Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    Nem mondom, hogy szénné fogtam magam, de azért akadt ma halacska. :) Az év első hala - nagy örömömre és meglepetésemre - egy vörösszárnyú lett, aztán jött egy dévér, majd napközben is ők, illetve egy karika is. Méretük a tíz centistől a fentebb látható bő tenyeresig alakult. Időnként az időjárás kissé télire fordult, cserébe délutánra - ekkor már a túlparton ültem - még a Nap is kisütött.
    A halak döntő többségét a World Championnal fogtam, ezen 15 grammos method kosár volt és rendhagyó módon 15-40(!) centis előke, eleinte 12-es vastagságban 14-es horoggal, majd délután 10/16-ban, csali csonti, pinki, trágyagili, minden esetben meglebegtetve pufival. A másik szerkó a Dart II volt 20 grammos kosárral és 15 centis 14-es előkével és 12-es horoggal, csali hasonló, mint az előbbiek, de erre jóval kevesebb hal jutott. A kosarakba Tímár Red Devil és Feedermania Snatch kerül, némi meglepetésre utóbbi, a halas sokkal jobban működött, olyannyira, hogy az édessel egyetlen halat sikerült fognom... A meghorgászott távolság 35-40 méter körül alakult, a Darttal időnként rápróbáltam beljebb is, de onnan nem jött semmi.
    Összességében kellemes kis szezonnyitó volt, pozitívan csalódtam a napban. Jöhet a következő, kb. két hét múlva. :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák