Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz TaliGa #5353 üzenetére

    Jogos, mivel teljesen esélytelennek tartom, hogy egy alapból szignifikánsan jobb, ráadásul hazai pályán játszó svéd válogatottat megverjünk, max. egy ikszben gondolkodtam ellenük, ahogy írtam is: pontot és nem pontokat szerzünk... Ezért nem gondoltam az első helyi hármas holtversenyre (arról nem is beszélve, hogy mivel mínusz hatról indulunk, nem elég egy sima győzelem a svédek ellen - annak, hogy pont ellenük javítsunk gólarányt, a kevésnél is kevesebb a valószínűsége). Mindenesetre a horvátok iksze nem hogy nem jó nekünk, hanem egyenesen káros: ha nem vesztenek pontot az afrikaiak ellen, akkor teljesen el lehetett volna engedni a svédek elleni meccset, és egy 4 gólos horvátok elleni győzelemmel "besétálhattunk" volna a legjobb nyolcba. Sokkalta nagyobb a valószínűsége, hogy 4 góllal nyerjünk a horvátok ellen, mint hogy pontot szerezzünk a svédek ellen ÉS legalább egy góllal lenyomjuk a horvátokat...

    A másik háeszedre: arra gondoltam, hogy anno a Győr első próbálkozása még az volt, hogy a tehetséges fiatalok megfelelő játékidejének biztosítása elsősorban NB1-es kluboknak történő kölcsönadással legyen megoldva. Miután ez nem működött, a Győr szerint szakmai hiányosság miatt, jött a "Győr2" (Veszprém) ötlete, de ez a projekt is befuccsolt. Mostanra már próbálkozások sincsenek (vagy ha vannak, eredménytelenek).
    Mondjuk talán a legnagyobb felelőssége a Mocsai-féle Akadémiának van: az se nagyon ontja a tehetségeket (talán majd Csíkos Luca megtáltosodik a Vácban, ha a tökorrú edzőnk nem játszatná helyette orrvérzésig Marincsákot, de ez egy másik történet).

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák