Új hozzászólás Aktív témák

  • buldog-bódog

    csendes tag

    válasz Végbéla #2793 üzenetére

    Szia Boeing!
    Nem hagyott a kis ördög, s utánéztem a dolgoknak. A neten is kutakodtam, de sikerült F.L. Barátommal is beszélni, akit az előző hsz.-ekben is említettem.
    Na de, kezdjük az elején. Gyerekkoromban nagyon szerettem volna vitorlázó repülő lenni, mind amellett, hogy rádiózás rabja is voltam (vagyok). A szünidőkben szinte mindíg a reptéren "lógtunk", úgy hogy sok személyes élményem is van. Sajnos a szemem miatt az orvosi nem sikerült, de a rádiózás az maradt. Ennek ellenére,figyelemmel kísértem, kísérem a repülést is, csak nem aktívan.
    Emlékeztem rá, hogy az egykori MHS székházban, a (Nyíregyháza) Szabadság téren, a megyei titkár szobájának előterében volt egy szinte életnagyságú tabló, Kovács György, és társainak ugrásáról, egy fénykép sorozattal.
    Próbáltam erre rákeresni, de sajnos nem sok eredményt kaptam.
    Ekkor (pontsabban ma) kerestem fel öreg cmborámat, hogy Ő mit tud erről.
    Az első öröm hír, meg van a tabló. Rossz hír, mivel a repülőklubban téli szünet van, nem lehet csak a tavasszal megnézni. -Bízom benne hamarabb is!!-
    Laci megerősítette, IL-14-ből volt az ugrás, Ferihegyről folyamatos emelkedéssel. Az út Nyíregyházáig kb. ötven perc volt. Az ugró magasság 8070méter. A pontos dátum: 1962. május. 5. (én ekkor 12 éves voltam)

    Itt bemásolok két írást, melyek megerősítik az IL-14, ill L-410 gépek használatát:

    2010-07-16 10:00 L-410 üzem
    Péntek 10:00 órától L-410-ből ugrunk.
    Üzem folyamatosan megy péntek-szombat-vasárnap.

    Magasság: 4000 m

    1962-ben Brno-ban (Csehszlovákia) résztveszünk a BHSB[1] Szpartakiádján.

    Versenykiírás:

    1. 1000 m-es csoportos célbaugrás

    2. 1500 m-ről egyéni kombinált ugrás (20 sec zuhanás + célbaugrás)

    3. Harcszerü eje. ugrás IL-14 repgépből terepre, ezt követően teljes felszereléssel 20 km-es futás, + lövészet + térkép feladatok

    Résztvevők:

    Valkó Gyula örgy.,

    Kovács Sándor örm.,

    Hüse Károly szkv.,

    Samu Ferenc szkv.,

    Bartucz Pál honv..

    --------------------------------------------------------------------------------

    [1] BHSB – Baráti Hadseregek Sport Bajnoksága

    Barátsággal, -d-

    Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

Új hozzászólás Aktív témák