Új hozzászólás Aktív témák

  • hermanyi

    őstag

    válasz aladarazurbe #56862 üzenetére

    Rakot lehet viszonylag olcsón is művelni Nem csak úgy ahogy egyesek (ebbe lehet én is beletartozom) művelik . Egy olcsó bot (használt) már van 50 120 között . Nagy Dunára nem kell a finom pálca sőt nem is oda való . Ami szerintem muszáj az egy láda és a bot . Az az igazság ,hogy a rakó nagyon nagy előnye a pontosság . Azzal nem tudsz a távolságban tévedni ,míg minden más módszernél igen ,még a kiakasztott klipszes feedernél is . Meddig engeded utána a botot mikor megakad a klipsz stb stb . Az is igaz ha rákapsz a rakó izére akkor nagyon sokba tud kerülni főleg ha kényelmesen is szeretnél horgászni . Ami még ellene szól az az Etetőanyag mennyiség ,mert mivel a távolsággal meg vagy kötve így kénytelen vagy odacsalni a halat nem tudod megkeresni ,és ehhez viszont kell a kaja . A bolo az más tészta az ad némi szabadságot ,bár kaja ahhoz sem árt , sőt a módszer nem is túl egyszerű a bot hossza miatt . De viszont 20 ezertől már be lehet szerezni használható botot . Nagy Dunára én 7m alatt nem javasolnék bolot . (nekem is egy 7m es Milo van 25 ért vettem ) Az egész horgászat lényege szerintem a finom szereléken múlik . Mert nincs kis hal csak durung szerelék . :D

    szerk : dévérezel :D azt bekaphatja Nem tilós megfogni sem a jelenleg tilalom alá eső halakat csak max nem etikus kifejezetten rájuk horgászni . De ugye mivel te keszegezni mész le így semmi rosszat nem csinálsz .

    [ Szerkesztve ]

    Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Új hozzászólás Aktív témák