Új hozzászólás Aktív témák

  • zsola32

    senior tag

    addig csűrtem-csavartam a dolgokat, hogy csak összejött egy kis peca a mai napra is.
    10.30-kor kezdtem, egy feeder és két pergető pálca ment a bevetésre.
    a pergetés nem hozott szerencsét, egy wobbler, és két villantó minusszal zártam.

    a hétvégi pontyok eltüntek, 5 óra alatt, egy kapásig sem tudtam eljutni.
    fél három körül összepakoltam, persze babonából a feeder maradt a végére.
    a a merítő is a botzsákban pihent, a bottartót is eltettem, közben belement valami piszok a szemembe.
    elővettem a telefont, és éppen kerestem a tükör appot, amikor hirtelen felsivított a nyeletőfék, valami bazira húzta a spagót, az első másodpercben, néztem hülyén a nyeletőt, a másodikban rájöttem, hogy meg kellene mozdulnom, a harmadikabn, hogy el kellene tenni a telefont a zsebembe, igen, de csak harmadikra találtam bele a zsebembe.
    eközben vitte a hal a horgot, és a zsinórt. ekkor bevágtam, érztem hogy termetes pédánnyal van dolgom.

    biztosan emlékeztek, hogy akadós helyen pecázok, ez a pár másodperc bénázás elég volt a halnak, hogy akadóba kerüljön, innen elvesztetem a csatát, kosár/zsinór/horog, minden ment a levesbe.

    (nem használok gumiütközőt, pont az említett szempontok miatt)

    ma úgy jöttem haza, hogy talán nincs még lefutva teljesen minden, hétvégén ismét kiviszem a feedert, lehet hogy kettőt. egyébként a délutáni órákban jöttek hétvégén is a potyeszok...

    más:
    hazafelé menet, tettem egy kis vargabetűt, a kedven horgászboltom felé vettem az irányt.
    a téma a pergetés/úszós csukázás volt, sokkal bölcsebben jöttem el, ismét tele tervekkel...
    a szaki szerint, súlycsoportot kell váltani, nagyobb gumihalakkal vallatni a vizet 20cm+ méretben, vagy élőhallal úszózni, 200g-os csalihalakkal legalább. (ők néha 800g-os csalihalat is bevetnek)
    ezekre a csaikra a nagy csukák jönnek, 4-5 kg körüliek, ami több is van nálunk.

    a szaki szerint a küsz nagyságú halakat nem fogja leverni egy nagyobb példány...
    szerintem van benne logika, de kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is.

    itt jön be a bojlis pálca, 3 lbs dobóval....

Új hozzászólás Aktív témák