Új hozzászólás Aktív témák

  • ócskás

    aktív tag

    válasz hadsz #509 üzenetére

    Császár.
    Kezd a téma egyre izgalmasabb lenni, főként amióta T.-n kívül már É. is olyan dolgokat említ,amiről szvsz biztosat csak az tudhat, aki ott szolgált vagy éppen részt vett a kivonulás utáni terület-átvizsgálásában, mentesítésében. Mindkét fórumtárs által említett dolgok, helyek ( föld alatti bunkerek, termek, azokat összekötő járatok ) szinte 100%-ban fedik egymást.
    Első pillanattól fogva furcsának találtam a Gránitok végébe beépített kapukat, és minden látogatásom alkalmával csak erősödött bennem az az eretnek gondolat, hogy van mögötte valami (Vagyis kéne valaminek lennie. Szergejék csináltak néha furcsa dolgokat, de úgy voltam vele, hogy pusztán kedvtelésből végzáró elem helyett több tonnás vaskaput csak nem építenek be.). Azt viszont még furcsábbnak találtam, hogy eddig még nem nyitották ki ( hovatovább: nem lopták el! ), nem vágtak rajta nyílást, stb. Miért? Egyre inkább arra a két következtetésre jutottam, hogy vagy nem tudják, vagy nem merik.A nem tudják-nak ellent mond a külső kapuk eltünése. Maradt a második variáció: nem merik. De miért? Mitől félnek? Talán a sugárzástól? Nem mentesített területre számítanak a kapu mögött? Nem tudom megválaszolni, bár azt majdnem biztosra venném, ha a "C"tipusú vasgyüjtők biztosak lennének abban, hogy a kapuk mögött csak föld van,akkor mi már csak a földet látnánk.
    Különböző elképzelések, híresztelések láttak napvilágot arról, hogy mit tároltak, ill. mit tárolhattak a Gránitokban. Legvalószínűbbnek az tünik,hogy az R300 Elbrusz rakétáit tárolták ott. És akkor a fejeket? Lehet, hogy a kapu mögött, bár ez szerintem logisztikailag nem a legjobb elhelyezés ( csapásmérés esetén először a fejeknek kell a csapathoz kerülni, a további rakétajavadalmazásnak csak később). Véleményem szerint a fejeket ( T. állítása szerint a fejeken kívül nuki tüzérségi lövedékeket is ) logikusan csak a Gránitokban tárolhatták, bár ennek ellentmondani látszik az a tény, hogy nem találtam pl. a Tótvázsonyban alkalmazott rögzítésre utaló nyomokat.
    T. ma hajnalban kelt hsz-ében utal arra, hogy a kapuk mögött előkészítő helyek voltak, amit részemről el tudok képzelni ( azt viszont nem, hogy mit készítettek elő:-) )

    [ Szerkesztve ]

    http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

Új hozzászólás Aktív témák