Új hozzászólás Aktív témák

  • Vitee

    aktív tag

    válasz tsimehcla #60528 üzenetére

    Igaz, amit mondasz, a fővárosi rész nem a legszebb, de vannak csendesebb és nem annyira frekventált helyei is, amik jók lehetnek.
    Mostanában voltunk Dunakeszin is, több alkalommal, de nagyon üres volt hal ügyileg, szinte soha semmi, vagy 1-1 kis hal, sok órás horgászat alatt.
    Itt meg kell várni az igazi őszt, mert rengeteg ember van...
    Szeretem a természetet, szeretek horgászni, de halat fogni is :D
    Itt a fővárosin, konkrétan leültem a kis helyemre, ahova szoktam járni és jön is a hal, betli szinte soha nincs.

    Klipszelésnél ez a veszély sajnos benne van. Amikor lerakom a botot mindig rátekerek egy pár menetet, így amikor érzem, hogy jó a hal, sétálok vele pár métert a parton, így még nyerek egy adag zsinórt, amivel már nem leszek bajban. Itt az volt a baj, hogy akasztáskor, csak éreztem, hogy megvan, de nem indult el rögtön, így nem mentem utána, aztán hirtelen perecbe a bot, és megindult mint a gőzös. Itt már idő sincs a klipszel foglalkozni.
    Egyébként után úgy csináltam, zsinór jelölő, majd kiakasztottam a klipszből, dobás után.
    Ha nincs kapás, akkor vissza akaszt.

    Nekem az olcsóbb mono csavarodott nagyon, mindig rátekeredett a spiccre, törtem is a feeder spiccet miatta.
    De meguntam a folytonos zsinór szakadást, a dobóelőke szakadását, a többszáz grammos kosár elrepítését, így felraktam az egyik orsóra 30-as, másikra 25-ös fonottat, monofilt nem használok egy ideje, és semmi probléma.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

Új hozzászólás Aktív témák