Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz sasa311 #65708 üzenetére

    Én próbáltam több mindennel, zsírokkal, műszerolajjal...
    Ha piszkosak a lamellák, fél deci lakkbenzinben átmosom, ezután kell egy fél nap száradás, különben zsírzás ellenére is nyikorog a fék.
    Száradás után átkenem szilikonzsírral (Biciklisboltban veszem) a filc lamellákat, kevés teflonos zsírspray-t is fújok rá. Konyhai papírtörlővel áttörlöm, ne tocsogjon a kenőanyagtól, és összerakom. Teljesen jó a műszerolajos átitatás is. Ha csak zsírspray-t fújok, az is jó. Ezt a szilikonzsírt profi pecástól hallottam. Lényeg, hogy ne szárazon fusson. Illetve leitatom róla a fölösleget, ne follyon a dobból a kenőanyag, zsinórra kerülve annak nem lenne jó.
    Minden orsó fékjét újonnan megnézem, a Lidl orsók, a kínából rendeltek, meg a Silstar/Oreel termékek bizony csontszáraz féklamellával jönnek a gyárból. A Nevis mostanában kellemes meglepetés, a nyócezres' Aqua feeder orsók is óriás lamellával, precízen zsírozva jönnek. Etalon számomra a Döme orsó, és az Okumák, ezeket biztosan fel lehet tenni a helyükre, nem kell 0km-es szerviz.
    Azért is érdemes kiszedni a lamellákat, mert előfordul hogy gyárilag rosszul "szórják" a helyükre. Ugye filc-fém-filc-füles fém-filc-fém a helyes lamella sorrend, a dob aljára filccel kezdve a behelyezést. Bocsi, tudom hogy legtöbben tudjátok, de pl. nekem először utána kellett nézni.... :)

Új hozzászólás Aktív témák