Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    válasz j.davidovics #33095 üzenetére

    Először is én inkább egy 390-est ajánlanék. Rengeteg plusz az a 30 cm, ha csak nem extra rövid távra (15-20 m) horgászol, akkor jobb a hosszabb, dobás, fárasztás stb. ezek mind könnyebben mennek vele.
    Botot nem tudok ajánlani, csak azt tudom mondani, hogy nekem egy Maver Black Ice Matchem van 390-ben. Ez egy olaszosan szokásosan feszes pálca. Ez nem jelenti azt, hogy kemény, sőt, a 2-3-as ponty ezt is közel karikába hajtja, viszont "gyorsabb" pálca, elül a rezgése, nem hajlik az önsúlytól, nem "takony". Nekem első és mindeddig egyetlen matchem, pont most vettem rá orsót, nagyon szeretem. 8-12 grammos úszók az ideálisak rá, azokkal 25-35 méterig sima liba a peca, fölötte nem is nagyon próbálkozom, mert nekem ott már bajos az etetés (vicces is lesz újra visszaszokni a csúzlizáshoz, mert vagy 2 éve nem matcheztem rendesen).
    A 30-as orsó teljesen jó lesz, ide nem kell óriási orsó. Ami viszont jó ha van, az a viszonylag széles dob, valamint egy jó fék sem árt (elsőfék előnyben). Én mondjuk jobban szeretek visszaforgásgátlóval fárasztani, de egy 0.08-as vagy 0.10-es előke rövid pórázon inkább fékkel működik jól. (Persze ez már nagyon finom peca, most nyáron nem kell ennyire finomkodni). Mindenképpen megbízható szerkentyű kell, mert sokat kell tekerni, akár üresjáratban is (3-5 percenkénti dobások!).
    Zsinórnak nem kell túl vastag, mondjuk egy 16-os (nagyobb halakra és/vagy akadósabb helyen lehet fölé menni). 12 vagy 14-es előke keszegezni, potykára mehet a 16-os, ha eszik, de alapvetően egy nagyon finom pecáról van szó, nem érdemes nagyon durvítani.
    Amit méág sokan nem vesznek komolyan, az az úszó. Sokszor látom, hogy tök jó bot, jó kis süllyedő zsinór, nem sprőd, nem vastag stb., de egy bumfordi úszót próbálnak vele dobálni... A speciális eseteket leszámítva ez nem működik. Finom szerszámok kellenek. El lehet lenni a 300-500 forintos fix önsúllyal rendelkező úszókkal is, nekem is van ilyenem, de érdemes beszerezni pár jobb darabot, pl. Exner pávatoll, Walter Carbon Match stb., pláne ha esetleg tényleg finomszerelékes fehérhalazás a cél, akkor aztán nagyon fontos a jó úszó.

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

  • hermanyi

    őstag

    válasz j.davidovics #33095 üzenetére

    10-15 ért szerintem ép csak használható botot kapsz ha kapsz ,az alatt ne is gondolkodj ha használni is akarod úgy ahogy egy match et kell . Nekem Maver runner 3.90 es van (kifejezetten keszeges )

    Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Új hozzászólás Aktív témák