Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz twine #52706 üzenetére

    twister , gumihal témához nehogy kiábrándulj belőle idő előtt, ne írd le azt a csalit . :) Vsz a legfogósabb műcsali ha tudod hol tanyázik a süllő. Süllőtartásokon . De ha hajnali sötétben és utána szürkületben dobálsz nem ehhez nyúlnék én sem első körben. Viszont napközben be van állva a medertöréseken , akadókban stb és van fölötte vízmélység is. 10 méteres vízben gumihalazni , egy álom. Ilyen helyeken lassan tudod vezetni állóvízen is mert a nagy mélység miatt olyan szögben emeled alig jön közelebb. Centiről centire átfésülöd a pályát. Ugyanezt wobblerrel nehéz lenne koppintani mert az mire lemegy mire feljön jópár méter a dobásból aztán vontatni is kell azért mozgása legyen.

    Próbáld ki a hajnali pergető helyeden súlyozz ki úgy egy gumihalat /twistert lassan merüljön de azért tudjál vele még dobni. Nem baj ha 10 centi körüli a gumi . Azt húzogasd végig vízközt , felszínközelben, ha fent nincs rablás akkor fenékközelben, ahol ezt a kínai csodát . :) Lesz meglepetés. Szoktuk pl úgy csukára szinte nincs is rajta súly és a hínár tetején elhúzod , teljesen a víz tetején akár nagyon lassan vezetve is . Szétszedik.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz twine #52706 üzenetére

    Ha jól emlékszem 5 grammos wobblereddel fogtad a balint . 10 centi körüli gumi önsúlya is van pár gramm van benne anyag. Finoman mególmozod messzebb tudsz vele dobni ment ezzel a pici wobblerrel és ott vezeted ahol akarod. Akár úgy a víz tetején veret. Ha szeretnél gumihallal is valami élményt azon az adott helyen . Mert hiába jó a csali ha azon a részen amit végigtapogatsz 20 grammos fejjel fenéken nincs beállva süllő. Azért mondtam neked a fűzött halas tapogatást mert azzal hamar kiderül laknak e ott süllők . Műcsalival azért vannak időszakok mikor napközben nem olyan könnyű megfogni. Lehet 10 kapásod van fűzött halra mire nagy finnyásan megfogja gumit napközben ilyen meleg vízben. Pedig ott van csak nyammog még a fűzött halon is alig akarja megenni. Gumit meg csak nézegeti mi ez a marhaság itt. :) Még várok a gumizással majd ha hidegebb lesz a víz. Ilyen időt október végén. Kuttyogatáson töröm a fejem október végén ilyenre se nagyon emlékszem 20 fokos melegben, kuttyogatás október 23 környékén. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz twine #52706 üzenetére

    https://www.youtube.com/watch?v=3TWpgoSQGsM&t=433s

    Egy jó film a gumihalazásról. Reklámot hagyjuk benne, de maga a technika és érdekes infók jók. Miért fog itt ő gumihallal? Nem azért mert a nem tudom milyen csalit használja. Hanem olyan helyen húzza ahol be van állva a hal napközben. Valószínűleg valamilyen mederesés vonalát pergeti végig. Fog harcsát , kősüllőt, süllőt, nagy süllőt. Felderítette ki tudja hány horgászat alatt hol laknak a süllők. Utána már csak meg kell etetni velük a csalit. Persze ügyes pergető , jó a csali , jó a cucc stb. De a Balatonon lenne millió hely ahol reggeltől estig húzhatná ezt a gumihalat egy koppintás nem lenne rá. Ugyanezek a halak este szürkületben elindulnak kajázni a napközbeni helyükről, és lehet a strandon fognád meg őket fél méteres vízben wobblerrel.

    Amiket te fogsz a helyeden kora hajnalban süllőt az valószínű olyan hal ami a napközbeni búvóhelyéről elment vacsorázni/reggelizni éjszaka és hajnalban ott rabol még. De ha most odamennél azon helyen lehet egy db süllő nincs 100 méteres körzetben. Az a kérdés hol van ilyenkor beállva . Ha azt megtudod (ez a gumihalazásban a nagy dolog) akkor ott húzd az orra előtt a gumit és akkor rocknroll. :) Akkor rögtön ráérzel a gumihalazás ízére. :) Erre pályára elvinne hamar megszeretnéd a gumihalazást. Csak gondolom ha bárki is közelben van nem is megy oda mert még az ikrát is lerabolják róla ha meglátják ennyi halat fog. :) Legalábbis a Dunán így szokott menni.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz twine #52758 üzenetére

    Talán valamit javul a helyzet. Persze mihez képest. Még víztározón, holtágakon , csatornákon is nyíltan ment a gereblyézés sokszor. Leshálózás, varsázás, villanyozás éjszaka. Akkor mi volt az élő Dunán azt elképzelheted. Mert ezeken a vizeken még valami halőrzés féleség volt azért , legalábbis szökőévente láttál halőrt is, ha azt halőrzésnek hívjuk. :) Dunán volt olyan 10 évig halőrt se láttam. Horgászmentalitás megint egy másik kérdés .

    Helykeresés téma , nekem szerencsém volt mert olyanoktól tanulhattam horgászni akik már ismertek a vizet. Ez konkrétan úgy nézett ki itt engedd le a fentőt. Koppan az alján ? Koppant. (De olyat nem csak érzed hallod is) Akkor megjöttünk, lehet süllőzni. :) Így könnyű volt . Azt se tudtam akkor mit kellene keresni úgyhogy valószínű egyedül nehéz ügy lett volna.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #52774 üzenetére

    Veszik a kekszőrleményt, szárított melaszt, kukoricacsíra pelletet kevernek , kutyulnak aztán a kapzsiság mértékében beárazzák. Tudod mennyit kaszálnak ezen az etetőanyag gyártáson? Komoly pénz van benne.

    Kukoricacsíra pelletet 60 ft-ért vettem kilóját termelőtől a boltban láttam olyat 1000 Ft felett árulták. :) Szárított melaszt már nem tudsz venni mert az összeset megveszik és telenyomják vele a kajákat. Zsákos kiszerelésben kekszőrleményt 100-150/ kilós áron lehetett venni még néhány éve. Nem nagyon használom már nem tudom most mennyi de hegyekben áll a magyar gyártóknál zsákokban.

    Pontyra van egy olyan kajám saját kutyulás amire úgy jön a kárász is, hogy túl sokszor felveszi a leforrázott szemes kukoricát csalitüskén . Olyan keménységű kukoricát amibe a csalitüskét nyomni kell azért belemenjen. :) Idén nyáron voltak olyan pecák ezzel etettem és nagy böszme kárászoktól nem lehetett pontyozni ilyen csalival. 2 kiló körüli is jött. 30-as zsinórral. :) Ott felrakok csontit csalinak akkor a kárászok szétszednek. Ebben nincs semmi lebegő morzsa és elég komoly része kukoricaalapú cucc és durva kukorica.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #52774 üzenetére

    Kaptam idén ajándékba milo vip-nek a tavi változatát nem voltam elájulva tőle mit mondjak , az árához képest végképp nem. Nem vennék belőle. Pedig a vip river az jó. Ez a tavi valahogy nem sikerült úgy vsz.

    Tímár küszöző etetője büdös jellegű selyemhernyós azért érdemes pénzt adni. Azt próbáltam idén az jó vsz.

    Ha mindenképp a boltba kell menni piros X21, Marukyu etetők. Marukyu ha sok elkölteni való pénzed van de fogós az tény. Illetve pisztrágtápért érdemes pénzt adni az összes hal oda van érte. (még a süllő is)

    Aromák , mi pénzt elkérnek érte. Megveszik a tömény aromát hígítják gyümölcsukorral, melaszos sziruppal stb aztán horror áron eladnak egy kis üveggel. 1:5000-hez arány még elmegy otthoni kutyuláshoz nehogy aromamérgezés legyen a vége. Abból olyat keversz kinyitod a vödröd és a mókus leszédül a fáról. :) Idén jártam úgy a vízi patkányok állandóan a vödrömnél kavartak. Mindenképp hozzá akartak férni ahhoz amit benne éreztek. Odatettem a lábam mellé , odamerészkedett úgy is. Csukva volt már a vödör. Lőttem be csúzlival a kaját valamennyi szétszóródott a víz szélén. Amíg egy morzsa volt nem lehetett elzavarni őket. Előttem 1 méterrel ott rohangáltak a sötétben amíg 1 falat volt . Megmozdultam elszaladtak 2 perc megint ott rágcsáltak. Halak ennyire vadul nem jöttek azért. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #52774 üzenetére

    Másik ilyen kedvencem a melasz vagy tökmagpogácsa és egyéb olajos préselés melléktermékek.

    Melaszhoz már meg kell mozgatni a kapcsolatokat hozzáférjek mert a horgászgyártók rákaptak. Látok olyat horgászboltban, vagy neten melasz ízesítve pár1000 forintért. Mivan ? :)

    Ezeket az olajos préselvényeket megveszik a termelőtől aztán belekeverik az 1000 forintos kajába . Neten már nem nagyon találsz kukoricacsíra pelletet termelőtől. Felvásárolják nagy tételben az egészet. 50- 100 Ft alatti árakon lehetett venni kilóját. Abból is jó kajákat lehet ám csinálni még magában is nagyon fogós főleg nyáron úgy natúr minden ízesítés nélkül. Bezsacskózva nem tudom 1000 Ft. Nagy innováció. :) Persze ha el lehet adni.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    Pörkölt etetőanyagokban mennyi a kender? Amibe rendesen raknak annak az ára is rendes. Persze drága a kender , 200%-os árréshez azért keveset lehet beletenni. :) Helyetesítik valami napraforgó vagy egyéb olcsóbb cuccal + egy kis kender máris kész a horgásznak a pörkölt etető olcsó áron alig kerül többe mint 1 kiló kender. :) Amit ha natur etetsz be 1 kilót így-úgy elkészítve a hal a vödrödbe is ki akar mászni a partra.

    Pörkölt , vagy leforrázott repce. Olcsó a kenderhez képest de fogós. Leforrázol néhány kiló repcét hagyod , hogy kihűljön a lezárt vödörben. Azzal beetetsz nyáron egy fél vödörrel egy helyre és utána csak dobod rá akármilyen olcsó kajával a kosarat. Békés hal legyen ami nem talál rá, minden aroma nélkül. Szerintem ár/érték arányban nagyon jó kaja.

    Jó hát valamiből meg kell éljen a horgászcikk gyártó is. De az biztos, hogy mázsaszámra nem szórnám be ezeket a gyári kajákat mert elég sok a túlárazott cucc. Bojlikról nem is szólva az valami horror ami ott megy.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Steady74 #52788 üzenetére

    Csak egy utsó hsz.

    Tigrismogyoró magyar termelőtől 800 Ft-ért olyat veszel ami friss nagy méretű 20 mm +. Még most is. Boltban vehetsz ilyen olyan címkével ebben a méretben 2000 de még akár többért is spanyol ilyen olyan minőséget . Csoda, hogy valamelyik cég még nem kapott rá, hogy az egészet megveszi tőle aztán ráteszi a 2000 Ft-os címkét. Fogósabb mint a spanyol import ki tudja hol mióta porosodó .

    Pár éve vettem ugyanettől a csókától 300 Ft-ért ! darált tigrismogyorót. Az apró szemeket ledarálta és 300 Ft-ért adta kilóját. Boltban úgy kérnének érte 3000-et vagy attól függ milyen címke van rajta lehet ha CCmoore akkor 5000-et. :) Persze már most nála sem annyi mert látja ő is a piaci árakat miket kérnek érte. Na azt még díjazzák a halak. Szerintem kicsit fogósabb mint a nem tudom milyen economic kategóriás kaja 500-1000 Ft-ra árazva.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz jansky1 #52794 üzenetére

    400.000 ember horgászik a legtöbben békés halra. Mennyi kaja lehet az egy évben? Saccolni se tudom de fejenként számoljunk átlagosan 20 kiló kajával az is 8000 tonna ha jól számolom. :) Durva.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #52807 üzenetére

    Márna imádja a kenderes kaját. Pl főzöl kendermagot nem öntöd ki a főzővizet hanem felforralod és kukoricadarát adagolva hozza jó kukoricamálét csinálsz. Kenderaroma ezzel kipipálva. :) Olyan legyen ami koppan az alján, nem az oldódós fajtát . Hozzákevered a főtt kendert. Ez a kosárba. Csalinak konzervkukorica nem rossz csali, giliszta inkább harmat ha márna. Trágyagiliszta is jó persze márnára harmat jobb vsz. Nagyon szuper csali az iszapgiliszta ( ilyenkor már nem csipkedi annyira mint nyáron minden hal) , pióca ! imádja a márna, és lótetű ! (ponty is odavan érte, csak minden szétcsipkedi mire odaférne hozzá) Sajtfélék is jók de az élő csali veri vsz. Csonti is jó persze de minden apró hal megy rá. Pinki dettó. Gilisztacsokrot előbb észrevesz mint egy pinkicsokrot. Persze akkor nagyobb horog is kell , kevesebb keszegfélét fogsz.

    Egyébként a kenderes kajáért a paduc is megőrül. Ha paducos márnás pályán vagy.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz saen #52817 üzenetére

    Fogalmam sincs mennyi az átlag, csak úgy hasra ütöttem. :) Nekem 20 kiló kaja ha nagyon belehúzok egy Dunai úszózásba 1 erősebb horgászatnál el tudnám használni. :) Igaz annak komoly része föld. Állóvízen is idén azért pontyoztam is többet mint szoktam. De 20 kiló lehet április végéig nem tartott ki állóvízen se . Matchezés , spiccezés azért 2-3 kiló kaják könnyen bementek. Persze nem ebből akarom az átlagot számolni .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #52815 üzenetére

    Ja és nadály márnára. Azt még előbb észreveszi mint a gilisztát. :) Csak nem igazán feederes csali. Harcsázás közben mikor belecsapja a spiccet a vízbe itt a jó harcsa és puff egy márna. Ilyenkor annyira azért nem ugrándozunk örömünkben. 40-es zsinórral fenekezve 1/0-2/0-3/0-ás pontyozó horgokkal 1 szál nadállyal azt észreveszi a vízben mozog rendesen. Jó te most feederezel oda azért nadállyal nem biztos kellene kicsit furcsán nézne ki rajta, + rángatná a spiccet a csali önmagában is. :) Na már megint sok a hozzászólásom lepihenek. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz BlackmMmDog #52821 üzenetére

    Ha békéshalazni megyek általában szoktam vinni tartalékkaját azon felül amit bekeverek. Pár kilót attól függ milyen horgászat kukoricacsíra pelletet , vagy pisztrángpelletet vagy szemest , vagy sima kukoricadarát, vagy keverve valamivel. Ha olyan a kapás vagy bármi. Kukoricacsíra pelletet simán vízzel kemény gombócba össze lehet gyúrni. PIsztrángpelletről nem is szólva. Sima kukoricadarát ha nincs mivel összeragasztani vakondtúrásból föld bele aromát . 3 kiló kajával úgy önmagában lehet el se indulok horgászni. Lehet megtámadnak a halak és kell ráetetni. Vödörben elfér autó is elbírja. Jártam már úgy a sneciző kajához kellett nyúlni nem készültem és már csak az volt etetőanyag. Vagy már nem győztem hozzáadni a földet annyira fogytán volt a kaja. A végén már csak föld volt szinte. Inkább viszek tartalékot.

    ...

    Olvastam most itt Ausztriában vásárlás van egy Nordfishing77 nevű osztrák bolt , elég jó . Néhányszor vettem már ott fele áron horgászfelszerelést magyar árakhoz képest. Rendelni is lehet kiszállítanak Mo-ra. Most az euró árfolyam nem kedvez ennek. Vagy Lagerhaus haltápokat lehet venni 20-50-60 euró között elég jó kajákat zsákban. Halnevelő tápokat. Csak láttam erről beszéltek azért írom.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz BlackmMmDog #52821 üzenetére

    nordfishing77-ről , nem a reklám helye, ott vett daiwám spicce letört, harcsázó. Hű mondom ezt megszívtam amíg Ausztriában kicseréltetem. Annyi volt a csere kértek egy fényképet a törött botról. Elküldtem, oké küldjük az újat. Bemondásra és egy fényképre postázták az új spiccet ingyen szállítással Ausztriából. Akkor nagyobb összegű rendelésnél ajándékba küldtek egy olyan unicat "zsákot" amibe széket , sátrat akármit lehet rakni vízálló nagy "zsák" "bedchairsaver" vagy mi a búbánat a neve. Átléptem egy bizonyos rendelési összeget egy ilyen ajándék hozzá. Köszi , ez már kereskedői mentalitás így lehet a vevőt megfogni. Volna mit tanulni tőlük ilyen téren . Na de most tényleg pihi mert megint dumálok, dumálok.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz A_ScHuLcZ #52825 üzenetére

    5 alkalommal voltam pontyozni este fél 6 -9-ig kb az utóbbi időben. 2 pontyot fogtam 3,5 és 6 kg. Kosárba pisztráng nevelőtáp minden plusz adalék vagy aroma nélkül . Csali nyáron csőről morzsolt apró szemű főtt kukorica üvegbe elrakva . 3 db a horgon a keszeg ne tudja olyan könnyen lekopasztani a horgot. Keszegek piszkálgatták de levenni nem nagyon tudták max 1 -1 szemet. A pontykapások kemények voltak nem szöszmötölős .

  • horcsog

    tag

    válasz Zoli bácsi #52827 üzenetére

    Dunán is sokan csinálják ezt. Etetőanyag alatt én nem csak darafélékre gondoltam hanem mindent amit beszórsz főtt mag , erjesztett , pellet vagy bármi amit a hal megeszik .
    Giliszta univerzális csali folyóvízen gébtől -harcsáig. Még sneci is jöhet ha nagyon erőltetjük. :) Van egy srác szoktam látni sokszor úsztatni , a kajája szemes búza de diszperzites vödör a mértékegység. Azzal megszórja a pályát aztán úsztat rajta. Fog is mindenféle halat.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz gban #52834 üzenetére

    Balinozás ha semmit se eszik meg de ott rabol. Vékony zsinór, pici pontyozó horog küsz a hátában tűzve A küsz súlyával vékony zsinórral be tudod dobni akár 10-15 méterre is laza pöccintéssel. A víz tetején fog veretni a küsz elég nagy területet beúszik, felkapókar nyitva. Hamar megtalálja a balin és sokszor látod körbeússza odanyúl mellé próbaképpen mi ez a furcsaság. :) Egyszer csak lekapja. Még így is sok a rontott kapás mert megfogja csak annyira óvatos nem kapja be. Van olyan elrohan vele 50 métert csak pörög le a zsinór , visszaváltod bevágsz semmi és ha rajta marad a csali látod , hogy csak fogta a horog nem volt a szájában. Rafinált egy jószág. :) Pörgős peca balinos pályán. El lehet vele szórakozni.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz KunEmber #52903 üzenetére

    Csak tűspiccest használok , 6 méteresnél nem hosszabbat, és "keszegező erősséget".

    Leggyakrabban az 5 méterest. Az vsz a legtöbb esetben elég még folyón is legalábbis nekem, ritkábban de kell a 6-os.

    A legerősebb zsinór amit használok 16-os . Az már határeset mert 1-1 ponty annyira hajlította szó szerint ahol fogtam a botot abban a "magasságban" járt a spicc . :) Fostam is , hogy eltöri . A legnagyobb hal olyan 2,5 kilós ponty volt amit megfogtam vele, de ott már a halnak is akarni kellett ezt. :) Ennél jóval kisebbek is téptek meg vele. Attól függ a fárasztás elején mennyire indul meg. Ha az első 1-2 percben előttem sétálgat akkor nagyobb az esély.

    Nexave botjaim vannak . Pillekönnyű , élmény horgászni velük. Olyan gyors az akciója nem akarom letenni ha kézbe veszem . :) Horgászboltban ott porosodtak mert valaki megrendelte és meggondolta magát. Nézegettem többször 20-30 közötti áron volt /darab akkoriban 10 éve kb. Mondom a tulajnak megvenném ezt a készletet de 15/db áron ha érdekli. Azonnal rábólintott. :)

    biztos sokféle jó spiccbot van ennél olcsóbban is , de vsz érdemes figyelni majd később a leárazásokat amikor már több tapasztalatod lesz milyen botot is szeretnél. Néha mikor jön egy új széria akkor készletsöprés vagy bármi.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz KunEmber #52911 üzenetére

    Bothosszúság témához, a helyválasztást a bothoz tudod igazítani. Vannak olyan helyek ahol ha spiccbottal szeretnéd meghorgászni a 7 méteres is karcsú lesz. Viszont bőven lehet 3-4 méteressel is horgászni adott helyeken.

    Mindig úgy etetek amit kényelmesen nyújtózkodás nélkül szélben is elérek. Vízmélység függő ez milyen táv lehet. Mondjuk 5 méteressel a part mellett van 2,5 feles víz akkor 5-6 méteres távot kényelmesen meghorgászol. Az fontos a teljes vízmélységben tudjál vele horgászni, le tudd tenni fenékre ha kell.

    Ha megtetszik a módszer úgyis lesz mindenféle hosszúságban botod. Gumizva nem gumizva. Mondjuk én soha nem gumizom akkor inkább előveszek egy matchet vagy bolót. Ha komoly hal jön azt gumizva se fogod meg. Van egy mérettartomány amire nagyobb esélyed van mint tűspiccessel. A 2 -4 kilóig mondjuk . Tavakon. Mert Dunán elkapja egy 4-es nyurga megnézném azt a gumizást spiccboton amivel ki lehet fárasztani. Szerintem 2 másodpercig lenne rajta kb. :) Hozzáteszem ezt csak saccolom mert én soha nem gumizok be spiccbotot és nincs is olyanom ami begumizható lenne. Finom tűspiccessel egy apró bodorkát is élmény megfogni. A 16-os zsinór direktben már nagyon a teteje inkább 14-es előkével, vagy 14-es direktben. 16-osnál már a bot épsége a határon van, nagyon óvatosan kell fárasztani. Sokszor használok 12-est direktben apróhalazni, ha erre jön ponty akkor nem sok esély van, de kiló körülieket nagyon nagy szerencsével és ügyes fárasztással talán ki lehet vele még így is venni. 5-ből 1-et. 16-ossal direktben már azért a kiló körülieket elég jó aránnyal meg lehet fogni vsz tavakon.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Palesztin994 #52946 üzenetére

    Nem használok fluoreszkáló zsinórokat . Általában leadcoret sem. Ha mégis akkor fluorocarbonból csinálom a leadcoret általában 2 méter körüli hosszúra kötöm.

    Őszintén szólva nem vettem észre, hogy több vagy nagyobb hal jött volna a fluro leadcoroson mint a direkben 30-as zsinóron leadcore nélküli szerkón. :) De nem bojlizok annyit ez alapján nagy következtetéseket vonjak le. A zsinór színében én szeretem ha valami természetközeli kinézete van. A fene tudja a halat mennyire érdekli lehet semennyire de engem zavarnak ezek a rikító sárga egyéb színek valahogy nem bízom benne.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz cool13 #52974 üzenetére

    https://ukpeca.hu/guru-incredible-catapult-gip

    Ilyet használok magokhoz. Általában kukorica főtt, vagy áztatott annak van súlya. Vagy tigris azt is jól lehet lőni. Búza vagy apróbb magok már nem ideálisak nagyon szóródik és kisebb távra lehet csak. Általában azt csinálom pár maroknyi szemeskukorica kevés mogyoró és olyan 20-30 méter közötti távot beszórok vele hadd szemezgessenek arra sötétben is könnyen rálövök , rádobok partról . Ha van kapás akkor lövök egy -két maroknyit megint. Amivel ezt a guru csúzlit reklámozzák 50-60 méter magokkal az erős túlzás vsz. :) Max nagyszemű tigrismogyoróval de azért nagy szórással tudom elképzelni.

    Bojlit nagyjából bármilyen csúzlival elég jól el tudsz küldeni . De pici pelletet 10 méternél beljebb lőni nehéz ügy. Max ha ragasztod valamivel vagy megnedvesíted . Nincs súlya és szóródik nagyon
    Spiccbotos távolságra lőni ahogy a csontit is arra sok jó csúzli van de azok általában nem magokhoz kitalált csúzlik. Más a kosaruk és más a gumi is és a méretük is kicsi mert kis távolságra vannak kitalálva.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz cool13 #52974 üzenetére

    Ha mindent akarsz lőni 3 csúzlival számolj . :) 1 magokhoz, 1 csonti+apró pellet+aprómag, 1 darához gombóclövő csúzli.

    Viszont a csontit és a 2mm pelletet csak spiccbot távolságra , vagy főtt kendert . Esetleg van egy olyan lehetőség masszív darába keversz mindent, olyanba ami koppan az alján azt jól lehet lőni és gombóclövő csúzlit veszel. Ilyen módon bármit etethetsz akár nagyon messzire is. Viszont ennek a hátránya nagyon csobogsz nagy nehéz gombócokkal . Olyankor lehet ez jó ha aprómagból sokat be akarsz etetni 10 méternél messzebb. Akkor begyúrsz pár kilót és gombóclövő csúzlival beküldöd.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz cool13 #52983 üzenetére

    ESP Megapult is jó . Bazi nagy a "kosara". Ha mennyiséget akarsz etetni.

    A Guru csúzliknak van egy olyan újítása, azt nem tudom nézted e, a gumi feszességét a száron lehet állítani . Ami azért jó mert egyféle erősségű gumival tudsz 4-5 féleképpen lőni éppen mi az ideális ahhoz a pellethez, maghoz , bojlihoz.

    Gurunak van egész sorozata különböző méretek különböző gumikkal nagyon jó csúzlik. Ez a legnagyobb amit ajánlottam . Egyébként a csúzliknál inkább a gumi a gyenge pont az adja meg magát. Legalábbis én még csúzliszárat nem törtem . :) Van még egy nehézfegyverzet Kordának pontyos csúzlija azt is magokra bojlira .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz cool13 #52983 üzenetére

    https://www.youtube.com/watch?v=Hvw54N2lhc8

    Itt vannak ezek a nagyobb jószágok összehasonlítás. Itt láthatod hogyan állítható a gumi "feszesség" a gurukon.

    esp megapult: https://www.youtube.com/watch?v=u9gqsUwLrw0 brutál a méret rajta amit meg lehet pakolni kajával. Ezzel az lehet a baj mellélősz akkor elég komoly mennyiséget szórtál félre. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz A_ScHuLcZ #52988 üzenetére

    Olyan fajtát akarsz aminek a feje levehető és a két szár összefogható? Bojlis merítőt végül is? Nekem nem volt még ilyenem , nincs tapasztalatom vele. Viszont ha ár nem számít vegyél foxot azt sok bojlis használja. Vagy van egy csomó koppintása nagyjából ugyanaz csak a nyél nem carbon hanem compozit .
    Nehezebb cserébe olcsóbb.

    Csónakban is tartok merítőt és ott az orrborítás alatt hely behatárolja, cserébe nem kell hozni vinni a halszagú merítőt. + ha feltörik drágát ne vigyenek el már ezért se tennék oda egy foxot pl. Volt már rá példa sajnos feltörték.

    Nekem perlonból van kötve haltartóm is merítőháló is olyan a mélysége amilyet kötök éppen. Haltartóból pedig legnagyobb perlonból gyűrűs szák 20 kilós amur is elúszkál benne. Varsának is nézték már. :) Szerintem nagyon fasza igaz egy bojlis tavon hanyatt esnének tőle ha meglátnák micsoda barbár eszköz, de én kerülöm az ilyen helyeket, nem az én világom. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz A_ScHuLcZ #52988 üzenetére

    Nem ehhez kapcsolódik csak egy sztori. Mikor feltörték a csónakom elvitték a merítőt egy ősrégi eszköz volt nem volt nagy veszteség max az eszmei értéke régóta használtam. Viszont volt bent egy majdnem új perlon gyűrűs szák azt nem vitték el , nem vették észre szerintem mert az ülésdeszka alatt volt. Viszont a vízipatkányok megtaláltak szétrágták teljesen csak a gyűrűket tudtam megtartani. Jó éhesek lehettek és érezték rajta a halszagot megkajálták . :) Egy 5 literes ásványvizes flakonban áztatott kukoricát is tartottam ott. Kéznél legyen ha kell a csónakban. A vízipatkányok a műanyag flakont is szétkapták érezték a kukoricát és az egész csónak tele volt kukorica maradványokkal széthordták mindenfelé. Szép látvány volt.

  • horcsog

    tag

    válasz A Zéé #52993 üzenetére

    Nem ismerem ezt a nevist , de a 25 grammos felső dobósúly inkább közép kategória erősségben. A light 5-15 és hasonlók. Legalábbis volt valamikor . Mostanában nem vettem matchet lehet hülyeséget beszélek. Nekem egy régi trabuccom van már lekopott róla a felirat de vagy 5-15 vagy 4-14 volt emlékeim szerint. Nagyon könnyű és érzékeny bot . 16-os zsinór szinte durva hozzá. :) Nagyon szeretem keszegezéshez de lehet vagy 20-25 éves kb.

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #53003 üzenetére

    Nekem nevisem van de nagyon ritkán használom csak ha nagyon hideg van. https://www.xfish.hu/nevis-neopren-pergeto-kesztyu-xl azt hiszem ez az vagy nagyon hasonló az is.

  • horcsog

    tag

    válasz sityupityu #53023 üzenetére

    Mintha erről már beszéltünk volna úgy rémlik. Vagy lehet egy másik bot volt. :) Persze ami rá van írva az egy dolog nagy eltérések lehetnek legjobb megnézni közelről.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz musli26 #53057 üzenetére

    https://www.fishmaster.hu/horgasz-szek-solar-bankmaster-recliner-chair/ Ezt a széket használom. Nagyon kényelmes vsz. Csónakban is szoktam használni , ha üldögélős pecát nyomatok. Csónakban ez elfér ezért nem vettem a nagyobb méretet , ez a közepes méret. Feederezni is szoktam vele, partról is. Nem zavar a kartámla mert a spiccet éppen a vízfelszín fölé szoktam pár centivel belőni, a botvég magasan van és úgy állítom be pont a kartámla mellett legyen kb abban a magasságban is. Nem egy verseny megoldás , de nekem mezei pecára jó. :) Nem használok székre szerelhető kütyüket 2 leszúró és az elsőt lent a hátsó a szék karfa magasságáig és viszem a nagy savanyúságos vödrömet az a "polc" :) Odaállítom a szék mellé a tetejére a csalit és máris kézközelben van.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz A_ScHuLcZ #53037 üzenetére

    Thermo témában mi lenne a legjobb ár/érték arányban nehéz kérdés. Kicsit olyan ez mint a télikabát téma. Vehetsz 150-ért utcai télikabátot és 30-ért is valami hasonló fazont. Tud e annyival többet a 150 ezres a tököm tudja. Biztos nem lehet rossz egy fjallreven yupik télikabát mondjuk. :) Nem próbáltam még ki de úgy sejtem minőség lehet. :) De egy szintén minőségi hasonló fazonú 50 ezres kabáthoz képest mi az eltérés amiért 100-al több az már egy másik kérdés. Megéri e ennyit rákölteni mert annyival jobb terméket kapsz , nem tudom. Azt sem tudom milyen objektív szempontok alapján lehetne összehasonlítani a kettő kabátot.

    Thermoban annak idején mikor vettem az enyémet a Baleno volt a nagy márka azt reklámozták mindenhol. Az én thermom volt 10-20 között egy Baleno volt akkor 50-60 között kb. Azóta is használom ezt az olcsóbb ismeretlen márkájú verziót és elégedett vagyok vele. Pl tegnap este horgásztam fél tízig 4 fokot mutatott a kocsihőmérő a peca végén és nem kellett becipzároztam a kabátot . :) Igaz volt alatta pufi horgászmellény pulóver póló , gyapjú aláöltözet . A nadrág részének a dereka nagyon hosszú az is melegít felül is. Mindenféle időjárásban horgásztam benne nagy esőben, hóban stb az át nem ázott még eddig. A lélegzőképessége anyagminősége stbmilyen halvány fogalmam sincs mondjuk egy Balenoval vagy más nagy márkával összevetve.

    Akármit választasz olyan méretet vegyél amiben kényelmesen alá tudsz öltözni . Legyen jó kapucnija jó nagy zsebei és a dereka minél hosszabb legyen az nagyon jól melegít. Az enyémbe pl kényelmesen belefértem 90 kilósan is és 110 kilósan is. :) Nem volt éppen passzentos méret annak idején. De ha az lett volna már kétszer lecserélhettem volna. MIközben csak annyi baja van 15 év alatt kb, hogy néhány horog beleakadt és a kézelője kicsit kezd megkopni. Célnak bőven megfelel még nekem.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz saen #53068 üzenetére

    https://www.xfish.hu/dam-xtherm-winter-thermo-ruha-2r-l?fromitem=224036

    Pl itt van ez a Dam 8000-es vízállósággal, a lélegzéséről nem írnak.
    Ez gondolom nem azt jelenti a ruhának semmi páraáteresztő képessége nincs, és olyan mintha egy nylonzsákot húztál volna magadra. :) De akkor mégis milyen lehet a lélegzése, nem derül ki.

    Csak ezt a 4 ruhát daiwa, preston, dam , és fox amik itt az oldalon szóba kerültek össze akarnánk korrekt módon hasonlítani a gyártó által közölt adatok alapján. Nem mernék rá vállalkozni megítéljem melyik ár/érték arányban a legjobb .

    Nehéz ügy vsz , + akkor még az anyagvastagság amit említettél mennyi anyagot tettek bele Szibériára tervezték vagy egy laza őszi pecára.

    Ezeket kibogozni , és akkor még ott van az a része is , hogy lehetnek olyanok a piacon amik ugyanazon a gyártósoron készültek Kínában csak más címkét nyomtak rá és írnak valamit róla a vevőknek. :)

    Ember legyen aki ebben valami objektív összehasonlítást tud csinálni. Azt egyikre se írják rá nem lélegzik, de elég soknál nem tüntetnek fel lélegzőképességet.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz diablo1984 #53082 üzenetére

    Keszegre élő csalit használok mindig. Kivéve nyáron apró szemű fehér hungarocellt a törpék miatt, és van még a csalikészletemben apró szemű pufi . Annyira apró szemű pontyozó horogra nem is tudnád rászúrni. Azt hiszem Carp Zoom márkájú és többféle színű van egy csomagban sárga, lila , bordó stb. Ezt viszont eszi a törp meleg víznél. Etetőanyagnál vsz lényegesebb az ilyen lehűlő víznél tudni hol mozog a keszegféle . Viszont ahhoz képest november vége van meleg még a víz 10 fok környéke sacc/kb. Legutóbbi pecáimnál amikor pontyoztam a kaja pisztrángtáp volt és piszkálgatták a keszegek a 3 szem csemegekukoricát nagy pontyozó horgon. Felvenni nem tudta direkt nagy horgot tettem és 3 szemet de lelopkodtak 1-1 szemet időnként. Ha csonti pici horgon lett volna a csali szépen jött volna a keszeg .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz ctrlaltdel13 #53087 üzenetére

    Tudsz azért hideg víznél is variálni az olajjal. Tőkehal olaj pl hideg vízre. Csukamájolaj leánykori nevén. Csak olyat kell szerezni ami nem finomított , legalábbis vsz az jobb horgászatra. Annak van igazán vad illata :) Próbáld egyszer ki ponytozásnál hideg víznél pisztrángtáp ledarálva és pici víz a többi folyadék hozzá tőkehalolaj . Ha jég van a tó egy részén annyira hideg a víz akkor is jó kaja úgy vettem észre. Ha süllőt fogsz vele ne lepődj meg az is szereti. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Mizsala #53091 üzenetére

    Pergetőbotokat használok. 3 métereseket.

    15-45 grammossal már lehet , de 30-60 grammostól 50-100 grammosig bármelyik jó lehet. Attól függ mekkora csalihal mekkora úszó vagy ólom stb. Dunán 50-100 grammos pergetőbottal szoktam fenekezni ragadozóra. Állóvízen vsz egy gerinces 15-45 grammossal úszózástól a fenekezésig bármire jó. A hosszúsága úszózásnál kompromisszum de meg lehet oldani csúszó úszóval 10 méteres vízbe is kicsit macerás oda jobb lenne hosszabb bot.

    A helyedben azt csinálnám vennék pergetőbotot olyan orsót hozzá amivel már pergetni is lehet az egyik dobra fonott zsinórt , a másikra monofil 30-ast mondjuk. Beszerzel még néhány műcsalit és pergethetsz , fenekezhetsz, úszózhatsz vele éppen mi a nyerő aznap. Mártogathatsz, tapogathatsz.

    Biztos vannak egész jó pergetőbotok akár 10 k környékén is , az orsó az nehezebb téma mi az amivel pergetni is tudsz és nem csak gubancolsz és mérgelődsz vele . De elképzelhető abból is lehet 10-20 között olyat ami a célnak megfelel.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Mizsala #53091 üzenetére

    https://www.nordfishing77.at/shimano-catana-ex-spinning-27h-270cm-20-50g-7551

    Pl milyen botokat lehet venni 30-40 euróért. Ezzel a bottal igaz 270-es az nem akkora baj vsz 3 méteres vagy 270-es nem nagy különbség. Egy ilyen pálcával süllőre , csukára bármilyen módszerrel jó vagy. Állóvízen. Pergetéstől -fenekezésig. Lehet egy kicsit nagyobb dobósúlyú de ezt neked kell belőni . Pl süllő fenekező horgászathoz állóvízen ez a dobósúly bőven elég. Ha csukázni nagy csalihalakkal akkor úszó is minimum 20-30 gramm környékén van az már határeset. De 10 centis bodorkákkal 15 grammos úszóval simán elhorgászol vele.

    Orsóra is rákerestem most csak kíváncsiságból mit lehet venni 10 k környékén pl https://www.nordfishing77.at/daiwa-ninja-lt-4000-c-10005

    Ez így együtt bot+orsó kb 80-90 euró. Ez most csak egy gyors keresés még 1000 más variáció lehetséges könnyen lehet ennél jobb cuccokra és kedvezőbb áron is. Vagy ugyanezekre a cuccokra kedvezőbb áron.

    Ha kettő szerkót veszel az egyik bot lehet 20-50 a másik 30-60 vagy 40-80 grammos. Vagy ha keményebb pálcákat akarsz akkor a finomabb 30-60-as az erősebb 50-100. Akkor aztán szűk tenyérnyi kárászokkal 40 grammos úszóval is csukázhatsz. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz saen #53107 üzenetére

    Harcsázó csalihalméret alsó határához közelítő vörösszárnyút eldobsz a 20-50 grammos bottal. Szűk tenyérnyi méretet. Az akkor a határon van dobásnál inkább ejteni kell nem dobni. Azért merem mondani mert a 14-40 vagy 15-45-ös régi szériás beast masteremmel szoktam ilyen méretű bodorkákkal, vörösszárnyúakkal is mártogatni 20 grammos gömbólommal. Szeretik 2-3 kiló körüli süllők ezeket és muszáj megpróbálni időnként. :)

    Normál méretű csalihallal, 15-20 grammos úszóval , 10 centi körüli csalikkal, 20-50 grammos botnál jobb vsz nem kell. Fárasztáshoz is tökéletes . 4 kilós csuka esetében a fék néha megszólal fél métert levisz bot szépen dolgozik Ezzel a bottal tud pergetni is akár kis műcsalikkal is kis kompromisszummal, tud mártogatni, és átlagos csalikkal úszózni és fenekezni.

    Persze véges felfelé nem az 50 grammos úszó tenyeres kárászos csukázásra való. :) Két bottal le lehet fedni azt minden módszerrel tudjon süllőzni , csukázni. Egyik finomabb másik keményebb és máris lehet nyomatni a pecát.

    Lehet csukázni 100-200 grammos bottal is úszóval, fenekezővel de azzal nem lesz élmény a pergetés átlagos csalikkal , és feleslegesen kemény úszózáshoz is . Hacsak nem valami nagyon akadós helyen , kapitális halakra ki kell tépni onnan különben game over, vagy 30 dekás kárásszal kell csalizni.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz saen #53110 üzenetére

    Magamból indultam ki az ajánlásnál. Biztos nem vennék teleszkópos botot ha vehetek egy kétrészes full carbon pergetőbotot 36 euróért. A dobósúlyban lebecsülöd vsz ezeknek a botoknak a tudását, egy átlagos csukás úszózáshoz túl jók vsz . Ahhoz tényleg elég egy bármilyen teleszkópos bot ami nem hajlik karikába egy 20 grammos ólomtól és egy csalihaltól. Teleszkópos botban vsz főleg az olcsó kategóriában rengeteg olyan bot van aminél 20-50 grammos pálca 1 horog + 1 snecitől már a terhelése határán van. :) Ott persze, hogy 100 gramm környékén kell gondolkodni már egy csukázó úszózásnál is. Nem olyan gerinces , nem olyan feszes bot , nyeklik nyaklik kis dobósúlyban.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz galervin93 #53115 üzenetére

    Csodálom , hogy csukázáshoz még nem találta ki a feedert Döme amekkora spíler . Léki feederhorgászatot már videózta egyszer. Már csak egy ugrás kuttyogató harcsázás feederrel . :) Múltkor néztem egy videóját a folyóvízi horgászat új dimenziói vagy valami ilyesmi volt a címe. 300 grammos ólommal kiszedett 1 szák keszeget. :) Ez már tényleg egy új dimenzió volt. Amúgy bírom a filmjeit , csak kicsit sok benne a marketing.

  • horcsog

    tag

    válasz saen #53116 üzenetére

    Vannak nekem is teleszkópos gyűrűs botjaim. De nagyon nagy különbség tud lenni azonos dobósúlyban bot és bot között. Pl van 4,5 méteres 30-60 grammos teleszkóposom nagyon régi silstar . Azzal nehéz lenne eldobni azt a súlyt amit a fele akkora dobósúlyú pergetőmmel eldobok. Más karakterű bot , más korszak is még a botgyártásban stb.

    Vagy van egy teleszkópos 100 + grammos pontyozó botom amit fenekezni vettem annak idején . De ki kellett neveznem feltolós úszós pontyozóbotnak mert olyan az akciója , hogy vsz alkalmatlan fenekezni és a ráírt dobósúllyal főleg köze nincs a dobásokhoz. Pontyozó úszózáshoz jó. De 50 grammot már nem biztos normálisan el lehetne vele dobni. Miközben 100 + grammos bot papíron.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz soldi3r #53122 üzenetére

    Szoktam használni 8 gramm körülit is. :) 10-12 grammosokat küszre vagy kis pattogós vörösszárnyú , bodorkára. Jó combos vörösszárnyú se nagyon bír a 15- 20 gramm környékivel. Persze nem a félkilós hanem egy jó arasznyi nagyságú. Úgy szeretem súlyozni a csali a bóbitáig le tudja vinni ha jobban megindul. Pl harcsázásnál ha bodorkával csalizok 200 gramm körüli úszó úgy van kisúlyozva ha ráejtem a vízre egy pillanatra az ólom elmeríti és jön vissza. :) Érzékenyre , tenyeres vörösszárnyú vagy bodorka ha el is viszi egy egy pillanatra , nem fogja lenntartani. Viszont emelni az ólmot nem tudja tartja a vízmélységet. Harcsa rászív könnyedén merül. Olyan finoman tud kapni néha éppen leviszi a vízfelszín alá és ott tartja érdekes módon éppen a jobb harcsáknál szokott ez előfordulni, 1-2 kilós úgy lerántja mintha 30 kilósnak érezné magát . :)

    Azért az a csukázó csali ami 15 grammos ólmot emelni tudja nem csak 1-1 pillanatra az már elég szép méret vörösszárnyúból, bodorkából. A kárász az izmosabb de ott is elég komoly méretek indokolnak vsz 30 grammnál nagyobb úszót.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Mizsala #53123 üzenetére

    Nincs mit. Abban gondolkodtam az ajánlásnál ez lesz az össz felszerelésed és mivel tudnál legkevesebb bottal legtöbb módszerrel horgászni. :) Így más a szitu. Vannak olyan botok aminek a nevében benne van a PIKE ami csukázásra tervezve elvileg. Pl: https://www.xfish.hu/dam-camaro-tele-pike-350m-80-150g-teleszkopos-pergeto-bot. Ezzel a legnagyobb csukázó csalikkal elhorgászol vszínű. :) Szerényebb úszós harcsázások is mehetnek vele . Legalábbis a dobósúlya alapján és ha tényleg egy használható bot. A hossza is olyan ami ideális úszózáshoz mert azért a 3 méteres kis kompromisszum az úszós pecához.

    2 részes vagy teleszkópos ízlések és pofonok de nagyon eltér a két bottípus. Az már egy nagyon jó teleszkópos kell legyen vsz ami felveszi a versenyt kétrészes bottal. Ahogy a bot dolgozik stb egész más vele egy fárasztás, vagy dobás . Viszont a hal nem tudja hány részes a bot ez nem fogja befolyásolni a kapását. :) . 3-3,3-as 50-100 és 40-80 grammos ezer éves magna silvereimet biztos nem cserélném le semmilyen teleszkópos botra . :) Legyen szó folyó vagy állóvízről csukáról süllőről vagy harcsáról. De lehet másnak éppen nem tetszene hanem egy 4 méteres 200 grammos teleszkópos bot jönne be neki inkább. Kell egy kis horgászat kialakuljon neked mi tetszik ha többféle pálcát kipróbálsz. Ez csak a horgászat során a tapasztalatok adják. Nehéz megjósolni neked mi jön be majd.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz diablo1984 #53111 üzenetére

    Keszegre télen a helyismeret a döntő . Ha tudod hol bandáznak össze mindenféle etetőanyag nélkül rengeteget foghatsz. Most még vsz jobban mozognak mert "meleg" még a víz, 10 fok környékén ilyenkor még sok helyen lehet fogni. Ehhez még hűlnie kell a víznek 5 fok és alatta nagyjából.

    Pontyot főleg tavakon mikor kezd befagyni a tó akkor is foghatsz főleg ezeket a friss telepítésű jószágokat. Legtöbb vízen késő ősszel telepítenek ezeket az 1-2 kilós pontyokat egész télen foghatod ha nem fagy be. Sokszor látom téli pergetésnél mozogni a pontyot hol bandáznak éppen főleg ezeket a friss telepítésű jószágokat hamar elárulja a helyét. Naposabb szélcsendes idő van télen mutatja magát.

    Pergetéssel lehet télen jó haltartó helyeket találni . Nem gereblyézés, csak véletlenül belefutsz olyan helybe tele van békés hallal, ott bandáznak. Néha meglepő helyeken. Nem a legmélyebb részeken és nem is nagy távolságra a parttól állóvízen sem. Pl találtam olyan helyen nagy pontybandát télen 3 méter környéki víz volt csak, jó iszapos volt az igaz. De harcsákat is hasonló helyeken annyi volt ott kopogott a gumihal a halakon. Dunán pl megvannak azok a jó keszeges téli helyek "közismert" helyek ahol üres horoggal is véletlenül ahogy tekered ki foghatsz annyi keszeg tanyázik ott. Állóvízen is meg lehet keresni .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz diablo1984 #53111 üzenetére

    Vannak olyan keszeges téli helyek a Dunán beáll a hal mintha horgászverseny lenne annyian horgásszák. :) Vagy pl egyik haverom talált egy olyan pontyos helyet ahová 5-10 közötti pontyok álltak be telelni azon a télen. Legalábbis ilyeneket fogtunk mert biztos voltak nagyobbak. Érdekes módon kisebb egy sem jött lehet nem álltak össze a nagyobbakkal. Óvatosan kellett horgászni rajta mert ha villanyosok vagy gereblyések észreveszik akkor hal nem marad a környéken. A srácnak 2 botját eltörték a pontyok azon a télen. Nagyon akadós volt a pálya behúzott fékkel lehetett csak horgászni. Leamortizálták a felszerelését a pontyok , azóta is emlegeti . :) Nekem botom nem törték de 370-es bojlis bot spicce a vizet csapkodta. 10 kilónál nagyobbat nem tudtunk kivenni onnan .

    Szóval ne add fel olyan könnyen. Izgalmas pecák vannak télen is.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz @mriya@ #53137 üzenetére

    Ilyen radikális állásponton vagy? Nagyon jó kis peca pedig a téli pergetés . Persze van aki visszaél vele. Feederrel is lehet gereblyézni. Vermelőhelyen . Csak bedobják és letett bottal várják beleússzon a hal (vermelőn elég sűrűn állnak a halak könnyen beleúszik a zsinórba ) és akkor bevágnak a "kapásnak". A szerelékük nem a hosszúelőkés versenyszerelék természetesen. :) Feedert is be kell tiltani akkor. Aztán a hagyományos fenekezést , úszózást stb.

    Betiltás helyet ellenőrizni kellene gyakrabban a vizeken télen is, éjjel , nappal. Külső akadással elrak halat annak nyoma van, ha sokat tesz el annak is nyoma van . Mert ezek általában nem szerény gyerekek és nem a napi limit határozza meg náluk a kifogható mennyiséget.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Mizsala #53140 üzenetére

    Ha 3 méternél hosszabb és erősebb botot veszel akkor súlyban a 40-es méretű orsó lehet pici lesz. 400 gramm körüli súlyú hosszú botra inkább 50-60-as méretű és olyan orsó amiben van anyag. Nem jó az ha a súlypont a bot elején van fejnehéz . Oké letett botnál nem akkora gáz . . Sacc/kb ha 400 gramm körül van a bot akkor 550-600 gramm súlyú orsó fog passzolni hozzá legalább , és kérdés mennyire fejnehéz a bot , lehet, hogy ennél is nehezebb kell.

    Ha nagyobb méretű orsót raksz rá lehet olyan előnye is ha bevetnéd harcsára is a pótdobra raksz 40-50-es mononfilt pl . Vagy ha pontyozol is vele akkor 50-60-as orsóval messzebb tudsz dobni .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz szetcsuszott #53102 üzenetére

    Ennyire rossz volt a helyzet ? Van ennek előnye is én pl szeretem az olyan vizet ahol kihívás halat fogni. Mindig valamit ki kell találni, próbálkozni halat lehessen fogni. Sokkal inkább ez mint egy olyan víz amit teleraknak hallal és akkor is fogsz ha az erdőbe dobálsz kb . :) Nagyon unalmas ilyen helyen horgászni vsz. Inkább ne fogjak semmit . Utoljára 4-5 éve voltam napijeggyel 20 hektár körüli jól telepített tavacskán. Próbáltam olyan helyet keresni ne üljön senki a közelben, hát körbe ülték a tavat . Ez már nem annyira tetszett. Leültem egy helyre ahol szemben bokrok lógtak rá a vízre és láttam akadókat , nem ismertem a pályát. Pontyoztam. Bedobok 1 bottal picit gondolkodtam másikat is elővegyem e . Elővettem. Még csaliztam és már húzta a ponty az elsőt. :) sacc 5 percig tartott halat fogni. Aztán ez ment egy délutánon keresztül. Ez nagyon egysíkú peca vsz.

    Amit mondasz víz ott nagy zsákmányokat összehozni az már izgalmasabban hangzik . :) Nagyobb horgászélmény vsz még úgy is ha éppen benullázol. Legalábbis én szeretem az ilyen jellegű pályákat ahol küzdelmes egy nemeshalat is kivarázsolni valahogy.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz szetcsuszott #53102 üzenetére

    Ahová én járok víztározó az is hasonló hely lehet annyi különbséggel nincsenek stégek nincs beépítve szerencsére. Erdő mező van körben. Nagyon szép hely. Halsűrűség minimális. Volt olyan év 100-200 horgász váltott csak engedélyt. Hétköznap volt olyan is talán az egész víztározón egyedül horgásztam 1 -1 alkalommal vagy max még 10 hasonló elvetemült. :) Na azt élveztem ott lehetett horgászni normálisan. Most már sajnos 500 környékén lehet aki váltanak oda éves jegyet. Azt már soknak érzem a 60 hektárra, határeset. Kerülgetni kell néha már többieket. Ott csodálatos horgászatok voltak úgy is ha nem jött semmi. Abban is sajnos van törpe az nem hiányzik bele. Akkora halak vannak benne csak megfogni őket az nem egyszerű mutatvány.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák