Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz KunEmber #54956 üzenetére

    Örülök mindjárt sikerélményed volt első pecára. :)

    Vszínű azért nem láttad a kapások egy részét mert vízközt elkapta süllyedés közben. Nem az volt véletlenül ilyenkor egy pöccités és nagyon lassan állt be az úszó utána, vagy be se akart állni? Mert ez akkor van ha elkapja a süllyedőt vízközt.

    Ha nem így nézett ki az eset akkor lehet az is a csali fenéken volt és azért nem láttad a kapást .

    Próbáld meg azt legközelebb ezen a helyen kiméred érintőre a horgot és visszahúzol 10-15 centit fenék fölött legyél ennyivel és olyan horgot teszel amire 2-3 szem csontit rá tudsz tenni. Ehhez nem kell nagy horog 14-es horogra már lehet ha hosszabb szárú. Azt nem annyira fogja felvenni az apró méret. Ritkább lesz a kapás de az nagyobb. Áprilisban pedig a konzervkukoricával még tudsz szelektálni.

    Szerelék finomsága ezekre a méretekre amit a kezedben tartasz én 0,2-0,25 grammos antennára súlyozott úszót és 16-18-as horgot szoktam használni kb. De ahogy írták is kollégák a nagyobb úszót is érzékenyre ki lehet súlyozni. Annak szélben jön ki az előnye + akkor ha gyorsan le akarod küldeni fenék közelbe. Állóvízen nekem ritka 1,5 grammnál nagyobbat használnék. Persze vízmélység és szél függvénye.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz KunEmber #54956 üzenetére

    Kezdésként neked vszínű az lenne az ideális ha olyan úszóméretet használnál amit alsó lendítéssel is be tudsz ejteni. Főleg ha nagyobb keszegfélét szeretnél fogni. 1 gramm környéki úszó de érzékenyre súlyozva . Akkor nem fogsz akadni a környező bokrokba fákba. + gyorsan fog süllyedni kevésbé fogja elkapni vízközt . főleg ha teszel 2 csontit. Ahol van apró bodorka ott van nagy is csak a sok kicsi között nem fér a csalihoz sokszor. :) Engem is szoktak szívatni gyorsan kellene harcsázáshoz pár db minél nagyobb és jönnek ezek a kicsik közben kezd besötétedni. :) Apró bodorkát nehezebb kivédeni mint a küszt mert az lemegy fenékre is és felveszi akár a 2 csontit is vagy próbálja. Konzervkukorica az nagyon szelektálja apró szem kicsit megnyomod annyira még horogra lehessen tűzni és egy marokkal bedobsz etetésként. De ez inkább áprilistól . Nagy bodorka imádja, a ponty is, és a vörösszárnyú is.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz yanna #54974 üzenetére

    Bodorkát vízközt? Nekem az a tapasztalatom velük vízközé simán beáll ha olyan az etetés. De ha igazán szépeket szeretnék azokat legjobb fenék felett picivel , és olyan etetéssel. De ha felhős etetés van a nagyja is fogható benne .

    Kérdés milyen etetést csinált mert ha részben vízköztit akkor könnyen előferdülhet elkapja a süllyedőt a bodri.

    Ahol pecázom sok a bodorka, jártam már nem egyszer úgy snecis etetést ellepték a sütnivaló bodrik minden vízmélységben. Süllőztem volna és jöttek a vaddisznó bodorkák 20 centis eresztékkel. Nálunk több a bodri mint a küsz .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz yanna #54974 üzenetére

    Főleg olyan helyen ahol eleve nincs nagyon mély víz. Mondjuk méteres víz ott nehéz olyan rövid eresztéket tenni ne nyúljon fel érte. :) De eleve a bodorka vízközti hal , nem mozog a víz tetején mint a küsz vagy a vörösszárnyú de vízközt mászkál. Próbáld ki egyszer egy jó bodorkás vízen nagyon felhős kajával etetni és úgy belőni a cuccot lassan süllyedjen. Szétszedik a kisebbek. Viszont a nagyja akkor is inkább a felhős kaja alsó részében. Kivéve mikor teljesen ellepi az etetést a nagyobb méret , kár , hogy ez amikor harcsáznék szinte soha nem fordul elő, csak ha süllőznék. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    A legkönnyebb cucc amit használok a Dunán harcsára 40-es monofil 50-100 grammos pergetőbot 60-as pergetőorsó. Leggyakoribb szerelék rajta trapézólom szelepgumi 1-2 db többször áthurkolva meghúzva és pontyozó! horog de nagyméretű és erős fajta 2/0-3/0-4/0-ás. Azért ilyen horog mert a leggyakoribb csali ezen a cuccon apró kárász olyan méret kb amit a horgászboltokban árulnak csukázni . Ez vált be legjobban ehhez a csalimérethez a Dunán. Mert pont passzol a csalihoz méretben és mellette viszonylag erős vastaghúsú.
    Ezzel a cuccal elég sok süllőt , kősüllőt is fogtam már a Dunán. Az ólom horog távolság 40-50 centi minimum .

    Ennek a hátránya 10 kiló fölötti harcsánál már necces lesz a horog , igazán nagynál pedig gyakorlatilag esélytelen vagy így. Viszont az 3-5-7 kilós pecsenye harcsákra szuper, és süllőre is szuper, és pofon egyszerű cucc. A legfogósabb csali nálam ezen a pici kárász. Jók a puhatestűek is harmatgiliszta (bármi jöhet rá) pióca, nadály, lótetű, iszapgiliszta. De a pici kárászt könnyű beszerezni , olcsó és fogós csali .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz aladarazurbe #54996 üzenetére

    Ha puhatestűvel nyomatod gyakorlatilag bármi jöhet rá. Harmatgilisztára a kecsegétől márnán át a kősüllőig és a harcsáig, és pontyig. Attól függ hol próbálod ezzel a cuccal. Nadály szintén ilyen csak a Dunán nadállyal csak úgy bedobni valahol költséges peca mert elég drága és sok fog kelleni. :) Nagyon jó csali még a kagyló és azt könnyen lehet szedni . Csak azt is csipkedi minden hal a keszegfélék szétszedik. Harmatgiliszta csokornak is az a baja ha olyan a hely nagyon sűrűn kell csalizni a keszegek miatt. A lótetűnek is ez a baja. Imádják a halak csak a keszegek szétszedik a drága jó csalit. Az apró kárásszal ilyen bajod nem lesz azon ha kapás van az ragadozó .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #55066 üzenetére

    Létezik ez a probléma. Már láttam olyat nem tudja közelebb húzni 60-as vagy mit tudom én milyen bazi erős fonottal. 10-es harcsa megtréfálta. :) Kézzel kellett kihúzni mert forgott körbe az egész csomag a dobon.

    Mostanában már gyártanak olyan dobokat ami direkt fonotthoz van , pergető , harcsázó cuccoknál divat főleg . A dob közepén egy csík recés csúszásgátló van gumi és azon nem tud elforogni.

    Egy pár centis szigszalag megoldja a problémát a kötésnél a dobon , nem kell rá egy fél tekercs szigszalag, egy pici darab ami ott megfogja és akkor már nem fog forogni.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #55068 üzenetére

    Pl: [link] Itt meg tudod nézni. Ha tekercseltetsz fonottat akkor is érdemes rá figyelni raknak e szigszalagot. Az a szívatós ha olyan könnyen nem forog el amit egy fékbeállításnál észreveszel csak ha komolyabb fárasztás van akkor, mert az csak hallal fog kiderülni. :) Páran már megszívták ezt főleg amikor bejöttek a fonott zsinórok és még újdonság volt.

    Cool13: Ezt az okumát nem ismerem így nem tudom összehasonlítani. Vsz erre a botra olyan max 600 gramm közötti orsó bőven elég mert könnyű bot. De az 500 gramm környéki is már elég rá súlyban. Pl én ultegra 5500 xtd-t tennék rá. Más lehet 14000 xtd-t . Nem szeretem mikor egy feleslegesen bazi nagy orsó van egy finom boton . De ez felhasználástól is függ. Árban ha ez a 20 környéke amíg elmennél akkor az a crosscast nem rossz orsó , osztrákoknál megvéve.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz cool13 #55057 üzenetére

    Ha nagyon távdobni akarsz akkor viszont ne az 5500 xtd-t válaszd. Főleg ha 30-as és vastagabb főzsinórral. Akkor én a crosscastot tenném rá. Meddig akarsz elmenni árban az a kérdés mert pl 100 euróért ez [link]

    45 mm dobemeléssel ez ideális lesz távdobni és súlyban még nem vészes. Ez jobb orsó mint az a crosscast amit írtál drágább is kb 30 euróval. Az okuma amit írtál elég nehézsúlyú orsó persze attól még lehet nagyon jó fenekezéshez de árban nagy különbség nincs én inkább ezt a 45 qd -s daiwát tenném rá . + akkor daiwa bot daiwa orsó szép fekete színben mindkettő .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    Rátekerném amennyire megtölti nem tölteném alá. Vszínű majdnem tele lesz vele 3/4-ig legalább és nem gáz az harcsázásnál ha nincs a dob pereménél a zsinór úgyse fogsz távdobni vele gondolom, és ha nincs csurig legalább nem tud leugrani a fonott és gubancot csinálni.

    Nekem a harcsázó orsóimra 200-300 méter között szokott rámenni 56 -os power próból. Ebből kiindulva az 50-es nagyjából meg fogja tölteni a 90-es okumát.

    Max vsz akkor van értelme a csurig töltésnek ha anélkül nincs elég zsinór . Tegyük fel ráfér az orsódra 300 méter fonott és te 250 méterre akarsz behúzni. :) Akkor jó van még néhány 10 méter a dobon. Bár láttam már olyat a csávó addig húzta be amíg elfogyott a zsinór és visszavett néhány karikát. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #55109 üzenetére

    Tegnap kintvoltam du-án , mondom vízparti karanténba vonulok :) Erre tele volt a vízpart emberrel és itt egy ismerős ott egy ismerős. Tartottam a távolságot csónakkal is. Mikor befejezem a pecát kikötök egy ismerős közelben van a csónakja megfogja a csónakom amíg kilépek ne kelljen mindjárt láncolni. Következő párbeszéd: de rendes vagy, hello-hello téged is látni-, most jöttem németből 1 hete . :) De örülök neked gondoltam mikor leesett , hogy vírus és a többi. :) Ennyit a vízparti karanténról. :) Ez a hülye vírus még horgászni se lehet nyugodtan.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz vendingo #55111 üzenetére

    Tele szoktam rakni a dobot én is. De nem alátéttel. Viszont a teli dobról ahogy kopik ha mondjuk még 3/4-ig van vagy 2/3-ig azzal horgászom nem töltögetek alá. Nem zavar ha nincs tele. Persze behúzásnál nekem ritka 100-150 méternél nagyobb táv, szinte soha.

    Fogják egyébként nálunk a harcsákat, tegnap beszéltem a vízparti karanténban harcsás ismerőssel. Rendszeresen jár azt mondja minden este van kapása , sok a kicsi , 10 körülit fogott legnagyobbat.

    Te próbáltad mostanában?

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #55113 üzenetére

    Spiccbotozást tervezek bodorkára. Harcsázni kellene de jön ez a nagy hideg hétvégén.

    Vendingo: ja, nekem se volt most időm, még csalihalazni se, tegnap kiugrottam 3 órát pontyoztam de kapás nélkül megúsztam. Viszont bodorkákat spiccbottal fogták azt láttam 1-2 helyen, harcsás ismerősöm is ott fogta meg a csalihalat. Azt mondta felszíni csővel bodorkával , vörösszárnyúval fogdosta őket este sötétben már.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz csababarca #55115 üzenetére

    hello, nem hallottam róla de lassan mindent felfüggesztenek már itt. Még a horgászatot is ha így megy, kijárási tilalomban nem hiszem díjaznák azt az indokot horgásznom kell engedjenek át a lezáráson. :) Nagyon errefelé tart a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Sungoo #55597 üzenetére

    Amurt? Rengeteg van a vizekben. Nyáron ha jövök ki csónakkal többször ott tépik a nádat a csónakhelynél amik lehajlottak , vagy letörtem 1-2 szálat ne lógjon be pakolásnál a csónak fölé. Néha ha csendesen jövök pár méterig megvárnak és akkor ugrik el. De messziről hallom csapkodja a nádat a vízre , tépi. :)

    Legjobb kaja rá etetésnél vsz csíráztatott búza. Azt imádja. Arra kell vigyázni ne legyen nagy csíra mert akkor nem süllyed le. Csíráztatott búzával nem tudod túletetni egy diszperzites vödörrel beszórsz és van ott amur és eszik egyszer rááll amíg van kaja nem megy el onnan nyári dög kánikulában.

    Úszóssal ilyen etetésen part mellett , a fárasztás az etetésen ment 10-20 percig , utána negyed óra fél óra megint viszi az úszót. :) Bolond egy hal.

    Vagy ha nem akarod bonyolítani esténként nyáron mikor csendes a vízpart nádas mellett 1-2 szál nádat lehajtasz és hallani fogod tépi akkor ott a nád elé etetni 1-2 marok kukoricával és mehet a peca.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Sungoo #55652 üzenetére

    Nem szeretem az amurt mert ha pontyozok és etetek megjelenik és ha horogra akad amíg megfogom úgy szétveri a helyet minden normális hal világgá megy. :)

    De ha fogni akarsz és olyan vízre mész amiben van jó amurállomány és nyáron éjszaka mész esetleg. Akkor ahol a nádas előtt van vízmélység legalább méter körüli víz , de nem baj ha mélyebb , ott jó esélyed lesz kis kaját beszórsz. Este sötétedés környékén ha csendes a vízpart kijönnek tépni a nádat. Tavaly pontyoztam egy helyen rendszeresen a parttól 20-30 méterre etettem a hínár elé csúzlival, a part végig nád minden alkalommal ott kajáltak. Este 9-10 között ahogy sötétedett már kezdték a nád lezabálását.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    Még az amurról , Dunában is rengeteg van, busával együtt. De ha pályázol rá én úgy vettem észre ezekben a régi víztározókban amiket még a 60-70-80-as években töltöttek fel. Vagy dunai tiszai holtágakban amik horgászhasznosításban vannak régóta . Busával együtt amurt is nyomatták bele annak idején. Az öntöző csatornákban is. Akkorák vannak mint egy víziló. Ha van lehetőséged ilyen helyen horgászni , esetleg eltölteni pár napot és etetni az még jobb, szinte biztos találkozol vele. :)

    Nagyon jó kaja rá még a tejeskukorica. Amikor azt tudod szedni az amúgy is amurra ideális időszak augusztus környéke, nyári nagy meleg. Ezzel se tudod túletetni a helyet. Régen mikor sokat horgásztam így, szedtem 20-30 csövet lefaragtam és a 2/3-át beetettem , a maradék 1/3 ráetetésnek. Minden békéshal imádja de ha megjön az amur elver mindent onnan. Ha tiszta a víz néha lehet látni bezavarosodik ha megjönnek, ha magasabb partról nézed, ilyen opálosabb lesz a víz úgy kavarnak ott ki tudja hány darab zabálnak fel mindent. :) Elvetemült egy jószág ez az amur ha a meleg víz letarol mindent. De elég annyi is megnézd van e vízben ránézel a nádra , ahol van ott ami a víz fölé hajlik megvan tépkedve a levele ami betört a vízbe arról lezabálta a leveleket. Ott nincs olyan nyáron a vízben elrohad a nádlevél annyi ideig megmarad 1 nap alatt eltűnik ha belóg a vízbe. Ha nem ilyen a hely akkor nincs amur. Imádja a nádat ez is az egyik dolog amiért nem hiányzik ide vsz.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz csababarca #55668 üzenetére

    Gyöngy helyett rakhatsz pici gömbólmot és a kosár és a csúszó gömbólom közé szelepgumit. Mikor még nem volt divatban ez a gumigyöngy akkor mindig úgy szereltünk az előke felett 1 gramm környéki csúszóólom gömb vagy csepp szelepgumi pici darab és kosár. Szelepgumi azért kell mert a kosár ahogy ütődik az ólomhoz megsértheti a zsinórt , ez letompítja. De ha forgókapocs is van rajta akkor lehet elég lesz a szelepgumi is a kapocs és a kosár közé ha nem akarsz nagyon nagyokat dobálni.

  • horcsog

    tag

    válasz csababarca #55677 üzenetére

    igen, nagyon jó ütközőnek is 2 szer átfűzve a zsinór és meghúzva. Pl amurra ha már szóba került 10 grammos gömbólom alatta szelepgumi kétszer átfűzve meghúzva és egy méretesebb horog. Kész a cucc. Nagy súlyt nem tart etetőkosárral így önmagában nem ideális de ilyen kis ólommal beejteni teljesen jó. Pl amurra partszélen, vagy pontyra. Nincs plusz kötés az előkének nem gyengül a cucc még azzal is.

    Ez és a befőttesgumi alapfelszerelés egy horgásznak. Vagy volt valamikor, most már újhullámos dolgok vannak . Nem lennék nyugodt ha a ládámban és a mellényem zsebében nem találnék befőttest és szelepgumidarabokat. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz BogyóBP #55675 üzenetére

    Te írtad pár napja valamilyen csatornán nem jön a hal és tippeket kértél?

    Ha igen akartam mondani csak elfelejtettem ha tudsz menni minden nap érdemes lenne már etetni egy helyre. 2 hétig vagy meddig írtad rendszeresen voltál. Ha így tudsz menni darával naponta 3 kilót beetetsz egy fix helyre meg kell jöjjön rajta a ponty is vsz. Csali csonti , vagy puha kukorica ha keszegféléket is fognál.

    Ha meg csak pontyra akkor etethetsz már főtt kukoricával is akár így áprilisban. Nem kell most még vödörszámra csak naponta fél kilót 1 kilót becsúzlizol és csali főtt kukorica , főleg ha este kint tudsz maradni kicsit sötétben is, de napközben is meg kellene jöjjön. Csak a helyválasztás a nagyon nem mindegy az ideális hely az lenne ilyen etetésre ahol ha sima ólommal minden dara nélkül csontival bedobsz azzal is fogdosod azért a keszegféléket. Rendszeresen etetsz vszínű megjön bárhol csak ha a hely is ideális mellette akkor sok. Legalábbis én ezt csinálnám ha minden nap tudnék horgászni egy ilyen csatornán és pontyot szeretnék most. A kukoricát én egy öreg kuktában szoktam megfőzni nem főzöm teljesen puhára mert akkor a keszegek is nagyon eszik. Még bonyolíthatod azzal amikor megfőzted berakod egy zárható vödörbe és öntesz rá valami jóféle aromát vagy aromaport szívja még magába egy kicsit.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Sungoo #55681 üzenetére

    Befőttesgumit szoktam pontyozásnál úszóhoz. De a szelepgumi is elég sokféleképpen használható. Univerzális eszköz. :)

    Kunember: helyválasztás jó akkor azért most így áprilisban vsz a bodorka, keszegfélék, kárász rá kell álljon egy sima darás etetésre, csali csonti és kész. Ponty is bejöhetne elvileg. De én nem ismerem az RSD-t milyen víz.

