Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsola32

    őstag

    válasz Hasaggymeg #216472 üzenetére

    Én bő 30 éve estem egy nagyot, (mecsekről lefelé, műúton) jött egy szerb busz, naná hogy átjött a sávomba. én megijedtem, és elzakóztam az út szélén kidőlt beton oszlopban.
    mivel akkor még a klipsz volt a divat, (éppen akkor jött be a "LOOK" pedál) és elfelejtettem kiengedni, természetesen végigcsúsztam az aszfalton, fejjel előre.
    ez júniusban volt, szeptemberre majdnem fel is épültem.
    néhány évig, ha elment mellettem egy autó bringázás közben, azért összerezzentem egy picit.
    Mivel tropa lett a teljes kerékpár, kellett egy új, akkortájt (1988) már lehetett a szomszédos ausztriából hozni egyet. (BOTTECCHIA SIS váltós, az akkor űrtechnika volt a javából, a Favorit/csepel 5/10 sebességes, Szputnyik 4 sebességes bringákhoz képest)
    A Look pedál is alap lett innentől.
    Nem is tudom, mióta használok SPD pedált, (szerintem közel 20 éve) de soha nem szivatott meg, ha kellett kioldott esés közben.
    Nagy előrelépés, de ezt leírták már előttem.
    Asszony pajtás új bringájára (Speeder 100) is szereltem egyet, eddig soha nem tekert SPD-vel, Biztos tudjátok, van többféle SPD klipsz, a párom SM-SH56-os klipszet kapott, ez lazábban tartja a lábat, mint az SM-SH51-es.
    Remélem meg fogja szokni, igazság szerint szerintem az is veszélyes, ha lejtőn, egy rosszul megválasztott áttétel miatt leesik a lába a pedálról.

    Ma tekertem én is egy 40km körülit, Pécs - Orfű, két tókör, aztán irány vissza. A haza úton szinte végig emelkedik, fújt a szél is, de nagyon kellemesre sikeredett az edzésem.

Új hozzászólás Aktív témák