Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Szabi® #74 üzenetére

    Itt se foglalkozik vele a kutya se, max aki frusztrált.

    Én azért szoktam látni kinek mi van (nem érdekel igazából), a vonaton, metróban, utcán szinte mindenki kezében iPhone van általában. Néha Pro, de sokszor pár éves modellek... most őszintén, ha ez vesz körül hogy lehet státusszimbólum? Ugyanolyan használati tárgy mint egy Nike cipő, megveszel egyet és évekig használod komolyabb probléma nélkül. Nálunk a családban pl. nővéremnek és nekem is iPhone van, lecseréljük ha már "elkop" (aka nem éri meg akkut cseréltetni benne), aztán kész. Jó eséllyel 4-5 évig teljesen használható készülékek maradnak ezek, ennyi idő van benne míg be nem lassul már annyira hogy zavaró legyen.

    Amúgy, használt mobil téma: engem is jobban foglalkoztat ez a vonal személy szerint. Rengeteg szemetet termelünk egyszerűen, nem csak ruhából (mostanában kezdek turkálóra is átállni) hanem ebből is... én kicsit "ki akarok szállni" ebből a körből, ha cserélek telefont vszeg Rejoy-tól vagy hasonló cégtől veszek majd 100%-os állapotú előző szériás modellt. Olcsóbb is, meg emiatt +1 telefon se kerül legyártásra...

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz forumpista #93 üzenetére

    "A statuszszimbolum nem csak azt jelentheti hogy harom ember engedheti meg maganak az orszagban, hanem azt is hogyha nem azod van akkor kineznek maguk kozul."

    Ott rossz nevelés van ha számít bármit is hogy kinek mije van.

    Oké, nyílvián jelentheti azt is, persze. De ahhoz elég sok komplexus kell szerintem hogy ez számítson - barátnőmnek Xiaomi-ja van, nekem iPhone (nem a legfrissebb, egy XR), sehol nem nézik ki egyikőnket sem az emberek, ahogy mi sem nézzük ki egymást, se másokat. Ezek csak eszközök amiket használunk, teljesen felesleges emiatt bárkihez hasonlítani magunkat, figyelgetni kinek mi van - ezért meg szarul érezni magunkat. Nekünk elég a tudat hogy megvannak az eszközeink és az anyagi hátterünk az életünkhöz, szerintem másnak is így lehet.

    Van az a réteg akinél egyértelmű hogy vagizásért veszi (Pro telefon 18-30 éves kor közötti lányoknál pl., ahol egyértelmű hogy drága cuccal van öltözve de mamahotelban lakhat mert félretenni nem tud), lelkük rajta igazából, de nem ez az általános. Rengeteg ember használ iPhone-t itthon, sokan régebbi modellt, ezek egyszerűen tartós cuccok, sokan (pl. én és nővérem is) azért vesszük, nem azért hogy megfeleljünk bárkinek.

    Basszus, nyugaton 0 fontos/eurós előfizuban hozzávágják ezeket az emberhez... sima tömegcuccok ezek, nem státusszimbólum. Hogyan is lennének státusszimbólumok? Egy drága óra (nem okosóra!), drága autó az az, de ez, egy rohadt telefon semmiképp sem felel meg annak.

    A másik témára:

    "gyerek elovesz, hamar kiderult hogy jo par osztalytarsanak mar macbook van es ciki nem azzal megjelenni"

    Ez is ugyanez, nevelés... nem ciki ez, fejben dől el mi lesz az bárkinek, nekem semmiképp nem lenne. Mindenkinek magánügye mit használ, ha ezért rosszul érzi magát nem jó körökben lóg, ahol ilyen miatt bármilyen hátrány éri már olyan környezet a gyereknek amiben nem szabad tartózkodnia.

    (Mondom ezt úgy hogy gyerekkorom óta Mac-et használok főként - csak itt a környéken én voltam a kisebbség ezzel. De emiatt se nézett ki soha senki se engem, se én másokat. Mindenkinek más jön be egyszerűen, mi ezt a rohadt "falusi" iskoláinkban fel tudtuk fogni, pedig egyikőnk se volt professzor gyermeke, meg gazdag szüleink se voltak.)

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz forumpista #97 üzenetére

    Nem lehet megváltoztatni, ez így van, de rá lehet szólni az érintett emberekre, át lehet rakatni másik suliba vagy osztályba és kész ha kellemetlenül érzi magát az osztálytársai cikizései miatt. Ne tegyük már normálisnak hogy cikizik azért mert milyen laptopja van, jézusom...

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz forumpista #110 üzenetére

    A tanárnak lenne a dolga hogy ezeket moderálja valamennyire.

    Nincs gyerekem, jól érezted, itthon nem is szeretnék vállalni.

    #112 arnyekxxx: messze nem kaptam meg a legjobbat semmiből sem (sztem rendre elavult cuccaim voltak mindig, azok is csak "visszaesett" dolgok családon belülről), ami azt illeti 2009 után szinte mindent zsebpénzből vagy nyári munka (vagy suli melletti) után vettem meg magamnak. :)

    De akkor, most őszintén: az a normális akkor hogy szarul érezze magát a gyerek mert másnak meg van valamiből jobb, drágább holmija? Na ne már, komolyan, ez rohadt gáz így...

    #117 strogov: de itt jön akkor az hogy úgy kell nevelni a gyereket hogy ilyeneken ne akadjon fent...
    Nem tudom, az én generációm (93-96 közötti születésűek) volt a deviáns hogy nem cikiztük egymást ilyenek miatt ezek szerint, vagy mi?

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz forumpista #121 üzenetére

    "gyerekkorod ota mac-kel nyomod"

    Kicsit félreérthetően, félrevezetően fogalmaztam, így pontosítok. Nem exklúzíve használtam azt, inkább csak volt itthon (Németországból), az se számított hogy elavult időközben (PPC) mert meg volt véve és "céljára jó volt". Egy ponton lett Windows-os PC nővérem miatt, akkor nyilván nem használtam Mac-et sokáig, teljesen kikerült a fókuszból (bár Hackintosh-al szórakoztam sokat), akkor azt fejlesztgettem. (Aztán eladtam, talán abból vehettem fényképezőt?)

    A MacBook-om ami volt középiskolában néném régi gépe volt amit odaadott mert sokat segítettem neki bizonyos témákban, ez volt a nagy "irigyelhető dolog" akkor. (Mittomén, volt 120k használt értéke, és 150-ért már voltak új Asus-ok dedikált VGA-val amik felmosták vele a padlót mert annyira el volt avulva. Konkrétan osztálytársakkal azt röhögtük hogy én mennyire szanaszét csupaszítottam a cfg-t hogy menjen a CoD4 promod normálisan. :DDD )

    Nem tagadom hogy nem voltunk rossz anyagi helyzetben - apám sokat dolgozott Németországban a 90-es években, itthon se volt rosszul fizető állása (kb középosztály szint sokáig, aztán nyilván évekig megragadt azon, infláció meg tette a dolgot...), néném Amerikába járkált ki dolgozni és onnét is kaptam dolgokat néha, volt zsebpénzem (amihez pluszban én termeltem ki az akkor szokásos dvd-írós sztorival - gondolom ismert volt azoknál akinek volt otthon internete) és... ennyi kábé amivel előrébb voltam. Szerintem ezek nem olyan irigyelhető dolgok, főleg hogy voltak más (negatív) tényezők is gyerekkoromban.

    Na de, kanyar vissza. Azért "nem értem a problémát" (igazából értem) mert én személy szerint tényleg rohadtul nem foglalkoztam se régen, se most azzal hogy kinek mije van. Osztálytársaim között volt aki évente telefont cserélt (nem olcsókat), kapta az erős gamer PC-t meg mindent csak úgy xyz ünnepre, nekem meg az egész... szimplán elment a fejem mellett. Szerintem középiskolában nekem lett utoljára okostelefonom is. Egyszerűen nem basztattuk a másikat sosem mert kevesebbje vagy többje volt. Inkább foglalkoztunk a lányokkal mint ezekkel a materialista szarokkal.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Új hozzászólás Aktív témák