Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz IMIIKE1998 #94607 üzenetére

    Erről amúgy elég keveset beszélünk itt, mi ilyenkor a protokoll? Leszállsz, és elkezdesz hátrálni? És ha muszáj arra menned, de 2-3 kutya utadat állja?

    Én a napokban szereztem egy gázsrpayt, jóval nagyobb biztonságban érzem magam, viszont nem igazán tudnám eldönteni mikor használjam. Nyilván ha megtámadnak, de a kutyák nem támadnak csak úgy, viszont ha nekem muszáj arra mennem, akkor jogom van "lelőni" ha közel merészkedik?
    Általában nem is az ő hibájuk, mert csak területed védenek, nem akarnak bántani, csak a süket gazdájuk nem javítja meg a kerítést, nem figyel rájuk és kijönnek.

    Boltban ahol vettem, volt még hangkürt, de mondtam hogy ez szerintem semmit nem csinál a kutyákkal, max 1 pillanatra megszeppennek. Illetve mondta hogy az ultrahangos kutyariasztókat sem ajánlja, mert az meg nem tudni melyik kutyára hogy hat, van aki észre sem veszi. Sokkolóra azt mondta hogy jó lehet, de oda már full kontakt kell, és amíg csattogtatod, lehet jobban felhergeled a kutyát, szerintem.
    Szóval egyetlen járható út a spray maradt, számomra.

    A nagy többség itt szuperbiztosságos helyeken közlekedik, vagy odaát nem csak a fű zöldebb, hanem a kerítés is rendben van? :))

    Kónuszkulcs:
    Szerintem két 15ös kell, legalább is nekem a bontrager hátsó agynál mindkét csavar 15-ös.

    Elnézek majd 2 boltba, de én még sehol nem láttam ilyen kulcsokat.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák