Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz csababarca #65915 üzenetére

    0,25-el könnyebb összekötni a 0,35-öt. Ha tudsz dobni és megszokod a felszerelésedet egy 80-as orsó bojlis bot szerkóval 0,25-ös főzsinórral megdobható bőven a 100 méter. Annyi a különbség a 0,22-nél én azért szeretem használni mert az én bojlisom az nem kemény pálca eleve 45-55 grammos kosarakkal használom tavasszal, és a kisebb súllyal vékonyabb zsinórral még szélben is azért elég jókat tudok így dobni. De pl ha a te botod kicsit keményebb akkor a 0,22 már túl vékony is lehet hozzá (nem fog úgy dolgozni fárasztásnál a vékony zsinórral) A keményebb bothoz nagyobb kosarat használhatsz mint én amivel a 0,25-ös főzsinórral is kb ugyanott vagy mint én a kisebb kosár vékonyabb főzsinórral. Ezt ki kell tapasztalgatni a 0,25 kezdésnek talán azért is jobb mert fárasztásnál azért nagyobb biztonság, és könnyebben össze is kötöd majd a dobóelőkével. De hát először próbáld ki mit tud végig 0,35-el a cucc. Azért 80-as távdobó orsóval már lehet dobálni. Nekem 50-60-as méretek vannak ezeken a daiwa bojlisaimon ami megint nem az a kifejezett távdobó méret ezért is jól jön nekem a 0,22. Sok pontyos nem is rak 0,25-nél vékonyabbat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák