Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Igen, 40-es orsó....Nem érzem nagynak. Mint írtam, nem csak pergetni használom, előfordul hogy fenekező szerelék kerül rá. Nagyon off lesz, de elmondom miért ilyen a szerelék: Nekiláttam rövidre összecsukható, univerzálisabb botokat beszerezni, hogy biciklivel járhassak horgászni. Van autó, ma is azzal voltam (Több helyet megnéztem, illetve a 3m-es kétrészes bot miatt), de szeretném elérni, hogy a hónap végén meg tudjam magam mérni a fürdőszobamérlegen, tehát 125kg-ra lefogyjak. Akkor már idén egy tízest ledobtam, elmondhatom. Szóval biciklivel két botot viszek, aztán ha megunom a pergetést, beleakasztok a karabinerbe egy fenekező végszereléket...ide már jó a 40-es orsó. Az ABSF 10-45gr-os pergetőboton is egy 40-es Sienna van, ezt szoktam meg.
    Ma dobáltam a tavon balinra, illetve kipróbáltam a kis Salmo műcsalikat a Kisrábán. Gyakorlatilag használható a 10-45gr-os bottal a 2-3gr-os apró úszó csali, érezni a vezetést (UL pergető biztos jobb lenne), rájöttem lassan kell tekerni, jól lefele tartott bottal. A probléma hogy a forgókapcsos karabinerem olyan nehéz, hogy víz alá húzta az úszó műcsalit. Levágtam a karabinert, a zsinór végére kötöttem a csalit, és mehet. Hal nem jött, bár hatalmasra duzzasztották most a Kisrábát felénk, ilyenkor nehéz halat fogni. Azért fogtam egy snecit, pickerbottal, csontival. Sajnos az a helyzet hogy a tavat a húshorgászok lehorgászták, a maradék hal óvatos, napokig kapás sincs. A Kisrábán meg szinte lehetetlen horgászni, tele van szeméttel, illetve folyamatosan jönnek a bedobált növények, állati belsőségek (komoly!). Ma még lesz egy éjszakám, vasárnap nappal, aztán szabadságon leszünk. Sajnos jövő hétre esőt mutogat, pedig minden nap ki akartam bicajozni a tóra (6km oda-vissza) meg ki akartam nézni a nagy Rábára Nick-Rábakecöl környékére.... Majd elválik..:)

Új hozzászólás Aktív témák