Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    válasz vendingo #49545 üzenetére

    Gané idő? Éjjel 5-10, nappal 15-20 fok, kisebb-nagyobb területi eloszlásban záporok-zivatarok, legszebb tavasz. :K Igazi áprilisi idő, és ez végre a vizeket is melegíti, mert éjjel sem lesz hideg.

    ---

    Voltam peccantani egyet Pestszentlőrincen. Matchezést terveztem és a szél ellenére sem vittem más szerkót magammal, annyira azért nem tűnt vészesnek a helyzet, és nem is lett az. Mély bányató, gyorsan is mélyül, így nem kellett messzire horgásznom, 11 méter környékén találtam egy jó törést, ahol a 4.10-4.20(!) körüli mélységről gyorsan "lejtett a pálya". A törés tetejét horgásztam meg az előbb említett mélységben. 8.45 körül etettem ragasztott csontival három féltenyeres gombócot. A csontit picit felturbóztam apró, 2 mm-es hosszúkás pellettel (valami rákos-krilles, nem is az íze, mint inkább a külleme miatt, mert nagyon hasonlít a pinkire), pastonchinoval (na ez aztán végképp nem illik a ragasztott csontihoz... ...vagy mégis?), valamint fél-fél marék vajpuha, apró szemű csemegével és 4 mm-es, lassabban (~30 perc) oldódó ananászos pellettel. Már 10 perccel az első csontigombóc után volt jelentkező. Az ütemesen dobott anyagot meghálálták, folyamatosan húzgáltam őket, kb. a fentebbi méretet, illetve picit nagyobb volt az átlag, plusz pár kisebb karika is beakadt (mindeközben a helyi erők vérben forgó szemekkel néztek :N ). A csali csonti, pinki volt, érdkees mód a műszúnyog abszolút nem kellett nekik... Persze csontis etetésen annyira nem is meglepő ez. Olyan fél egyig tartott ki a kaja, utána még lassuló ütemben fogtam a keszegeket, de úgy döntöttem, hogy variálok az ólmozáson és az előkén, hogy le tudjam fektetni fenékre. Apropó ólmozás. 6 g-os kis önsúlyos pávatollat használtam, de az önsúly egy részét eltávolítottam. A forgó fölé a feneket érintő keszegezéshez két hatos és egy négyes sörét került, ez volt a jelző, majd felette jó 60 centivel két további négyes, illetve két AAA sörét. A szél, a vízmélység és az áramlás miatt vastag antenna került fel, de abszolút nem zavarta a halakat, húzós és emelős kapásokat egyaránt produkáltak, öröm volt nézni. :) Ja igen, az előke keszegezéskor 30 centi volt, ebből 5-10 centi volt fenéken (eleinte fenéken eszegettek, majd feljöttek fö9lé olyan 30-50 centivel, onnan is fogtam, de fenékre is lementek a csaliért, szép emelős kapásokat produkálva). Aztán úgy gondoltam fixen "letalpalom" fenékre a szerkót, ezért a főólmozásból lehúztam a két kisebbik sörétet a jelzőkhöz, meg a főólmozást is közelebb helyeztem azokhoz (60 helyett 30 cm), az eresztéket pedig úgy állítottam be, hogy a jelzők érintsék a feneket, így az egész előke (30 cm) a fenéken feküdt. Próbaképp giliszta került fel a horogra, hát persze hogy elhúzta egy feka. A szájában jól látható a csonti, degeszre zabálhatták magukat, fogtam párat belőlük... De jött keszeg is, ugyan jóval ritkábban, mint előtte, de az átlagméret jócskán nőtt. Háromnegyed egy körül úgy gondoltam itt az ideje megpróbálni "kukoricázni", ezért saját készítésű, pálinkában "érlelt", apró szemű csemege került a horogra. Második dobásra szép emelős kapás, még rá is vártam vagy 3 másodpercet, sikerült is akasztanom egy potyeszt, de hiába bántam vele úgy minta hímestojással (12-es előke, 16-os horog), egyszer csak kipattant a szájából a horog. Ezután már csak pár keszeg meg feka jött élő csalira, a kukorica érintetlen maradt. Mindent összevetve korrekt kis peca volt, kár a potyeszért, de így is jó buli volt. :K

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák