Új hozzászólás Aktív témák

  • ChrisG

    tag

    válasz forras2 #18300 üzenetére

    Szia!
    Szerintem mindenképp érdemes a fűszeres csalikat elővenni. A legtöbben édessel pecáznak ilyenkor, ahogy észrevettem.
    Múlt hétvégén voltunk egy 2 napos pecán. Azt tapasztaltam, hogy a hideg vízben a halaknak nem kellett az édes csali. Epres volt a fő vonal, mert volt belőle dögivel, de nem hozott szerencsét. Az egyetlen ponty, amit partra is sikerült terelni, az is a fekete 1-esre adott 5-öst! Úgy, hogy elsétáltam a tőlem és az etetéstől kb 50 méterre lévő akadóhoz, körbeszórtam 2 marék halibut pellettel, fekete és lila 1-essel a horgot, kb 2 méterre a parttól! :)
    Fogtam pár szép kárászt, amit oldódó lilával fogtam, s még két ponty is harapott, de azok is a fekete egyesre. (A fekete borsos, májas, ha jól érzem enyhén fokhagymás, májas, halas golyó, a purple one pedig édes, rákos). De próbáltunk squid-octopus, bio big fish, barack, frankfurti kolbászos, eper, epres-halibut pellet, vegyes hóember csalikat is, de semmi.
    És érdekes, de sokaktól hallottam a májas-büdös, májas-fűszeres csalik eredményességét. Persze vize, halak szája íze válogatja!

    Üdv mindenkinek! Kellemes húsvéti ünnepeket!

    [ Szerkesztve ]

    Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

Új hozzászólás Aktív témák