Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Interceptor

    addikt

    válasz lbandi777 #79097 üzenetére

    Grat! én meg itthon vagyok torokfájással :N

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • galervin93

    őstag

    válasz lbandi777 #79097 üzenetére

    Ú, annyi jó pergetős sztorit meg képeket löktök mostanában, kezd elkapni engem is a bugi, meg már kellene áztatni a csalikat... :)) Megyek majd haza vidékre, lehet meglátogatom az Ipolyt. :B Meg azért csak ki kellene menni itt a fővárosban is a Dunára... :)
    Póra merre mentek? Harcsáztok vagy mi lesz a menü?

    #7910 Grillo
    Több tényezős a dolog. Alapvetően törpe esetében a legjobb akadás ugye ha szájszegletbe vagy a kemény szájperem mögé akad közvetlenül. Szóval azt kell elérni, hogy minél előbb érzékeljük a kapást. Úszózásnál rövid előke és egy jól elhelyezett jelzőólom megoldja ezt, spiccboton ilyenkor 10-15 centinél nem használok hosszabb előkét, a forgóhoz megy közvetlenül a jelző, akkora, hogy egyértelműen jelezzen az úszó, ha mozgolódás van a horognál. Továbbá a horogszabadítás könnyítése érdekében hosszúszárú és/vagy szakáll nélküli vagy mikroszakállas horgot szoktam kötni. Persze így is lesznek mélyre nyelések, amik előbb-utóbb kikezdik a horgot/horogkötést (szabadítás) és a zsinórt (fogak), de nem zavaró a mértérke. Van hogy finnyásan eszik már a törpe is (hideg vízben szinte mindig), ilyenkor inkább a horogméretet csökkentem, előke hosszát nem szívesen növelem, mert a lelassult törpe képes egyhelyben lenni percekig, seggig nyelve a horgot...
    Érdekes verseny lesz amúgy, keskeny holtág, másfél körüli víz, a fő hal a törpe, de akad néhány jobb testű kárász és pár potyka, amur, egy-két kilósak. Na most az vagy eszik vagy nem... Szóval csinálok egy édes-kajás etetést némi élővel (valszeg pinkivel) dúsítva, meg azért egy TTX-es és/vagy magos (kender és búza) etetést is, és azért alapvetően ez utóbbit kellene erőltetni, mert törpéből ilyen kis vízen azért nem nagyon lehet jó súlyt összehozni. Viszont ha nagyon nem eszik a kárász/ponty, akkor meg jó menekülőút...
    Jó amúgy nem komoly verseny, buli peca lesz, de azért csak próbál az ember valahogy nem leszerepelni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • horcsog

    tag

    válasz lbandi777 #79097 üzenetére

    Szép. MÉg a kuttyogatásban vagyok /voltam. Ha az idő engedné. Nem jó ez a nagy szél , nagyon le is hűlt most hirtelen, de még jövő héten ha jön a felmelegedés vénasszonyok nyara vagy valami. :) Még októberben valószínű próbálom harcsákat már nem kuttyogatva. Aztán jöhet a süllőzés majd utána.

Új hozzászólás Aktív témák