Aktív témák

  • fromdtod

    csendes tag

    Na szerbusztok!

    Rájöttem, hogy ez egy tök jó kis hely lehet, hogy ha valaki ráadja a fejét arra, hogy vidióediting-től a filmszerkesztésig, és mideztr kezdőként kívánja elvégezni, akkor ideírja mit szenved. Na most, én már szenvedek úgy egy hónapja. Tehát az első rész kissé hosszabb lesz, mert a legemlékezetesebb szenvedéseimet egyszerre írom le. Biztos vagyok benne, hogy lesznek még jövőben is szenvedések, és gondolom ezek érdekesek is lesznek!
    Alapvetően felesleges dolgokban fanatikus tudok lenni. Fontos dolgokban már nem biztos.
    Tehát a cél. Itt van előttem egy hatalmas fal. Ezt tele akarom tenni dvd-kkel. Mármint előszőr dvd tartót szeretnék rá tenni. De az már megy, mert van sok fúróm. Meg csavarom, meg tiplim. Na most a dvd-knek kívül belül minőséginek és esztétikusnak kell lenni.
    Tartalom a következő lesz: Sok sok sci-fi sorozat, mert az a gyengém. Egyszer régen nagy ameriaki kirándulásom után 3 börönd startrek video kazettát hoztam haza. Azóta sem tudom hogy családtagjaim közül melyinek a pincéjében van vannak. Nagy szerű filmek felvéve a TV-ből, meg mindenhonnan. A cél, a gyüjtés, a birtoklás, és néha élvezet, amikor egy lánnyal kettesben megtekintjük a Stargate Atlantis 2 évad nyitó dupla epizódját (ilyen nincs neki).
    Aztán láttam egy gyüjteményt a 60-70 évek komoly filmjeiről. Na az is itt lesz. Meg minden jó kis film.
    Na meg Poirot is lesz, mert itt megy a másik képernyőn, és veszem is fel. De akkor Deep Impact-et nem veszek fel. Kell még egy tv-tuner....
    Akkor nézzük a formát. Először a belsőt. Amit felveszek a tv-ből azt mpeg2 formában veszem fel, és kiirom single layer -R-s dvd lemezekre.Saját DVD formátummal. Aranyos kis VOB, meg énnemtudom milyen fileok sorakozzanak a DVD-men. Meg ha bedugom egy dvd lejátszóba, akkor olyan menü jelenjen meg, amelyet én terveztem. Szóval csecse legyen.
    Külső: Legyen a dvd lemezen szép kép. Szép felirattal. A doboz nem dvd méretű lesz, hanem a normál cd tok, és annak is saját tervezésű boritó...

    Szóval ez a cél...

    Nézzük eddig mit értem el... kicsit később...

    (Az egész onnan indult el, hogy egy haver adott nekem stargate filmeket 80MByte-os méretüeket, amelyek a PDA-mon gyönyörűen lejátszhatók. Ettől kezdve a budin, meg a vonaton, meg minden elképzelhető helyen ezt néztem.)

    [Szerkesztve]

    Álom teszi a férfit...

  • fromdtod

    csendes tag

    JA azt elfelejtettem mondani, hogy miközben itt irogatok keményen dolgozik a proci. Winavi-val konvertálok, dvdlabbal demuxálok, hoppog-gal rekordálok, az orommal meg citerázok. De hát azért idáig is el kellett jutni. ... Bocsánat most már audio transcodálok is. ittenkém de jó lenne tudni mik ezek...

    Na most dolgoznom kell egy kicsit, mert holnap le kell adnom egy valami szart, és ha nem lesz kész, akkor lesz sok időm, de nem lesz mivel, és mit...

    Álom teszi a férfit...

  • fromdtod

    csendes tag

    Na jó! Megtanultam, hogy ha írsz, akkor mielőtt elküldöd, tedd át egy notepadbe, mert el lehet veszteni. Mint ahogy elvesztrettem az előzőt. Így nem tudjátok meg, hogy mi van a nero cover designer-emmel. (CNTRL C)

    [Szerkesztve]

    Álom teszi a férfit...

  • fromdtod

    csendes tag

    Na mert olyan szépen kértétek elmondom mit nem modtam el. Szóvel első boritom elkészült néhány napja, talán másfél hete is van az. Gyönyörű. A film a mobil. Képek. Hátterek. Feliratok letöltött fontokkal. Meg minden. Nekem tetszett. Eredeti boritó. Tulképp minden sikerült, talán kivéve az, hogy a dvd cimkéjét rá akartam tenni a képre és középről a lukat ki akartam vágni. GIMP-pel izéltem, de még nem vagyok olyan jó a layer/réteg-ekben, és ezért nem sikerült. Mindig kivágta a hátteret is. De aztán nem érdekelt, középen marad egy fehér folt.
    Ja azt tudjátok, hogy mi a cimke, meg a cover, meg a stb. Szóval ezt is össze kell szedni. A cimke, angolul label az ami a korongra megy. Ebből én a következő fajtákat tudom elképzelni. Ragasztható, printable, lightscribe, meg a labelflash. Na ezekről is van sztori, de azt majd máskor. Szóval a borito meg ami a dobozkában van.Ezt nero booklet-nek hívja, és ebből is van normál meg rear. A rear, ami a cd tok also részére megy. Ezt kell hajtogatni, mert ez a cd széle is. Ha nem akarod, hogy a tok bookletje hátul fehér maradjon, akkor oda inlay-t teszel.Mármint nyomtatsz. Aztán a kettőt összeragasztod, vagy összehajtod, vagy csak úgy odateszed. Ezt még nem tudom.
    Tehát megcsináltam. És elmentettem. 16 mega fájlt csinált ez a genya. Alig lehet megnyitni. Botzasztó.
    Különben minden rendben. Nagyon finom dolgok vannak ebben a nero cover designerben. Jól szerkeszthető, meg minden. Csak ez a méret ne lenne.Biztos amcsi szotver.
    Ami hiba még, hogy van benne un. paper stock. Ez az, hogy milyen formátumban nyomtatja ki a különböző részeit a boritoknak cimkéknek. Tehát hogy a két bookletet egy A4-sre. Az inlay-t meg a cd labelt egy másikra. Vagy lehet 3 cd label egy papírra (ragasztósra persze). Szóval van egy epson r1800. Nagyon finom. Szépen dolgozik. Tehát ennek van egy cd cimke tray-je. Tartója. Amire ráteszem a nyomtatható felületű cd-t, és akkor oda rányomtatja. Na most ugye ezt pozicionálni kell. Tehát kellene a neronak lennie egy olyan paper stockja, amivel betalál a tálcán elhelyezett cd-re. Na ilyen nincs. Írtam epsonnak, meg neronak. Valaki csak válaszol.
    Ja és még valami. Most kinyomtattam egyszerű fehér papírra, Korábban meg matt foto papírra. Egyelőre a normál papír sokkal jobb. Majd kipróbálom kimondott cd borito papírra is. Múltkor láttam ilyet. De az meg 30 lap 3000 Ft. Majd kellene írnom egy részt a költségekről is. Majd. Na jó. Ma már több nem lesz.

    [Szerkesztve]

    Álom teszi a férfit...

  • fromdtod

    csendes tag

    Na most nem volt időm annyit videozgatni, így aztán most nem igen tudok aktuális dolgokról beszámolni. De azért egy két dolog történt. Vettem PCI-os raid kártyát, amire fel tudok dugni még két vinyot. Ez egyelőre átmeneti megoldás, mert a terveim szerint veszek egy eccerű gépet. Amit tele teszek vinyoval, és az egy olyan file szerverként fog működni a hálózatomon. Ennek első lépése volt ez a raid kártya két ata slottal. Na most rájöttem, hogy a nagygépem, az kicsi. Nem teljesítményben, hanem fizikailag. Egyrészt három vinyo fér max bele. Ez már benne van. A negyediket már csak úgy valahova a gép aljába tehetném ,ami azért nem a legelegánsabb megoldás. Ugyi. Nem is tettem bele. MEg félek a felmelegedéstől is. Ott lógnak egymás nyakán a vinyók. Letöltöttem a hdd thermometer nevű ingyenes kis szotvert, ami méri nekem a hőmérsékletet. Jelen pillanatban 37, 40 és 35 fokosak a vinyóim. Bár olvastam, hogy ez nem igazán jelent semmit. Merthogy valaki megmérte és teljesen más értékeket mutatott a hőmérő. Na most arra gondolok, hogy hol mérte meg? Kívül? Az meg miért utalna a belső hőmérsékletre??? Na mindegy. Most mérem, és várom hogy valami történjen.
    Aztán azért is kicsi a gépem, mert csak három pci slot van benne. Na most mit kezdjek ezzel. Vagyis egy pcie slot, amiben van a videokártyám. Egy pci, amiben van a tv kártyam. ÉS a maradék egybe, ami pár milire van a videokártya hűtőbordáitól beledugtam a raid kártyát. Na most ott sem lehet hideg. DE összeraktam és minden flottul működik...
    Van tárhelyem is már. Egész addig kell csak a dolog, amig ki nem írom a dolgaimat dvd-re.
    Na most dvd író, A gépház a legjobb bolt. Egy szóra kicserélte nekem egy kedves Éva nevű hölgy a labelflash írómat lightscribe-ra. Lg-re. Az is itt ketyeg a gépemben. Most nagyon okénak érzem magam. Megjött a nero bővítés is hozzá. Meg jött egy dvd editáló program ki is kellene próbálnom, hogy mit alkot itt nekem...

    Aztán olyan dolgokra jöttem rá, amire eddig még nem tapasztaltam. A 4 évvel ezelőtt tescoban vett írhato sárga katicabogaras cd-m már nem működnek a legjobban. Harmadikra sikerült kiirnom egy bin fájlt hibátlanul. Az már nem a sárga katicabogaras cd-m volt, hanem egy philips.

    Álom teszi a férfit...

  • fromdtod

    csendes tag

    Csak mégegy! Írom az első lightscribe képemet. Elsőre meghalt. De most már csúszik ár a dolog. A Nero Label Designer-rel csinálom. A 16Megás fájlt kinyitottam, és szimplán kinyomtattam. Megjelent egy új menüpont, amit egyszerűen csak meg kellett nyomnom és indult a dolog.Elsőre meghalt mielőtt elindult volna, de másodikra már normálisan elindult és kb 30 perc alatt el fogja készíteni a képet. Eléggé izgatott vagyok. Közben kivágtam a cd toknak a boritóját. Rájottem, hogy a normál papír ugyan szép, de kicsúszik a tokból. Tehát mégis a matt papír marad mert annak erősebb a tartása. Ez lett.

    Már csak 14 perc...

    Valami van az ADSL-lel. Mindig kidob...

    Álom teszi a férfit...

  • fromdtod

    csendes tag

    Hát ráírta... Kicsit többet vártam tőle. De izgi. A printable az jobb. A döntés megszületett. Még van pár lightscribe lemezem, azokat elhasználom, de a nyomtatás sokkal szebb...

    Álom teszi a férfit...

  • fromdtod

    csendes tag

    Hát újra itt vagyok! Egy-két ezer dolgom volt, de most megint folytatom. Mert kezd betelni az x-ik vinyom, és most már hamarosan kész a polc is ,amire a dvd-ket teszem. (Ez nem igaz, de remélem, ha leírom, akkor ezzel motiválom magam :) )
    Szóval felvettem a tv-ből izgalmasnál izgalmasabb dolgokat. És gondoltam megvágom, hogy ne legyen reklám, meg hát a kezdete is rendben legyen, meg a vége. Egy Videoredo nevű csodát használok. Ami eddig ténlyeg csodálatosan működött. Vágott nyesett darabolt. Gyors volt.
    Ma meg. Fogta magát és egy kicsit átstrukturálta a filmet. Kivágta azt amit ki kellett, de utána elkezdte a 24 perctől a filmet, majd befejezte és utána rögtön a befejezés után elkezdte a 0. perctől és folytatta a 23:59-ig. Tök jó. Ezért nem hiszem, hogy én ezt valaha meg fogom érteni. Mert ugye, valami nagyon mélyen billent el, hogy ilyen gond legyen. ÉS ehhez elég sok dolgot kell megérteni, amihez mostz nincs igazán kedvem.

    Azt továbbra sem tudom még, hogy hogyan fogom az avi-jaimat áttenni mpeg-be. Egy adagot nagyon szépen átjátszik a WINAVI, de másik filmeket nem. Azokat a TMPGENC-sem ment. PEdig az is tetszik, és az is szépen dolgozik, csak kicsit lassú. A Winavi meg az 1G-nál nagyobb fájlokat nem tudja.
    A TmpGenc-val persze eljutottam már oda, hogy a hang is elcsúszik. Szóval büszke vagyok, hogy ezt a hibát is sikerült már reprodukálnom.
    Közben pedig egyre fogy az üres SATA slot-om, ahova újabb és újabb hdd-ket tehetek...

    Álom teszi a férfit...

  • fromdtod

    csendes tag

    Itt valami bűzlik. Egy teljesen másik fájlt is ugyanígy vágott meg. Csak nem beállítás kérdése???? :(((

    Álom teszi a férfit...

  • fromdtod

    csendes tag

    Egy ilyen szomorú hírrel fejeztem, be de aztán végül sikerült rendberaknom a videoredo-t. Működött is úgy 2 napig.
    Aztán egy elég veszélyes dolgot csinált. Szépen szépvágta az mpeg-et lementette. De utána gyorsan kitörölte a könyvtárban levő összes mpeg fájlt. Szerencsére még vissza tudtam hozni.
    Azt hiszem befejezem ennek a programnak a használatát.
    Ez a plussz volt. Visszatérek a normálhoz...

    Álom teszi a férfit...

  • fromdtod

    csendes tag

    Van itt valami vírus? NOD32-t lefuttattam, és azt mondta nincs. Nekem a feleségem gyanus...

    Álom teszi a férfit...

  • fromdtod

    csendes tag

    Megvan a megoldás:
    Videoredo 2.1.2. 417 a jó verzió. Ez se nem töröl se nem fordítva ment...

    Álom teszi a férfit...

  • fromdtod

    csendes tag

    Rendkívül elégedett vagyok a videoredo-val. Egy csomó filmet megvágtam tegnap óta. Gyors. több nyitható párhuzamosan. Tehát míg az egyiket vágom, addig a másik generál. 2-3 percnél nem tart tovább egy output generálás sem.
    Javallom!!!

    Álom teszi a férfit...

  • fromdtod

    csendes tag

    Csináltam egy blogot és ott folytatom tovább.
    www.fromdtod-szerk.freeblog.hu
    Csao

    Álom teszi a férfit...

Aktív témák