Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz iatti #17346 üzenetére

    "gondolom Piftuka se a 20-30-as éveit tapossa".

    Bár úgy volna! :) Sajnos nemrég "túlfutottam" a 40-en is...

    "mi még a 90-es években talán hozzá jutottunk korrekten megcsinált anyagokhoz"

    Ebben is van valami. Bár manapság is vannak nagyon korrekt parfümök, no de ha egyszer az ember kedvence, a rá jellemző "egyedi illata" immár "discontinued", akkor ugyan mi a manót is csinálhatna, nemde?

    Emlékszem, hogy anno, 16 éves szakközépiskolásként mennyit "szemeztem" az Alain Delon IQUITOS illattal.

    A helyi Centrum áruház, immár rendszerváltás után modernizált emeletén volt az "elit" részleg. Öltönyök, egyedi teveszőr kabátok, aranyozott borotválkozó készlet az úriembereknek...

    És az eladó is egy öltönybe, nyakkendőbe öltözött úr volt.

    Képzeld el a szituációt, amikor vissza-visszajártam az addig soha nem érzett illatot megszaglászni! :P (Neki legyen mondva... mindig udvarias volt, és soha nem szólt érte.)

    Aztán amikor elhatároztam, hogy megvásárolom. Persze "csóró" szakközépiskolásként az Eau de Toilette változatra nem volt pénzem. Így a dezodort vettem meg.

    Így is kisebb vagyon volt az az emlékeim szerint vagy 1.700 forint (a '90-es évek elején vagyunk!!!), amit az összegyűjtött zsebpénzemből kifizettem érte.

    Aztán persze sokáig kitartott, mert nagyon vigyáztam rá, és csak különleges alkalmakkor fújtam magamra. :K

    Nagyon sajnálom, hogy már nem gyártják ezt az illatot!

    Egyébként korábban írtam, hogy a Yardley English Blazer volt a másik kedvencem. (És az első "igazi" parfümöm.)

    Nos, a Müller-ben megszagoltam az 5 új Yardley férfiillatot, amit a cég kiadott... Hát az új, indiai tulajdonos elmehet a fenébe! :(((

    Ha még értetek, jellegtelen, semmire nem való illatokat...

    Amikor azon tanakodsz végigszagolva őket, hogy "ez melyik Malicia Uomo, vagy AXE dezodorra is hasonlít?", akkor az már elárulja, hogy mennyire jellegtelen, és az egyediséget nélkülöző termékekről van szó.

    A "Legacy" kb. 3 másodpercre volt érdekes, utána valami karamellás, melaszos cukorszirup illattá változott. Borzalmas mindegyik.

    Az English Blazer "forog a sírjában".

    Ráadásul úgy tűnik, hogy közben az English Blazer-t újra kiadó cég is megszűnt. A honlapon található email címet visszadobja a levelező rendszer, a Facebook oldalukat pedig évekkel ezelőtt frissítették utoljára...

    Szóval úgy tűnik, hogy nem csak az IQUITOS-ról, hanem a másik örök kedvencemről is le kell mondanom. :(

    Marad az, hogy "bízva a csodában", rendelek valakitől az eBAY-ről... aztán reménykedem abban, hogy nem hamisítvány.

    Ha pedig eredeti, akkor abban, hogy nem romlott még meg a ~30 éves illat...

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák