Aktív témák

  • fromdtod

    csendes tag

    Na mert olyan szépen kértétek elmondom mit nem modtam el. Szóvel első boritom elkészült néhány napja, talán másfél hete is van az. Gyönyörű. A film a mobil. Képek. Hátterek. Feliratok letöltött fontokkal. Meg minden. Nekem tetszett. Eredeti boritó. Tulképp minden sikerült, talán kivéve az, hogy a dvd cimkéjét rá akartam tenni a képre és középről a lukat ki akartam vágni. GIMP-pel izéltem, de még nem vagyok olyan jó a layer/réteg-ekben, és ezért nem sikerült. Mindig kivágta a hátteret is. De aztán nem érdekelt, középen marad egy fehér folt.
    Ja azt tudjátok, hogy mi a cimke, meg a cover, meg a stb. Szóval ezt is össze kell szedni. A cimke, angolul label az ami a korongra megy. Ebből én a következő fajtákat tudom elképzelni. Ragasztható, printable, lightscribe, meg a labelflash. Na ezekről is van sztori, de azt majd máskor. Szóval a borito meg ami a dobozkában van.Ezt nero booklet-nek hívja, és ebből is van normál meg rear. A rear, ami a cd tok also részére megy. Ezt kell hajtogatni, mert ez a cd széle is. Ha nem akarod, hogy a tok bookletje hátul fehér maradjon, akkor oda inlay-t teszel.Mármint nyomtatsz. Aztán a kettőt összeragasztod, vagy összehajtod, vagy csak úgy odateszed. Ezt még nem tudom.
    Tehát megcsináltam. És elmentettem. 16 mega fájlt csinált ez a genya. Alig lehet megnyitni. Botzasztó.
    Különben minden rendben. Nagyon finom dolgok vannak ebben a nero cover designerben. Jól szerkeszthető, meg minden. Csak ez a méret ne lenne.Biztos amcsi szotver.
    Ami hiba még, hogy van benne un. paper stock. Ez az, hogy milyen formátumban nyomtatja ki a különböző részeit a boritoknak cimkéknek. Tehát hogy a két bookletet egy A4-sre. Az inlay-t meg a cd labelt egy másikra. Vagy lehet 3 cd label egy papírra (ragasztósra persze). Szóval van egy epson r1800. Nagyon finom. Szépen dolgozik. Tehát ennek van egy cd cimke tray-je. Tartója. Amire ráteszem a nyomtatható felületű cd-t, és akkor oda rányomtatja. Na most ugye ezt pozicionálni kell. Tehát kellene a neronak lennie egy olyan paper stockja, amivel betalál a tálcán elhelyezett cd-re. Na ilyen nincs. Írtam epsonnak, meg neronak. Valaki csak válaszol.
    Ja és még valami. Most kinyomtattam egyszerű fehér papírra, Korábban meg matt foto papírra. Egyelőre a normál papír sokkal jobb. Majd kipróbálom kimondott cd borito papírra is. Múltkor láttam ilyet. De az meg 30 lap 3000 Ft. Majd kellene írnom egy részt a költségekről is. Majd. Na jó. Ma már több nem lesz.

    [Szerkesztve]

    Álom teszi a férfit...

Aktív témák