Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Reggel felkeltem az asszonnyal fél ötkor, ment dolgozóba. Mondom kihasználom a szabadságot (Nem mintha nem lenne a mentőknél elég szabadnap a 24-ek miatt), ha már kiírkálják kérdés nélkül. Rég voltam a Rábán, oda indultam, Nick és Rábakecöl közé. 6 órakor már dobáltam befele. Egy hagyományos fenekező etetőkosaras szereléket vetettem be, meg egy method feedert. Fenekező boton 6-os körüli (nem lehet már adni a számozásra, ahány ház..) horog, 15mm-es csalitüske, egy 0,2gr-os sörét a horog előtt, ami beállítja mennyire emelkedjen el a csali. Mindkét boton lebegő pellettel csaliztam. A gébek dolgoztak szorgalmasan, mocogott a feeder spicc, meg a kapásjelző is járt le-föl. Feederen volt az első kapás, éreztem hogy nem nagy hal. 25-30cm közötti kisponty lehetett, szákolás előtt leakadt, de láttam. Azért írom hogy valószínű, mert amilyen sötét színű ezüstkárászok vannak, akár az is lehetett. A puha pelleteket később keményebbre cseréltem, mert a gébek szorgos munkájaként hamar eltűntek, vagy elkoptak a csalik. Hallgattam a madarakat, amikor a fenekező kapásjelzője határozottan fölment, megfeszült a zsinór, majd esni kezdett a jelző. Megemeltem a botot, éreztem hogy ez már nagyobb darab hal lesz. Féket sem nyikkantotta meg, a bot szépen kirugózta, húztam szépen magam fele, aztán eszembe jutott hogy előttem a víz alatt van egy hatalmas faág, úgyhogy határozottan húztam a felszín fele, csúsztattam a szákot a vízbe... 2kg körüli tükörponty volt, pillanatra láttam is hogy nagyon a szája sarkában, nagyon kicsit fog a horog..Aztán leakadt, meglépett. Nem is bántam, úgyis visszaengedtem volna, egy fotó erejéig tartottam volna meg.... 11 óra körül volt pár csepp eső, kajás is voltam, úgyhogy összepakoltam. Nick fele jöttem haza, megnéztem a gátat, illetve a gát alatt kialakítottak egy tavat, a gáttól 4-500m-re egy kőrakással elzárták a víz útját. A folyó most kikerüli a gátat, a kőrakás alatt folyik vissza az eredeti medrébe. Szoktak itt a "tavon" ülni pecások, ma senki nem volt.
    Horgászhelyem:


    Csalizás reggel:


    Nicki gát, máskor itt dübörgött a víz. Felújítás folyik:


    Gát felől lefele nézve, messze látszik egy kőrakás. Eddig itt az élő folyó volt, most lett egy tó:



Új hozzászólás Aktív témák