Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz Zoli bácsi #67070 üzenetére

    Nincs mit. Az előke hossza ha csak kosarazol sokat számít, úgy vettem észre. Lebegteted akkor pedig azért is sokat számít mennyire emelkedik el. Ott is úgy vettem észre jobb ha minél közelebb lebeg a "talajhoz". Kivéve persze ha az etetés felhős.

    Maga a kukorica mint pontycsali az én tapasztalataim szerint univerzális. Ha puffasztott lebegő dolgok kellenek gyöngykukorica kora tavasszal nagyon jó pontycsali rövid előkén közel a kosárhoz hideg víznél szinte csak ponty megy rá. Kicsit később konzervkukorica , még kicsit melegebb víznél cukk üveges. Nekem vannak saját üveges főtt kukoricáim különböző puhaság és méret azt szoktam cukk helyett. Mert egész apró szemek tejeskukoricából (kicsit keményebbek a konzervnél de apróbb szemek) . Igazán meleg víznél pedig az öregkukorica főzve , áztatva de nem teljesen puhára a keszegek miatt. Egész évre megvan a fogós csali pontyra szerintem. Ha lebegtetni kell pici fehér hungarocell. Ugyanezzel lehet belőle wafterst is csinálni. Lehet horog mellett felkínálni, horgon. Törpét ki lehet vele kerülni ha muszáj . (etetőanyagnak se utolsó akár kosárba kukoricamálé nemcsak folyón vsz)

    Chilis tigrist olyan helyen szokták általában ahol sok az amur. Nem szereti annyira az amur (bár erről nem mindig szólnak neki, hogy ezt nem kell szeretnie:)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Zoli bácsi #67070 üzenetére

    Egy tipp amit próbálj majd ki nyáron ha halat fognál azon a boton is amin kukorica van. :) Félkeményre főzött kukorica a közepén átfúrod minél kisebb bojlifúróval és belenyomsz egy akkora fehér hungarocellt ami látszik a kukorica mellett a két oldalán kilóg belőle úgy kell belepréselni . Fűzve, pici bojlis horog , a horgot ne emelje fel . A fehér - sárga szín is számít vsz könnyebben észreveszi talán a fehéret a sárgában eltérő árnyalat. Amit mostanában pelleteknél bojliknál is csinálnak többféle szín egy csaliban.

    smokiii1 : A csali sokat befolyásolhat vsz , csak a legjobbat is el lehet rontani rossz felkínálással. Vagy a csali állaga nem olyan pl kukoricánál. Ezt olyan helyen lehet tesztelni ahol rengeteg ponty van, pl erre jó lehet egy kockató. Ott azért hamarabb le lehet szűrni mi kell nekik 4 fokos víznél és 25 fokos víznél mint egy nagy kevésbé halas vízen ahol nem tudod most rossz amit csinálsz vagy éppen nincs is ott hal a közelben. Nálam ezek kb olyan 10-15 év peca után tisztultak le mikor úgy gondoltam most már értek a pontyozáshoz. Aztán persze érnek meglepetések ma is. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák