Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    válasz Ibituba #83138 üzenetére

    Bedőlt fa, meg bármilyen tereptárgy mindig jó haltartó lehet, érdemes megpróbálni. Viszont már mozgolódnak a halak, azaz etetéssel már oda lehet őket csalni a helyhez, szóval nem csak a tuti "gödrök" mennek már. Sokat ne alapozz, 4-5 pici gombóc elég. Nem tudom milyen kaja, de 2-es rostán érdemes lehet átküldeni még szárazon, a legnagyobb szemeket kiszedve belőle. Löszös agyagot is elbírja a kaja, a keszegek is megköszönik. Csonti mellé próbálj meg szerezni pinkit és trágyagilit, mindkettő favorit csali tavasszal.

    ---

    Én is keszegeztem ma egyet. Távolság 24 méter, fonott főzsinór, a szerelék lelke a bő tíz centis sodrott erőgumi (0.6 mm).

    75 centis előkével (50 centi + 25 centis toldó) kezdtem 16/0.10-ben, amit végül meg kellett toldanom további 25 centivel, így végül a méteres előke hozta meg a keszegeket, meg egy szép bodrit is.


    Egyik-másik keszeg már rendesen dorozsmás volt.
    Aztán furcsa csend állt be az etetésen, néha egy kis maszatolás, de nem bírtam halat fogni. Volt egy füstölős kapásom, közöm nem volt hozzá... Majd kis piszmogásra vágtam be, és éreztem, hogy valami nagyobbacska halba akadtam. Egészen a fárasztás végéig nem tudtam ki ő, kárásznak gondoltam, de kellemes meglepetés ért - doktorhal! Nagyon örültem neki. :))

    Egy szem gumiszunyi + egy szem csonti kellett neki.

    Aztán a végére tovább kellett finomítanom még pár kapás kicsikarásáig, a nap legyszebb, jó 30 dekás keszege is ekkor esett el, de őt elfelejtettem fotózni. :N
    Csali 1 csonti + 1 pinki, vagy 2 pinki, vagy 1 csonti + 1 gumiszunyi volt. Holnap veszek gilisztát, mert abból kifogytam. :)
    Nagyon jó kis peca volt, nagyon élveztem, compó elvtárs pedig nagyon kellemes meglepi volt. Soha rosszabbat. :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák