Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Kis élménybeszámoló, ha nem untatom a társaságot.. :)
    Tegnap eltöltöttem az idei év eddigi leghosszabb vízparti tartózkodását, kb 11 órát ültem a Rába parton.
    Nem eltervezett peca volt, de mivel dög meleg lett, úgy döntöttem inkább a vízpart, minthogy benn punnyadjak...... :D Egyedül hagytak, asszony dolgozott, lányom elhúzott pár napra a kannyához...... :DDD
    Bepakoltam, irány a Rába part, a múltkori erdős részre ültem, fák alá.
    Jó volt az ötlet, a víz felől lengedező szélben kicsit hűsebb is volt a levegő. Fél nap alatt egyszer találkoztam emberrel, biciklis család tekert be, aztán mentek is tovább. Madárdal, szitakötők....csönd....Felállítottam a székemet, folyadék, nasi, termosz kávé......Azt hiszem ezt hívják úgy hogy rekreáció... :D (Serital meg otthon maradt......)
    Szokásos taktika, sodrás széléhez method, a sodrásba meg beküldtem egy hatalmas kosarat jól megtömve. Vasjavas kaja volt mindegyik.Ezért halmoztam fel, kánikulai időkre.Azt hiszem most van az ideje.....
    Bár a nagy melegbe nem sok kapásra számítottam, azért úgy 10-15 percenként vehemens kapások jelentkeztek, azt hittem mindig hogy nagyobb halat akasztok, hirtelen megszólal a (nyelető, vagy lazított) fék, a tartó csavarodik ki...Aztán hm, egy félkilós márnácska....
    Methodon rengeteg halvesztés, megakad, elindul, aztán belazul a zsinór, leakad. Hiába cseréltem horgot, ugyanaz. Aztán eszembe jutott, hogy ugyanaz a fajta a horog, valami piros csomagolású Delphin horogból kötöztem a múltkor....Na, kerestem másik fajtát, egyszerre meglett minden hal. Nem nagyok, olyan fél kilós márnák, keszegek, domolykó. lett volna nagyobb is, de azok az elején leakadtak. Method ütős volt nagyon, 8-10 kapást hozott, mire a sodrásba beküldött szerelékre érdeklődő jelentkezett.
    Mint írtam tegnap este, megfogtam életem első harcsáját ( na jó, harcsa.zip) estefele, hosszú előkén, Vajsav-Mangó pelletre csábult el, nagyon nem a fajtája volt a célhal, meg is lepődtem. :D
    Estefele szürkületkor megsokasodtak a kapások, nagyobb hal nem jött, de szinte tekertem-dobtam, mindig volt kapás. Ahogy beesteledett, abbamaradtak a kapások. Hatalmas szarvasbogarak zúgtak a félhomályban, aztán előkerültek a szentjánosbogarak, na meg a millió szúnyog.....Hazaporoszkáltam, éjjel, szó szerint poroszkáltam, mióta anno egy júliusi éjszakán hazafele Ignis-őz találkozó történt, óvatos vagyok. :K
    Őz nem volt, egy öngyilkosjelölt bagoly döntött úgy hogy még átmegy előttem, majdnem a szélvédőn landolt....
    Igaz hogy szebb halat nem fogtam, de ezt nagyon nem is bánom. Kicsit újjászülettem.......
    Ajánlom mindenkinek, hogy lazuljon el egy csöndes folyóparton. Az érzés megfizethetetlen. Minden másra ott a Mastercard.... :K ;]


Új hozzászólás Aktív témák