Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sityupityu

    veterán

    válasz zsola32 #26591 üzenetére

    Na, akkor elmondom amit tudok.

    Ha a tető csomagtartóra akarod tenni, akkor valóban nincs sok választásod, csak a műanyag illetve natúr műgyanta-üvegszál csónakok jöhetnek számításba. Nekem még nem volt ilyenem ezért típust sem tudok ajánlani, de ha akarod akkor utánanézek.
    Ha a mobilitás mellett nem a csomagtartó hanem inkább egy futó mellett döntenél akkor jóval könnyebb dolgod lenne.

    Nekem egy 5,5-ös folyóvízi faladikom van kívül-belül üvegszálazva és műgyantázva. Tehát van súlya, viszont teljesen gondozásmentes. Az egész szezonban a vízen van, csak télre viszem haza futóval. A 70-80 kilós csónakok egyébként sem alkalmasak nagy Dunai célokra, a stabilitás miatt kell valamennyi tömeg.
    A folyóvízi csónakok szinte mind lapos aljúak ami szintén a stabilitás miatt fontos, és persze ami még legalább ilyen fontos, hogy jóval könnyebben és hamarabb siklik ki mint az általad linkelt gömbölyű aljú dióhéj forma. A dióhéj formának csak egy előnye van, mégpedig hogy hullámállóbb. De ebben ki is merül minden.
    Ami a szállított személyek számát illeti az ilyen kis 3,9-4 méteres csónakot egyáltalán nem ajánlom négy személy részére, az ilyen könnyűeket meg pláne nem. Még baj is lehet belőle ebben a hideg időben. Egy 4 méteres facsónak már biztosságosabb, de négy személyre még ez sem alkalmas a helyhiány miatt. Csak kínszenvedés lenne. Egy ilyen kis csónak max két embernek elegendő plusz a cuccoknak.

    "a Tiéd motoros verzió?"

    Persze, hogy használok motort, folyóvízen nehézkes lenne ez nélkül . Egy 10 lóerős 4 ütemű motort használok. Korábban egy 5 lóerős volt, de azzal nem tudott kisiklani a csónak. A siklás már csak azért is fontos, mert vannak olyan helyeink is amik akár 8-10 kilométerre is lehetnek a kikötőtől. Ha nem tudna kisiklani akkor csak a csónak testsebességével lehetne menni vele ami kb max 10-12 km/h, így meg kb 24-26 km/h-val tudok menni plusz-mínusz 2-3 km/h (súlytól is függ).

    "egy 5 Le szerkezet vajon mennyire repíti a ladikot, és mennyit bír egy töltéssel"

    Ha elektromos motorra gondolsz akkor azt nem lóerőben hanem lbs-ben mérik. Egy olyan kis és könnyű csónakra mint amit kinéztél egy 30-as bőven elegendő, én egy 55-öst használok ha csak rövidtávra megyek.
    Hogy mennyit tudsz vele menni az baromi sok mindentől függ. Pl, hogy hány Ah-s az akku, milyen nehéz a csónak illetve ami benne van, hány lbs a motor, hogy tartósan hányas fokozaton használod a motort stb.
    Én egyszer egy 30 lbs motorral, egy 80 Ah-s munkaakkuval és egy 4,5 méteres, kb 130-150 kilós faladikkal közel 2,5 órát mentem egyhuzamban, és utána sem lehetett észrevenni semmit a teljesítményen csak voltmérőn láttam, hogy már a vége fele jár (a munkaaksikat kb 10,5 voltig szabad csak meríteni, az alatt már károsodás léphet fel). Persze új volt az akku is, és egy ilyen mutatvány után közel 24-órát van a kifejezetten munkaakkukhoz való, csepptöltésre is alkalmas töltőn az akku mire teljesen feltöltődik.

    --albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Új hozzászólás Aktív témák