Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vendingo

    veterán

    válasz aladarazurbe #54996 üzenetére

    Ez nem feederezés, hogy minél finomabb legyen a szerkó, hogy a halak ne lássák... Nyugodtan mehet 0.50-0.60-0.70. Persze a vastagsághoz megfelelő szakítószilárdság is társuljon. 50-kg körül jó ha tud.

    Horog: Ez mindenkinek ízlés kérdése. Én a lándzsahegyű vastagabb kovácsolt horgokat használom (owner), valaki meg a kisebb vékonyabb horogra esküszik.
    Mindegyik mellett van pro és kontra. Én azt javaslom vegyél több fajtát, aztán próbálkozz. Ha 2 bottal nyomod, akkor az egyiket így, a másikat úgy szereld.

    Nekem egyágúnál a 4/0 a legkisebb horogméretem, de nagyobb csalihalnál a 8/0-9/0 van használatban. Pl nadályt többnyire 4/0 horgon szoktam felkínálni, de egy nagyobb 40 dekás kárásznál ez nem játszik. A másik, hogy nagyobb csalihalnál felül gerinc alatt egy 9/0 horog, lejjebb meg egy 3/0 vagy 4/0 horog van mellúszóba tűzve. Csak azért 1/0 egyágút használni, hátha jön egy nagyobb ponty.. Vagy harcsázol, vagy ponytozol. Persze ahol hemzsegnek a kisharik, ott lehet ilyennel játszani, de arra meg nem kell harcsás szerkó, meg 60-as fonott. Mondjuk megnézem, hogy mutat egy 1/0 horog 1mm-es fonott előkén.
    Hidd el 1/0 nem való célirányos harcsázásra. Véletlenül bekad egy 40-50 kilós halba, aztán csak pislogsz.

    Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

  • horcsog

    tag

    válasz aladarazurbe #54996 üzenetére

    Ha puhatestűvel nyomatod gyakorlatilag bármi jöhet rá. Harmatgilisztára a kecsegétől márnán át a kősüllőig és a harcsáig, és pontyig. Attól függ hol próbálod ezzel a cuccal. Nadály szintén ilyen csak a Dunán nadállyal csak úgy bedobni valahol költséges peca mert elég drága és sok fog kelleni. :) Nagyon jó csali még a kagyló és azt könnyen lehet szedni . Csak azt is csipkedi minden hal a keszegfélék szétszedik. Harmatgiliszta csokornak is az a baja ha olyan a hely nagyon sűrűn kell csalizni a keszegek miatt. A lótetűnek is ez a baja. Imádják a halak csak a keszegek szétszedik a drága jó csalit. Az apró kárásszal ilyen bajod nem lesz azon ha kapás van az ragadozó .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák