Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szbalogh

    őstag

    válasz pulutodurumo #367 üzenetére

    Aha, én egy HMT Pilot-ot hordok.

    Azért ennyire nem volt sima minden. Maga az óra egy pár nap késéssel érkezett meg a lotus12in árustól viszont egy masszív csomagolásban. Az óra működött, de a tokon a felhúzótengelynek szánt lyuk és a felhúzótengely magassága közt úg fél mm eltérés van, ezért a tokcső keresztben állt, ami miatt nem lehetett felhúzni az órát és a felhúzómechanikában egy rugó is kiakadt. Ezeket javítottam, a leírást a svájci órás topicban találod. Ezek meg képek a szétszedett mechanikáról.
    Amúgy hangolás után egész pontos, napi 8-10 másodpercet szed magára. Biztos lehetne még javítani rajta de ez már nekem így bőven jó. Szeretem, mert nem olyan nagy ormótlan, mint mostanában "szokás" és könnyű is, először nem is hittem, hogy acél. 37 óra tartalék van benne.
    Azt nem árt tudni, hogy vannak a felújított HMT-k, mint az enyém is, és vannak az eredetiek, de azok sokkal drágábbak. Az enyémnél a felújítás miatt ugye nem passzol a felhúzótengely magassága.
    Még annyi, hogy az "üveg" valójában polikarbonát és nem ragasztva van hanem belefeszül a tokba. Egyrészt bármitől összekarcolódik, másrészt nem lehet vízállóvá tenni az órát, max cseppállóvá.
    Vannak még az indiaiak által felújított japán órák, ezekhez nincs szerencsém, de egy szép automata Citizent ki akarok fogni.

    Nick: HE_Storm

Új hozzászólás Aktív témák