féle xiaomi elektromos pumpa, 20 euróért vesztegetik akciósan, hátha még érvényes.

    [ Szerkesztve ]

  • Horn Ákos

    kezdő

    válasz DigitXT #10296 üzenetére

    "Még egyet is értenék, ha nem lenne tele demagóg túlzásokkal:
    500W szerinted azt jelenti, hogy 50-60 km/h-val tud menni?"

    Demagóg túlzásokért neked se kell a szomszédba menni. Persze hogy az írásomból a legkisebb teljesítményt vetetted össze a legnagyobb sebességjel. 350W fölötti rollerek teljesítménye "feltételezem" nem áll meg 500W-nál.

    "Én se ütköznék senkivel kerékpárúton. Máshol se!
    Azzal a 70 kg-os bringással sem, aki a teljesen legális 40 km/h
    tempójából akkor sem vesz vissza..."

    Rosszul tudod! Kerékpárúton 30 km/h a sebességhatár.

    Felépítéséből és jellegéből adódóan a kerékpár sokkal stabilabb és kiszámítható mozgású. Nagy kerekek és hosszú tengelytáv miatt más a fordulókörük, nem várható a bicajtól olyan hirtelen oldalirányú kitérés, mint roller esetén. Ahhoz, hogy városon belül álló helyzetből 40 km/h-ra felgyorsuljon, ahhoz szemmel látható erőbefektetés kell a bicajostól (roller esetén fapofával rövid ideig le kell nyomni hozzá egy kart). És hát hosszabb útra is van szükség a 40 km/h eléréséhez, amire kereszteződésekkel teletűzdelt városban ritkán van lehetőség.

    És én nem kerékpárost kívántam szembe állítani az erollerel, hanem hogy a kerékpárútra szerintem tényleg nem valók a nagytestű, nagy teljesítményű rollerek. Az pedig engem nem érdekel, hogy valójában egyetlen út típus se igazán passzol nekik, ez legyen az ő dolguk. Nem bíznám a kerékpárúton közlekedők testi épségét a nagyteljesítményű erolleresek ítélőképességére, habitusára, még ha minden jelenlévő szabálykövető, tisztességes állampolgár.

Új hozzászólás Aktív témák