Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    ma megjött végre az enyém is, nagyon tetszik, de látom, hogy ezt nem lehet majd hosszú távon tok nélkül hurcolászni. olyan tokot szeretnék, aminek nem bőr/műbőr az anyaga, de eddig csak a tuff-luv eco-nique sorozatát találtam, nagyjából elfogadható áron van az angol amazonnál, de azért tudnék még lejjebb menni. most éppen ott tartok, hogy kifaragok egy üres határidőnaplót és abban tartom majd. ötletek/vélemények az ügyben?

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    tegnap elég sokat nyomogattam a kütyüt, olvastam is rajta pár órát, nagyon tetszik. még régen láttam e-ink kijelzőt, amikor az ára miatt dobtam a könyvolvasó projectet, az utóbbi pár évben azért volt némi fejlődés, főleg válaszidő tekintetében, de a menüben való kavarásnál még mindig érezhetően lassú, de nem ez az elsődleges felhasználási terület, olvasás közben egyáltalán nem zavaró, simán gyorsabban lapoz, mint én fél kézzel a metrón pl.

    a billentyűzet katasztrofális, ha soha egy szót sem kell legépelnem többet rajta, akkor is sok lesz, szerintem internet és e-mail elérésre felesleges 3g-t venni, az egységsugarú okostelefon ezeket a funkciókat sokkal jobban megoldja, itt a @kindle címre küldött anyagok miatt van értelme a wirelessnek, illetve aki használja az amazon store-t. aki meg sokat jár külföldre az vesz egy kinti pre-paid mobilnetet és akkor nem e-inken kell bohóckodni. én azt sajnálom inkább, hogy a szponzorált képernyővédős verzió usa only, úgy még egy 20 dollárt le lehetett volna szorítani az árából.

    a calibre nálam meglepően jól konvertált, pdf-ből persze ugyanúgy betolja a sorközöket minden bekezdés közé, de ez engem eddig nem zavart, elég sok szöveg elfér a kijelzőn az alap betűmérettel, hogy ne legyen frusztráló. tetszik még, hogy reggel összeszedi nekem a kiválogatott hírforrásokból (magyar sajnos elég kevés van benne) a napi anyagot, elküldi a kindle-nek, az leszedi wifin mire felébrednék, a táskából sem kell kivenni és menet közben olvasgathatok.

    igazából ami hátrányát látom az a magyar tartalom hiánya és ráadásul az epub támogatás hiánya (persze fel lehet törni és konvertálni mobiba, de egy legálisan beszerzett könyvet hagy ne kelljen már, ha megoldható), a katasztrofális billentyűzet, és az, hogy tok nélkül nagyon könnyen ki tud csúszni az ember kezéből. én pillanatnyilag nem nagyon látok jobb ár/érték arányú olvasót, ami közvetlenül elérhető az itthoni piacon. ha az amazonhoz valami csoda folytán elkezdenének beszivárogni a magyar könyvek, még jobb lenne.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Degeczi #1431 üzenetére

    nem is vártam komolyan, hogy kiszállítják a reklámtámogatott verziót, de azért tudtam volna örülni neki:)

    nem a tartalom megszerzésével van baj, hanem azzal, hogy ha akarnám se tudnám megvenni őket hivatalosan. most is egy olyan könyvet olvasok, ami megvan papíron is, csak a hordozhatósága hagy némi kívánnivalót maga után, viszont legközelebb papíralapú helyett elektronikusat vennék, de honnan? az elérhető kínálat egyáltalán nem fedi az ízlésemet, és szerintem nyugodtan mondhatjuk, hogy elhanyagolható.

    mondjuk illegálban legalább olyan dolgokat is meg lehet találni, amikért papíron túrni kell az antikváriumokat keményen.

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Degeczi #1434 üzenetére

    tehát még mindig ott tartunk, hogy értékelhető mennyiségű/minőségű legális anyag nem elérhető itthon :) a MEK nagyon jó, de annak is megvannak a hátrányai, kortárs szórakoztató irodalom gyakorlatilag nem létezik, bár a rejtő gyűjtemény nagyon jól jött rendesen megszerkesztett mobi formátumban. az sfportal ad még ki kindle kompatibilisen, és nagyjából ennyi. a többiek vagy e-pubra dolgoznak, vagy valami még fantasztikusabb formátumba.

    a trónok harca nekem is lökés volt az ügyben, gondolom majd jövőre lekezdik újranyomni, mire mindenki elolvasta pdf-ből.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz €uro #1448 üzenetére

    hát nemtom. mikor nyugodtan ülök egy karosszékben és nincs semmi más dolgom valamelyik kezemmel, akkor még ok az érintő lapozás, de ágyban fekve, metrón kapaszkodás közben, és gyakorlatilag minden esetben, mikor csak az egyik kezed szabad nagyon nagy előny a léptetőgomb. a kindle-é pont azon a helyen van, ahová a nagyujjad esik egykezes fogásnál, ez az egyik legjobb dolog benne a hagyományos könyvhöz képest, azt utáltam bkv-n fél kézzel lapozni, ennél magától értetődő. a sony az érintős könyvolvasóira is rak lapozógombot, gondolom csak rajtafelejtették a designerek.

