Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ooloo

    őstag

    válasz Zoli bácsi #77770 üzenetére

    Az amur fogáson kicsit elcsodálkoztam ... 15+ évvel ezelőtt szinte napi rendszerességgel vallattam a Duna fővárosi szakaszát . Igaz , csak a budai oldalt az Erzsike ( Erzsébet híd ) és a Petőfi híd közötti szakaszát . Én magam , de mások sem fogtam amurt , illetve nem is hallottam , hogy fogtak volna . Persze , 15 év nem kevés idő .... sok víz lefolyt a Dunán és azóta megjelentek a választékban az amurok . A fentebb említett szakaszon fogtam gardát és szivárványos pisztrángot ... ez utóbbi egy ujjnyi példány volt . A fő hal a márna és a jászkeszeg volt... Ősszel a pontyok és a lapát dévérek némi süllővel tarkítva . Télen a Gellérthegyi meleg víz kifolyók környékén a vermelő karikák , bagoly és papírkeszegek közül lehetett szépen csipegetni . A kenyér viszont valóban "csodacsali" volt ... főleg a paducoknál és a lapát dévéreknél . Ez utóbbiból egyszer vittem haza , többet soha . Egyrészt nagyon zsíros ... másrészt nagyon rossz ízű volt . Akkor régebben rendszeresen vettem a Magyar Horgász újságot ... egy keserű nevezetű horgász szinte havonta jelentkezett rekordlistás hallal . Hol jászkeszeg , hol karikakeszeg , hol dévérkeszekből fogott matuzsálemkorút . A régi "motorosok" , akik akkoriban olvasták az újságot talán emlékeznek a Keserű hengerre ... :DDD A szerelék terén sem kellett finomkodni ... saját magunk által öntött kanálólom ... saját magunk által faragott nikecell úszó egy ponton rögzített ólommal . Horgászpályafutásom aranykora volt sok szép és maradandó emlékkel . :K

    Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

Új hozzászólás Aktív témák