  • horcsog

    tag

    válasz hermanyi #55687 üzenetére

    El vannak kényeztetve ott a halak. :) Dara alatt arra gondoltam valami ilyen olcsóbb gyári etetőanyag mit tudom én tímár mix 3 kilós akármi.

    Mondjuk minden napos etetésre szerintem szuper ilyenkor a kukoricacsíra pellet begombócolva ha valaki tud termelőtől szerezni olcsó is. Pontyra főleg nagyon jó. Egy csatornán 3 kiló sima kukoricsacsíra pellett összegyúrva valamilyen aromával naponta 2 hétig nyerő és olcsó etető és minden hal rááll.

    De én a saját mixeimre esküszöm, ami néha sima leforrázott kukoricadara. :) így úgy megbonyolítva ha nagyon megadom a módját. Nagyon szeretem még ezeket a különböző olajos mag pelleteket ha tudok szerezni termelőtől . Tökmag pl vagy lenmag. Folyóvízen az már nagy kényeztetés a halaknak. :) Persze szoktam én is bodorkára pl kendermagos finomszemcsés bonyolult kajákat csinálni. Nem mondom versenyen is elmenne de egy mezei egyesületi versenyen, vagy sör virsli verseny még akár .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz KunEmber #55685 üzenetére

    Amivel egyszerűen fel tudsz tunningolni egy olcsó gyári darát az egy jó minőségű poraroma és pirított darált kender. Mondjuk van egy alap decathlonos bodorkás kajád hozzáraksz 1 kilóhoz még 20 deka pirított őrölt kendert és bőségesen sensas bodorkás poraromát nem azt mondom verseny bodorkás kajád lesz de sokat dob rajta. Élő anyaggal is kísérletezhetsz csonti az etetőbe, vagy ha kárászos a pálya akkor trágyagiliszta is nagyon fogós csalinak is etetőbe is.

    De ha minden ideális a hely az idő 2 kiló ilyen alap gyári kaját beszórsz csali csonti egy szák halat kell fognod és hamar elfogy és kell ráetetni. :) Ha két versenyhorgász közé ülsz akkor bonyolultabb lesz a helyzet, vagy nagyon spéci a víz.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    Egy átlagos bodorkázásnál, dévérezésnél spiccbottal úgy szoktam kezdeni ha ismerem már a helyet 2 kiló kaja bemegy olyan gombóccal ami lemegy fenékre. 1 kiló még marad legalább ráetetésre. Azért egyszerre a 2 kiló mert vannak esetek mikor ha sűrűn etetsz az riasztja a jó halat.

    Küszözésnél vízközti kajából néhány csipetnyit dobok csak , és túl van vizezve toccsan ahogy beesik felhőző kaja külön küszre. Ott viszont sűrűn dobálok be csipetnyi kis mennyiségeket 5 percenként mondjuk. De profik azok sokkal sűrűbben , egy küsz egy csipet kaja. Állandóan legyen egy kis felhő a küszöknek. Nem pörgök ennyire mert elfáradok még a végén a pecában. :) Nem versenyzek.

    A helyválasztás sokat eldönt. Nem ismerem az RSD-t de gondolom ott is megvannak a különböző évszakokban ideális helyek. Az a jó hely ahol minden etetés nélkül ott vannak a keszegek. Egy példa 5 méteres víz és egy plató kb 30x30 méteres ahol csak 2 méteres a víz. Ilyenkor tavasszal jobban felmelegszik azon a részen, tele van hallal. Ott ilyenkor áprilisban ha dévérre keverek akkor jönnek a lapát dévérek ha bodorkára akkor a bodri, ha kárászra egy diszperzites vödör kárász. Tele van az a rész fehérhallal, ponty is van ott persze kevesebb mint fehérhal. De ha a törés után az 5 méteres vízbe etetnék lehet 5 db keszeget se tudnék kivarázsolni 3 óra alatt ugyanazzal a kajával ugyanazzal a csalival. Mellette az a sekélyebb plató tele van hallal, ott etetés nélkül is fognék halat kevesebbet nyilván mint etetéssel. Ha horgászol mindig figyeld meg a többi pecást ki mit csinál, mennyit fog, hol hogyan stb ,sok mindent lehet abból használni később. Egy jó hely fél siker vagy 80% a rossz helyre beszórhatod a világ legjobb kajáját is 5000ft/kg áron akkor se fogsz annyi halat mint a tuti helyen egy sokkal egyszerűbb kajával.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz KunEmber #55761 üzenetére

    Helyválasztás témára még. Egy befolyó ami mindig hoz kaját ha esik az eső utána napokig ott zavaros a víz ami befolyik. Ott úgy szoktam fogni a bodrikat úsztatom minden etetés nélkül fenék közelben. Ha pár db kell csalihalnak tenyeresek. Ha minden jól megy mint a snecit úgy jönnek a tenyeres bodrik. :) Ott vannak eleve és várják valamit kaja jöjjön a befolyó vízzel. Ott akkor etetek ha pár perc alatt nem sikerül fogni néhány úsztatásra. Ha valamiért nem kapkodják akkor szórok egy kis kaját is nekik .

    Egy másik hely egy rőzsepokróc van a víz alatt szereti a bodorka azt a helyet 3 méteres víz kb és rőzsepokróc, tele van bodrival a jéghideg víznél is . Éppen kiolvad, vagy készül befagyni akkor is lehet ott fogni mert eleve ott vannak nem kell őket odacsalni .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz KunEmber #55883 üzenetére

    kis méretű laposfogóval. Milyen márka gőzöm sincs ami volt a szerszámoskészletemben és kb jónak tűnt. :)

    Dinsmores sörétólom olcsó és jó. A legkisebbeket is központosan felrakhatod kellően vékony zsinórra. Arra figyelni kell a zsinór ne a sörét szélén legyen mielőtt összenyomod és nem kell izomból rányomni ha jó minőségű ólom határeset de két ujjal összenyomod . Fogóval egyszerűbb. Olyan gondom még nem volt ezzel ne tudtam volna a zsinóron elhúzni. Ha leesik előfordul ha nem volt úgy rányomva vagy a sok dobálás akármi nyomsz rá egy másikat. Nekem ritka az olyan spiccbotos szerkóm ahol sok sörétet használnék. Max 2 -3 db nagyon sokszor 1 söréttel súlyozom ki kevés a gubanc, egyszerű gyors . Csak ehhez ki kell ismerni az úszóidat melyikhez milyen ólom passzol. Szerintem ha nem verseny 1 ólommal kisúlyozva is bőven megteszi a legtöbb esetben.

  • horcsog

    tag

    Nem próbáltam még az ólmaikat de az úszóik minőségéből kiindulva rossz nem lehet az ólomkészletük se . Kézzel összenyomni a nagyobb méretet lehet viszonylag könnyen dinsmoresból is, az egész piciket biztos össze lehet csak macera kézzel. Vannak különböző puhaságúak lehet eltérés de egy hétköznapi pecára super soft vagy médium soft fene tudja van e különösebb jelentősége. Ha el tudod húzni a zsinóron akkor jó. Esetleg kicsit megnyálazod a damilt amerre húznád ha nagyon rászorítottad az ólmot.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #55935 üzenetére

    Persze, nyilván nem véletlenül írnak könyveket az úszók kisúlyozásáról. :) De én sokszor használom úgy mezei pecán 1 ólom van a spiccbotos szerkón és ha vízközt nyomatom akkor felhúzom. Nyilván van olyan szituáció ahol ez nagy hátrány, de egy lassú áramlásban vagy állóvízen és nem túl nagy úszóknál ahol az ólom nem csobban még ott elég hatékony vsz.

    Ha rááll a hal rendesen ezen kevés fog vsz múlni . Nem egyszer jártam már úgy gyorsan süllyedő cuccnál se tudott beállni az úszó mert vízközt folyamatosan elkapta. :) Vagy ha snecizek én szinte mindig egy ólommal súlyozok. Nézem a profik videóit egy egész ólomsorozat snecire soha nem szoktam így szerelni. Így se győzök csalizni és levenni a horogról ha rááll a küsz.

    Nem hiszem ha valaki most kezd spiccbotozni akkor az eredményességében ez lesz a döntő kérdés. Azzal több gondja lehet rányom egy egész ólomsorozatot és elkerülhető gubancok lesznek vagy nem úgy csobban ahogy kellene és riasztja a halat vsz mint a minél kevesebb db-al kisúlyozásból.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz anytime #55965 üzenetére

    Talán az volt a baj túl hamar bontott a kajád és mélyebb víz volt. Nem lehet? Mert sokszor látok vízpartokon fenekezni embereket úgy van 5 méteres víz és toccsan az etetőkosaruk a víz tetején . Egy etetőfelhő van ahol beesett a kosaruk, ha útközben ki nem esik egy része. :) Ebből voltak már mókás helyzetek a praxisomban mikor kukoricamálét használtam kosárba és húztam a pontyot . Jön át a szomszéd de hát mi a csali és mi az etető mert x órája itt ül. Mikor mondom neki nem akarta elhinni a vödrömet ki kellett nyissam mutassam van nálam konzervkukorica és kukoricamálé etetőanyagnak ennyi a kaja és csali . Hát ja csak fújt a szél amúgy is volt vízmélység és annyit láttam bedob és egy piros folt a vízen ahogy a kajája kiesett a kosárból. Csoda lett volna ha fog valamit.

    Ez mondjuk egy lehetőség amivel nagyon el tudod rontani akár a pontyozásod. Ez nem biztos kijön egy olyan vízen ahol 1-2 méteres vízbe pecázol és több a hal mint a víz. De olyan helyen ahol ritka a ponty és van vízmélység ott lehet 1 szezont végigülsz pontykapás nélkül egy ilyen tévedéssel. :) Mert ahol sok van ott etetőanyag nélkül csak a horgon a csalival is lehet fogni halat. Még lehet többet mint egy rossz etetéssel.

  • horcsog

    tag

    válasz anytime #55965 üzenetére

    Csak egy példa én ha közelre finom cuccal fenekezek és be akarok etetni általában csúzlit használok darához is. Ahhoz azért olyan dara kell ami tapad mert különben 0-30méterig beszórsz mindent. :) Belövök így 2-3 kiló etetőanyagot az több méteres körben fog szóródni. Mert azért nem vagyok céllövő bajnok csúzlis. Aztán rádobok olyan kajával ami tapad a kosárba és biztos a fenékre kerül a csali mellé rövid előkével pontycsalival, és nem rángatom ki 5 percenként csak ha kapás van. Erre rááll a ponty egy olyan vízen amit csurig raktak ponttyal azt úgy kell szedned mint réten a virágot. :) Nem tudsz 2 bottal horgászni rajta egy jól halasított vízen amikor igazán eszik a hal. Mert állandóan húzza az 1 szerkót is. Megutálod a pontyozást és az ilyen jellegű helyeket annyit lehet így fogni pár óra alatt. Nem szoktam kiakasztott klipsszel nyomatni rajta 30 méterre pár méter sugarú körbe amit megszórtam azért nagyjából be tudok találni az esetek nagy részében.

    Persze minél pontosabb vagy annál jobb az etetésben de szerintem ha minden oké kiakasztott klipsz nélkül is szedned kell a halat . Egy versenyen ahol 1 plusz ponty lehet eldönti az első helyet ott nagyon fontos lehet akár. Ha igazán rááll így a hal nem egyszer van olyan beér a kosár ráfeszítesz és jé húzza kiveszed a pontyot és még a kosárban ott van a dara egy része olyan tapadós. Persze ez egy versenyzőnek szentségtörés lenne de még mindig jobb vsz mint az olyan dara ami nem kerül oda ahol halat fognál hanem terül szét vízközt és ki tudja hol áll meg.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz anytime #55990 üzenetére

    Kosárnál vsz a legfontosabb rá tudj feszíteni és ne essen idő előtt belőle ki a kaja. De lehet olyan kaját is keverni ami egy nyitott kosárral, sőt sima ólomra rágyúrva is eldobható akármilyen távra és lemegy fenékre és negyed óra múlva nyit.

    Persze ez már nem biztos, hogy kell ennyire masszív . Keverhetsz olyat is ami nyitott kosárban fél óra alatt oldódik ki. Ha megszórtad a pályát és egy nyitott kosárba ilyet keversz az biztos ott lesz a csalid mellett az utolsó morzsáig és a kosár súlyát is megnöveli azt nem fogod ráfeszítésnél elhúzni ha el is húzod picit na bumm ott van az egész dara a kosárban még percekig negyed órákig. Mellette ott vannak a korábban belőtt már feloldódott gombócok. Tulajdonképpen egy etetőszőnyegen fekszik egy kis kosárban rövid előkével a csali . Fogós pontyra így is vsz. Folyó vizekről nem is beszélve.

    Ha így horgászol sokszor van a kosarat tologatja . Lehet valami nagy dög még a kosarat is beszívná ha a zsinór engedné. :) Viccen kívül sok üres bevágás is lehet így ha kis piszkálgatásokra finom cuccal odanyúlsz mert csak a kosarat bökdösi .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz anytime #55990 üzenetére

    Ha úgy érzed a kosarad túl könnyű raksz egy csúszó ólmot még mellé . Van egy pici nyitott kosarad úgy érzed nem tudsz ráfeszíteni. Persze ideális esetben van belőle nagyobb súlyú is. Ha éppen nincs fogsz egy csúszó gömbólmot olyan súlyban amivel már fix lesz a cucc. 10 gramm és felfelé amennyi kell és a kosár alá teszed. Máris fix a cuccod abban a szélben vagy terepen.

    Oké nem egy versenycucc lesz de mezei pecánál pont meg fog felelni a célnak. :) Ezzel pl el tudod érni azt, hogy egész pici kosarat nagy súlyban használsz. Persze bizonyos ólom méret felett már értelmetlen mert akkorát csobban az ólom. De 10 grammokkal növelni mezei megoldásnak bőven jó vsz.

    Pl én a Dunán sokszor pontyoztam úgy súly nélküli kosár és alatta akkora trapézólom ami oda kell arra a helyre. Nem vettem azért nem tudom hány grammos kosarat . Ott még külön jó is ez mert nem kell lapos kosár az ólom felfekszik az alján és fogja. Állóvízre nem kell trapézólom vsz az böszme oda egy gömbólom megteszi.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz szgzuri #56039 üzenetére

    Szerelsz egy csúszólmos fenekezőt 50 centi körüli előkével. Nem kell végólmos legyen, ólom végfül vagy ütköző és előke kész a cucc.

    Horognak használj minél nagyobb pontyozó horgot a kishalhoz, süllőző horgot a puhatestűhöz. Ha már úgyis mész horgászboltba vegyél élő kárászt , ezekre a kicsi csukázó méretekre gondolok, az mehet a 2/0 -ás 3/0-ás pontyozó horgodra . A süllőző horogra hosszúszárú pakold tele puhatestűvel. 1-2 szál gilisztával is foghatsz de nem baj ha 5-6 szálat raksz rá a minél nagyobb süllőző horgodra, csurig legyen és egy helyen megtűzve a giliszta. Vehetsz berki gilisztát és nadályt is jó csalik. Nadályból ilyen kis horgokra elég lesz egy szál is .

    Nem állnék neki 25-ös monofil zsinórral soha harcsázni , de ha most próbálgatod először végül is ha pár kilósak jönnek akkor elbírsz velük ha megakad éppen. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz szgzuri #56039 üzenetére

    Nincs valami régi kapanyél pontyozó teleszkópos botod otthon 200-300 grammos ? Nem baj ha teleszkópos kezdésnél, max eltörik később. :) De az alkalmasabb lenne rajta egy nagyobb pontyozó orsóval 40-es monofil főzsinórral és monofil 40-es előkével. Azzal be tudsz vágni egy rendeset és azért esélyed is van nagyobbacska harcsánál.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz szgzuri #56039 üzenetére

    Sokat használtam régen egy cormoran 270-es 100-200 grammos teleszkópos pontyozó botot harcsára , süllőre fenekezni. Az jó volt a Dunán mert kemény bot be lehetett vele vágni , viszont a spicce pont olyan amit még a süllő se hagy ott ha ráhúz nem annyira durung spiccű. De a folyás se hajtotta karikába 40-es főzsinórral szóval pont megfelelt. Fenti végszerelékkel elég sok 10 alatti harcsát , süllőt fogtam vele a Dunán.

    Most ilyen könnyű fenekezésre régi 50-100 grammos balzer magna silver pergetőket használok harcsára . Nagyon bevált erre a célra is. 40-es zsinórral 40-es előkével, monofillal. Könnyű light műfajra jó. :) Spicce kellően érzékeny kősüllő se hagyja ott általában.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz szgzuri #56104 üzenetére

    Ez egy jó időszak harcsára még ívás előtt, esznek ilyenkor . Napközben is érdemes próbálni máskor is de ilyenkor főleg. Ha kis kárásszal megpróbálod azt nem fogják lecsipkedni a keszegek mint a gilisztát. Jót mosolyogtam mikor olvastam 15 gilisztával elindultál harcsázni a Dunára , pontosabban egy tucattal az még jobb. :) Kisebb csoda fél tízkor még volt csalid. :) JÓ fogás ez így elsőre.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz BogyóBP #56150 üzenetére

    Sok külső akadás azért van mert tele van fehérhallal az etetése. Beleúsznak a zsinórba vagy a kosarat lökdösi stb és bevág és akad kívülről a sok halból egy. Leginkább azzal tudja kikerülni ha nem vág be minden apró húzásra hanem csak a komolyabbakra , de ha keszegre megy az nehezen működik, ha pontyozik akkor egyszerűbb .

    Természetes vizeken nem egyszer láttam már feeder cuccokat gereblyézésre használni. Télen vermelő halaknál. Olyan helyen ahol több a hal mint a víz apró hármashorgok 2-3 db csali nélkül minden rezdülésre nagy bevágások. Egyszer láttam így fogni egy csatornán télen 5-6 kiló körüli nyurgapontyot is. Vannak ilyen hentes mészárosok akik külön keresik ezt a lehetőséget. Még halőr se igazán tudja megfogni őket mert jön fenekezünk éppen leette valami a csalit ha kéri tőlük vegye ki a cuccot. Ezt csak úgy zárójelbe a külső akadáshoz.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz szgzuri #56151 üzenetére

    Megy ez neked, 2-ből 2 . :) Feederbotos harcsázás működik. :) Visszaforgókban nem próbáltad kőgátak végén még? Ott napközben, vagy a ráfolyásos oldalán a gátnak (nagyon akad partról) ahol kettéválik a folyás , ott van egy gödör általában.

  • horcsog

    tag

    válasz KunEmber #56152 üzenetére

    Szép bodorka. Viszont ha bodrizol, vagy dévérezel , kárászozol akkor nagyon sok a 30 db küsz. Vagy az van ahogy süllyed elkapják a csalit, vagy az eresztékbeállítás, vagy annyira ellepi a küsz az etetést.

    Esetleg azzal tudsz 2 szem csontit raksz , vagy 3-at , vagy egész pici konzervkukoricát akár félbevágva 1 szem konzerkukoricát azt nem fogja a küsz enni. Legalább 1 grammos úszó ahol az ólom közel van a horoghoz és fenék közeli ereszték. Csak azért mondom ne vedd okoskodásnak , de lehet az történik ott a jó hal csak a küszöket fogod. Ahol 1 bodorka van ott több is kell legyen az csapatban jár, ahol egy dévér van ott kell legyen több is. Kérdés mennyivel több de a fordított arány db számnál 30 db bodorka és 3 küsz, vagy 30 dévér és 5 küsz, gondolom te is erre pályáznál. Mert ez az arány akkor lenne jó ha küszözöl és bejön 1-1 db nagyobb hal is. Ha eleve arra céloztál akkor tárgytalan amit mondok.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz KunEmber #56173 üzenetére

    A küsz azonnal ott van általában a keszegféle nem biztos azonnal elindul az etetésen. Lehet az első félórában, órában nem és aztán kezdenek jönni egyre gyorsabban. Ponty is inkább akkor jön ha már 1-2 órája bent van az etetés. Nagy csobogás ahogy dobod be a gombócokat kicsit riaszthatja + kell idő míg a kaja odacsalja tömegesen a halat.

    2 grammos úszóval át kell tudnod ütni a snecit. Lehet egy trükk pl nem kiterítve ér le a cucc a vízre hanem az úszó az ólom felett van szinte rögtön gyorsabban süllyed. Az már fél siker ha leért fenékközelbe úgy nem vitte el a sneci . Ha fenékközelben netán még fenéken is a sneci van akkor csak a csalival tudsz játszani. Konzervkukorica , csontibáb pl. Bábot nem annyira eszi a sneci . Vagy több csonti a horgon. Azt is elviszi de kevésbé mint az 1 csontit. 2 grammal 3 csontival azért sokszor le kell jusson fenékközelbe a cucc az esetek nagy részében.

    Kipróbálhatod pl azt is csak konzervkukoricával etetsz és azzal csalizol. Beszórsz pár marokkal és fenékközelben éppen fenék felett úsztatod felette. Ha van kapás rászórsz pár szemet , látod majd mennyi a hal. Ha nagyon nem áll rá dobsz egy két kicsi gombóc etetőt csak az illata kedvéért. Így pontyokra is jó esélyed van.

    Vagy azzal tudsz még sokat játszani az etetőanyag állaga milyen. Ha olyan gombócot dobsz be ami 10 perc alatt esik szét akkor kevésbé fog ráállni a sneci vszínűleg.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz KunEmber #56173 üzenetére

    Vagy ha minden kötél szakad akkor trágyagiliszta . Bodrira nem a legjobb, de a dévér és a kárász imádja. Most a kárásznak is mozognia kell már elég meleg a víz. Azt nagyon ritkán kapja el a sneci túl nagy falat neki nem szereti igazán.

    Vagy kipróbálhatod a főtt kendermagot etetésre is , ha egy kis csúzlid is van dobni úgy magában nem a legjobb. Pl beetetsz jól darával abba is keverhetsz főtt kendermagot és utána elkezded lőni rá apró kis adagokban , ha jönnek a kapások akkor sűrűn de keveset egy egy adagban. Megőrülnek érte a bodorkák . Horogra nem szoktam használni főtt kendert kicsit macerás nekem inkább akkor teszek pici konzervkukoricát gyorsabb vele csalizni és látványos könnyen észreveszi és imádja azt is a bodorka főleg a szebb példányok. :) Mikor fárasztani kell már olyan bodorka olyanok jönnek az az igazi. :)

    Ahogy írták lerakhatod fenékre is az előkét az is jó sneci ellen. Ha igazán rááll a hal az etetésre akkor teljesen fenéken is sok kapás kell legyen. Csak amíg még kevés a hal rajta és a csali is fenéken fekszik ritkább lesz a kapás mint éppen fenék felett , de lehet a legszebb halak így jönnek majd .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz KunEmber #56173 üzenetére

    https://www.youtube.com/watch?v=hq0lfP9_Ids

    Így kell szedned a bodorkát, vagy majdnem. :) Látod ő is apró kis adagokat dobál rá nem látom pontosan mit de szerintem konzervkukoricát és valami aprómagot kendert talán de ez csak tipp. De elég jól ráállt a hal. 50 kg 514 db. Kicsit elfáradhatott a peca végére. :) Kezdetben azért ilyenben még ne reménykedj elég lesz később a 10-20 kiló nem kell az 50 azért az már melós peca ilyen kis halacskákból.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz hermanyi #56186 üzenetére

    Hát ja, azért ha nem olyan a bodorkaállomány akkor nehéz ezt előadni. De azért szerényebb méretekben 50 kiló helyett 5 kilóval talán. :) Nagyon horgászvízfüggő az egyértelmű hol mi működik milyen időszakban. Ha van bodri akkor vsz a konzervkukoricának illene működni most már ilyen melegben. De ha nagyon kevés van akkor lehet előbb fog jönni rajta a telepített ponty mint a bodri azok ráállnak. RSD-t egyáltalán nem ismerem milyen a keszegállománya.

  • horcsog

    tag

    válasz hermanyi #56188 üzenetére

    Nálunk működik a szélvíz ilyenkor bodorkára . Van is a vízben szép állományuk az igaz. Sokszor úgy fogom csorgok csónakkal és látom a nádat zörgetik , közvetlenül a nád elé szórok 1-2 marok konzervet spiccbot és szép combos bodorkák jönnek. Karikára dévérre is megvannak a helyek ahol azért lehet nagyobb mennyiségben fogni nem 50 kiló 5-10 kiló között azért 3-4-5 óra alatt , mezei módszerekkel semmi nagy versenyzői trükkök és nagyon extra etetőanyagok . Csak a helyválasztás azért nagyon nem mindegy nagy különbségek lehetnek ugyanazzal a kajával csalival szóval nem úgy megy itt sem bárhol csak úgy téped a keszegfélét. Sekélyebb részeken egy pár kilós alapozó etetés és pár órás pecával általában beállnak azért. 1-1 ponty is bejön .

    Van egy tóvégi lapos rész , olyan sekély víz néha a motort fel kell hajtani de csurig van hallal ha megyek ott csónakkal nagy iszapfoltok ahogy a halak menekülnek. Be van zavarosodva teljesen a víz annyi hal van ott, Ilyen helyen egy etetéssel azért beáll a hal elég gyorsan. Mellettem nem szórnak valami versenykaját akkor a legegyszerűbb etetőre is általában aztán mehet a peca.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz szgzuri #56245 üzenetére

    Nyugodtan rakhatsz 3/0 , 4/0 süllőző horgot is . Nincs olyan kicsi harcsa aminek túl nagy lenne. :)

    Kuttyogatásnál 6/0 -tól 10/0-ig szoktam harcsázó horgokat használni . Ha puhatestű a csali pl berkigiliszta nadály szendvics. Amennyi berki rámegy a horogra és 1 szál nadály a horog hegyére. Ez mondjuk egy 8/0-ás horgon fél öklömnyi csomag de ha vízbe kerül és ott elkezdenek mozogni egy tenyérnyi felület kb . Erre jönnek a kicsi harcsák is , 1-2 kilós simán felveszi.

    Gilisztával süllőző horoggal nem tudsz besokallni csaliban horogméretben. Gilisztából vsz csak a harmat és berki. Berki a legjobb de ha azt boltban akarjátok megvenni drága mulatság 50 ft környékén árulják db-ját. Jobb szedni ha valakinek van rá lehetősége. 50 db alatt nem is indulnék el horgászni a Dunára vele .

    Harmatgiliszta is nagyon jó csak könnyebben leszedik a keszegek fenekezőn főleg . Viszont könnyen szedhető sok db belőle és szeretik a halak azt is , csak sokkal sűrűbben kell csalizni vele mert minden hal eszi . Berkit is de az masszívabb azért . Kivéve törpés vizen mert ott fél perc alatt képesek lekopasztani bármilyen horgot. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Hyder11 #56242 üzenetére

    Hármashorgot én fenekezősön puhatestűvel nem szoktam használni. Láttam már használni kagylóval csalizva, nagyon nagy csomagot lehet készíteni egy nagy hármashorogra. Jobban szeretem arra is az egyes horgot arra is szép méretet lehet felrakni. De süllőző csak light harcsázón, ha kemény a botod és a zsinór akkor gyenge lesz a horog. Nem tudom a cucc többi része milyen. Mondjuk ha trágyagilivel mész azt nagyobb vastagabb húsú horogra nem is tudod rárakni az behatárolja. :)

    Közben látom írtál úszóztál nem is fenekeztél és a törpék. :) Esemény után voltam egy kicsit a válasszal. :) Élőhal nagyobb méret amivel a törpék már nem bírnak.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz HugóBoss #56348 üzenetére

    Nálunk is pont így van szabályozva az utóbbi években. Nem tudom melyik okos találta ki, de nagy mester lehetett. :)

    Magunk között szólva ha olyan a hely , hogy van értelme behúzni én behúzom és úgy horgászom . Még nem szólt eddig érte senki. Max annyit szoktam csinálni uposet használok nem felszíni stupeket. De pontyozásnál dettó . Nem szoktam sátrazni , elektromos jelzővel napokat ott ülni, de ha éppen bojlival csaliznék és lerakom egy jó medertörés oldalába pár órás pecára hadd ne váltsak már ezért egy bojlis jegyet. De betű szerint nézve ezért ejnye bejnye a szabályok megszegése. Szóval ha olyan helyen vagy ahol ezt is be is tartatják akkor nem nagyon tudsz mást csinálni mint bojlis jegy ha így akarsz horgászni. Ha meg nem ilyen helyen vagy akkor véletlenül kiesik a kezedből a cucc , véletlenül úgy nem látja senki mert a csónak oldala eltakarja és véletlenül ott marad és horgászol .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz HugóBoss #56377 üzenetére

    Szerintem akkor van értelme cifrázni így a szabályokat ha az alapszabályokat be lehet legalább tartatni. Gondolok ilyenre hány bottal horgászik valaki, mennyi hal vihető el, nem lehet hálót, és villanyozni stb.

    Mondok egy példát hasonlóan vsz értelmetlen szabályra nálunk , halradar tilalma. Kb 15 éve vagy több szerepel az engedélyen tilos használni. Gondolod akinek volt /van és oda jár az nem használja azóta is? De az engedélyben benne van tilos így nagyon haladó a szabályozás papíron. :) Értelmetlen valamit tiltani ha nem lehet betartatni.

    Behúzás , ahová járok a betonúttól távoli oldal egy dzsumbuj , erdő , bozót , nádas stb. Ott halőr akkor jár ha eltévedt. Éjszaka meg talán még az elmúlt 30 évben mióta oda járok soha nem láttam ott halőrt. Ott milyen csibészkedések mennek nem kell mondanom. De az engedélyben szerepel ha stupeket behúznál akkor csak bojlis jeggyel teheted. Biztos ez nagyon európai , haladó szabály de mit kezdjek vele ilyen körülmények között? :)

    Egyébként ha ez komoly megkövetelt szabály part mellett is van bőven olyan hely ahol jó esély van . Még be se kell dobni amennyire tudsz csak beejteni pár méterre. Főleg így április amikor ívnak a fehérhalak. Fényes nappal méteres vízbe kimegy az ívó halakhoz. De Ráckevét nem ismerem ott mi a pálya.

  • horcsog

    tag

    válasz KunEmber #56386 üzenetére

    Ha túlvizezed tegyél bele vakondtúrásból földet. Olyan masszív gombócokat tudsz így csinálni egy mocsárállagú kajából koppan az alján. :) Legközelebb ha így jársz és nem akarsz több kaját használni. Más előnye is van ennek a föld használatnak, de az megint egy külön könyv mikor mit . Nekem jó a vakondtúrás is erre a célra mezei pecákhoz. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz csababarca #56388 üzenetére

    Nincs mit , arra kell figyelni könnyű olyat csinálni ami nagyon lassan fog oldódni, szóval apránként érdemes hozzárakni első keveréseknél.

    Amit én átlalában még használok lenmag pellet , ha tudsz venni termelőtől az olcsóbb mintha valami márkás cucc lenne , és ugyanaz kb lehet nem olyan válogatott szemek de az nem érdekes annyira. Az nagyon ragaszt . Egy könnyen oldódó kajából lehet vele csinálni egy betonkaját de vízben viszonylag gyorsan szétesik. Kukoricacsíra pellet is ilyen . Azt ledarálod és hozzákevered a gyári felhősebb kajához az leviszi a fenékre és viszonylag gyorsan bont még így is. Pl én x21-hez fenekezéshez mindig ezt használom . Az nagyon gyorsan bont de nekem fenekezéshez az kellene lemenjen az egész az aljára és ott bontson. Kukoricacsíra+x21 próbáld ki egyszer és mond el mit tapasztaltál. :)

Új hozzászólás Aktív témák