    a készüléken belüli navigáció egy másik történet, de itt alapvetően mások a célok, mint a mobilok, tabletek esetében. netezésre, és egyéb relatív gyorsan változó tartalom megjelenítésére nem jó az e-ink, tehát amire ki lehet használni az érintőképernyőt, ahol tényleg előnyt tud nyújtani, az a szövegbevitel, a másik a menüben való kavarás. tapasztalataim szerint egyik sem olyan jelentős tétel, amiért feladnám a rendes gombok fizikai visszacsatolását és az egyik szabad kezet olvasás közben. el kell dönteni, hogy mire kell a készülék, olvasásra szerintem jobb a kindle koncepciója, ha meg médialejátszónak, internetre, játékra és olvasásra is kell a cucc, akkor meg kell egy tablet, de az új nook koncepciója szerintem így nem jó, és igazából négy (esetleg 2) gomb felrakásával sokkal használhatóbb lenne mindenki számára. ami amúgy teljesen mindegy is, mert ide úgy sem szállítanak.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz €uro #1463 üzenetére

    ja, meg a farkammal is, csak furcsán nézne a többi utas, meg nem lenne kényelmes.

    én úgy értettem, hogy az érintőkijelző mellé hagyjanak fizikai gombokat is, hogy mindenki azt használja, ami tetszik, de mindegy, biztos van oka, hogy utálod a gombokat.

    az meg tökmindegy, hol van a lapozógomb, ha egyáltalán lapozógombot rajzol ki, amit kétlek, mert a 6" nem sok, abból még gombnak elvenni elég szar lenne. szóval valszeg egy gesture lesz rá, mint az oly divatos ipaden például, ez pedig azt fogja eredményezni, hogy szép vízszintes maszatolás lesz a kijelzőn minden egyes lapozás után. valamint még mindig fenntartom, hogy az előny, ami egy tft+rendes érintős gui kombónál megvan nem lesz ugyanilyen e-inken az lassú válaszidő miatt. egy lassabb okostelefonnál is pont elég rossz a reakcióra várni, pedig ott csak néha kell, itt meg folyamatosan. a szövegbevitel kivételével még mindig látom a megoldás előnyeit.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz €uro #1484 üzenetére

    én elfogadom, épp ezért írtam egy olyan megoldást, ami jó azoknak is, akik a gombokat és azoknak is, akik az érintőképernyőt szeretik. mindenkinek szíve joga arra költeni a pénzét, amire akarja, nem téríteni akartam, csak a véleményemet írtam le.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz OIH #1573 üzenetére

    a calibre telepítéskor megkérdezi, milyen olvasód van, innentől arra dolgozik, full automata üzemmódban is alkalmazható, de finomhangolásra is van lehetőség. ha epubból mobiba konvertálsz, semmit nem kell csinálni, csak ráereszted és kész, nem kerülnek bele felesleges üres sorok, megmaradnak a chapterek. ingyenes, minden elterjedtebb platformon elfut és pluginekkel bővíthető.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Bucicimaci #1630 üzenetére

    én eddig az alábbi töltőfejekbe nyomtam bele a kábelét: iphone 2g, htc hero, lg optimus 7, plusz komplett lg microusb töltőre is raktam már, mindegyikkel működik, de ennek így is kell lennie, max a töltési idő módosul.

    collection témában: a calibre-hez van egy kindle collections plugin, azzal lehet automatán létrehozni, módosítani, vagy manuálisan kezelni őket. sokkal gyorsabb és kényelmesebb, mint a kindle billentyűzetén és kijelzőjén csinálni. ha egyszerre 3-nál több könyvet akarsz átrendezni, már megéri gépre dugni.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    aki esetleg kinti rokonnal akar postáztatni, annak tanácsolnék pár dolgot, amivel meg tudja úszni a vámolást. nem tuti, de több rá így az esély.

    ne legyen eredeti dobozban, ne legyen mellette számla. kell csinálni egy proforma számlát róla, amire fel kell írni, hogy used device, not for sale, valamint azt, hogy no commercial value, only for customs purposes, és a proforma számlán minél kisebb értéket kell feltüntetni, ami azért még reális lehet egy használt eszköznél (mondjuk 80$). ezt kell mellé rakni a dobozba, amiben küldik. így rá lehet fogni, hogy kinthagytad a sajátodat és utánad küldték.

    ha bontatlan a doboz, vagy van mellette számla és észreveszik, tuti, hogy azonnal vámeljárás alá kerül, én így jártam anno az ipodommal, amit az eredeti számla híján vissza kellett küldenem svájcba gariztatni, majd mikor újra kipostázták, ki kellett fizetnem az áfá-t, és még rámvertek tárolási díjat is, mert 5 munkanapon belül nem tudtam érte menni.

    érdemes mérlegelni, hogy akarsz-e szórakozni ezzel, mert az amazonénál csak drágább szállítási díjakat fogsz kapni (egy mobiltelefon DHL küldése USA-ba magánemberként, doboz nélkül kb. 15.000 forint volt nyáron), és a végén lehet úgyis ki kell fizetni az ÁFÁt (vámmentesség nemtom van-e még bizonyos értékhatár alatt), plusz még cseszhetsz el egy csomó időt a papírozással.

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák