Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Runner_fxr #20351 üzenetére

    Ahogy az első ezzel kapcsolatos postomban le is írtam, nekem 0 tapasztalatom van a 27,5"-os, illetve a 29"-es biciklikkel. Sőt továbbmegyek, a 26"-osokkal is, mert egész életemben országúton tekertem, a kezdeti pótkerekes gyerek biciklim után a következő egy 28"-os trekking volt. Szóval én csak a beszámolókra és számokra tudok támaszkodni, ennek megfelelően teljesen tiszteletben tartom azok véleményét akiknek van is tapasztalatuk vele.

    Igazából számomra az kérdéses, hogy amit leírsz különbségeket, azok mennyire a kerékméretből adódnak, és vajon mennyire az eltérő váz geometriából, illetve felszereltségből? Mert szerintem amiket leírsz különbségeket, bőven adhatja az is.
    Jó lenne csinálni egy tesztet, hogy:
    - fix útvonalon
    - 4-5 emberrel
    - 26", 27,5" és 29"-os kerékpár. Úgy kiválasztva, hogy a felszereltség megegyezzen, és a vázgeometria is legyen megegyező amennyire az eltérő kerékméret engedi

    Aztán mindenki végigmenne mindegyik biciklivel és úgy ki mire jutna :)

    Egyébként abban teljesen igazad van, hogy a választási szabadság sose hátrány. Nekem inkább az a bajom, hogy az egészet a gyártók úgy harangozzák be, hogy ez mennyire forradalmi, és ez most megváltja a bicikli ipart. És nem pedig, mint egy alternatíva. Persze az, hogy "bajom" az erősen túlzás, ahogy írtam is a bevezetőben, engem közvetlenül nem is érint a téma :B Bár mindig tervben van a terepezés kipróbálása, de egyelőre túl sok tényező áll ennek útjában.

Új hozzászólás Aktív témák