Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Köszi sporttársak! Így van ahogy mondjátok, nekem volt két botom, azzal úszóztam, fenekeztem, rablóztam. De azért rá kellett most jönnöm, hogy jobb a hosszú matcbot a könnyű úszózáshoz, a feeder meg a könnyű fenekezéshez, mint a hagyományos botok. :)
    Mindent összevetve úgy látom, a mai világban olcsóbb a horgászat. Tehát régen egy üvegbot meg egy orsó (emlékeim szerint) közel egy havi fizetés volt, pláne az orsók voltak drágák. Most úgy látom 10-15e. forintért már jó botot, vagy orsót adnak. Most a kaja drága, meg a rezsi, de ez nem a topik témája. Megmondom őszintén, azért gondolkodtam el a kompozit olcsó botokon, mert az egyik feeder spiccet sikeresen eltörtem. Beleakadt a horog a botzsák belsejébe, nem vettem észre, húztam ki a botot, aztán reccs.... Rendeltem spiccet a boltba, de utánanéztem a neten, a Cormoran feederemhez 4-5 e. forint egy spicc. Ami eltört, az ET rubin match+feeder bot üveg 2 oz rezgőspicce volt, talán olcsóbb lesz. Mindenesetre úgy nézem elég sérülékenyek ezek a rezgőspiccek, de a lényeg hogy komplett bot spiccekkel van annyiért, amennyiért egy rezgőspicc a nevesebb bothoz. Persze azóta vigyázok a botokra, óvatosan veszem ki a zsákból, meg vettem ilyen gumis neoprén csatokat, és a spiccgyűrűnél fogatom össze fönt a botot, ilyen elő ne forduljon mégegyszer.

Új hozzászólás Aktív témák