Új hozzászólás Aktív témák

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz forumpista #93 üzenetére

    "A statuszszimbolum nem csak azt jelentheti hogy harom ember engedheti meg maganak az orszagban, hanem azt is hogyha nem azod van akkor kineznek maguk kozul."

    Ott rossz nevelés van ha számít bármit is hogy kinek mije van.

    Oké, nyílvián jelentheti azt is, persze. De ahhoz elég sok komplexus kell szerintem hogy ez számítson - barátnőmnek Xiaomi-ja van, nekem iPhone (nem a legfrissebb, egy XR), sehol nem nézik ki egyikőnket sem az emberek, ahogy mi sem nézzük ki egymást, se másokat. Ezek csak eszközök amiket használunk, teljesen felesleges emiatt bárkihez hasonlítani magunkat, figyelgetni kinek mi van - ezért meg szarul érezni magunkat. Nekünk elég a tudat hogy megvannak az eszközeink és az anyagi hátterünk az életünkhöz, szerintem másnak is így lehet.

    Van az a réteg akinél egyértelmű hogy vagizásért veszi (Pro telefon 18-30 éves kor közötti lányoknál pl., ahol egyértelmű hogy drága cuccal van öltözve de mamahotelban lakhat mert félretenni nem tud), lelkük rajta igazából, de nem ez az általános. Rengeteg ember használ iPhone-t itthon, sokan régebbi modellt, ezek egyszerűen tartós cuccok, sokan (pl. én és nővérem is) azért vesszük, nem azért hogy megfeleljünk bárkinek.

    Basszus, nyugaton 0 fontos/eurós előfizuban hozzávágják ezeket az emberhez... sima tömegcuccok ezek, nem státusszimbólum. Hogyan is lennének státusszimbólumok? Egy drága óra (nem okosóra!), drága autó az az, de ez, egy rohadt telefon semmiképp sem felel meg annak.

    A másik témára:

    "gyerek elovesz, hamar kiderult hogy jo par osztalytarsanak mar macbook van es ciki nem azzal megjelenni"

    Ez is ugyanez, nevelés... nem ciki ez, fejben dől el mi lesz az bárkinek, nekem semmiképp nem lenne. Mindenkinek magánügye mit használ, ha ezért rosszul érzi magát nem jó körökben lóg, ahol ilyen miatt bármilyen hátrány éri már olyan környezet a gyereknek amiben nem szabad tartózkodnia.

    (Mondom ezt úgy hogy gyerekkorom óta Mac-et használok főként - csak itt a környéken én voltam a kisebbség ezzel. De emiatt se nézett ki soha senki se engem, se én másokat. Mindenkinek más jön be egyszerűen, mi ezt a rohadt "falusi" iskoláinkban fel tudtuk fogni, pedig egyikőnk se volt professzor gyermeke, meg gazdag szüleink se voltak.)

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Új hozzászólás Aktív témák