Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiss66

    senior tag

    válasz Hasaggymeg #271020 üzenetére

    "...ma lehet az x/y áttétel a legjobb neked, de holnap talán nem leszel ugyanilyen erős, vagy nem fogsz ugyanilyen csapásszámmal tekerni, esetleg nem fogod már ugyanazokat a sík köröket kerékpározni stb-stb, és máris más áttételre lesz igényed."

    Nyírbátor után egy kis faluból szoktam bemenni Debrecenbe, ottalszok, másnap jövök vissza. 75km oda 75 km vissza. Ez így megy évek óta/jól ki van építve a bringaút Bátortól-Debrecenig/, sík a szakasz, esetleg néhány dombocska található. Ezt úgyis csak a montimmal csinálnám meg/tesztelés, hogy hogy válik be/. A karbon országútimon nem barmolom össze a 10-es sort. :D Az acélvázas országútimon szintén 7-es sor van, azt megint lehetne így tesztelgetni. Persze, benne van a pakliban, hogy használat közben derülgetne ki a kényelmetlensége valamiért. De a lánckeréksort bármikor le lehet cserélni hagyományosra, ha mondjuk hegyes vidékre akarok menni. :)

  • Fall-N

    veterán

    válasz Hasaggymeg #271020 üzenetére

    Most ezzel a ballonos Conti gumikkal és a nagyobb átmérő mellett gyorsultam valamennyit. Kb. 3-5 km/h a szokásos áttételek mellett. Nem is értem miért nem léptem meg előbb. A vázban bőven van sárférőhely, így hülyeség lett volna a 26"-on maradnom. Az iparis agyak szépen futnak, érezhető a különbség. Igaz van honnan, az Assess agyak azért nem Deore minőségűek.

    Attiss66 kérdésével kapcsolatban, azért írtam, hogy nem biztos hogy olyan könnyen átvált 11-ről 11-re, mert a láncnak bemart váltássegítő rámpák úgy vannak kialakítva, hogy a nagyobb felé tudjon felkúszni a lánc, de itt nincs hová felmennie, mert egy szinten vannak és könnyen elakadhat a fogaskerékben a lánc, az azonos magasság miatt. Persze ki kéne próbálni élesben, de szerintem annyira szépen nem menne a történet, ha egyáltalán átváltana a lánc és nem kéne még egyet váltani, hogy kettőt fokozatot ugorjon át inkább.

    Van egyszerűbb módszer is. Vannak bontható fogaskoszorúk, például a Sunrace teljesen szétszedhető és kapni külön elemenként. De a többi márkánál is az alsó három cserélhető külön, vagy egybe van a három szegecselve és úgy cserélhető külön.

Új hozzászólás Aktív témák