Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz gmatti #1936 üzenetére

    Köszi ez nagyon bevált :R Mint kiderült a nyereg elég rosszul volt beállítva a biciklin :( (bár annyira azért nem, mint a másik írta) Lentebb is került, illetve hátrébb is, kezemnek is jobb lett így, a lábamnak pedig drasztikusan... Sokkal könnyebb lett erőt kifejteni, "száguldottam" fel olyan dombokon, ahol máskor küszködve tudok csak felmenni. Szóval egy nagy plusz ennek az oldalnak, ajánlom mindenkinek! Csak a pontos mérésre nagyon kell figyelni, mivel kis eltérés is nagyon nagy beállításbeli eltérést okozhat (ahogy írják is, érdemes többször mérni és átlagot venni).
    Egyébként az "Eddy" szerint állítottam be a biciklit (amennyire tudtam, stucniból is rövidebbet ajánl ugyanis, mondjuk ezt sejtettem amúgy is).
    Illetve itt van MTB-re is kalkulátor, korábban valaki ilyet keresett...

    Más. Topicban volt már linkelve ez: cat ears (cat-ears). Mindig is zavart a szélzaj (főleg mióta outizok és gyakrabban vagyok 30km/h közelében, illetve felett), gondoltam egy esélyt adok neki, kipróbálom. A leghatékonyabb verziót rendeltem (Classics I). Tapasztalatok:
    + Tényleg drasztikusan lecsökkenti a szélzajt, először számomra is hihetetlen volt mennyire. 28-30km/h-nál alig hallani még bármit is, körülbelül olyan érzés, mint ha 16km/h-val tekerne az ember. 35-36km/h-nál még simán hallani a madárcsicsergést :)) 40km/h felett már kezd visszatérni a "nem sokat hallani a környezetből" érzés, de még itt is jelentősen halkabb, mint nélküle.
    + Nagyon nagy előnye, hogy a szélzaj mélyebb frekvenciájú lesz tőle, szóval magas visító hang helyett mélyebb búgó hangra vált át, ami azonos zajszint mellett is sokkal elviselhetőbb.
    Amire figyelni kell, hogy mindenképp szorosabbra kell venni a sisak pántját, mert egyébként nagyobb tempónál elemelkedik az ember fejétől, és átfúj mellette a szél. Nem kell hogy szorítson, annyi a lényeg, hogy a cuccot a szél ne tudja elmozdítani az ember feje mellől.
    + Nem várt pozitívum volt, hogy erős (szembe) szélben sokkal kellemesebb tekerni, nincs az hogy teljesen megsüketül az ember egy-egy erősebb fújáskor (pedig a héten 20-30km/h-s szélben is tekertem vele)
    + Konstrukcióból talán triviális, de úgy gondolom célszerű leírni, hogy csak a szélzajt csökkenti. Szóval autók hangját, beszédhangot, stb. egyáltalán nem. Sőt a kisebb zaj miatt hangosabbnak is fogja ezeket hallani az ember. Még nem szoktam teljesen hozzá, és rendszeresen azt hiszem hogy a sarkamban van már az autó, pedig még jó 100-200m-re van tőlem...

    - Ugyebár sisak kötelező hozzá, ráadásul a pántját be kell rendesen csatolni, akit bármelyik zavar, annak nem biztos jó választás (bár megjegyzem biztonság miatt ez nem kéne hogy téma legyen... )
    - Miután lényegében szőr, ezért melegít. Szerintem nem vészes mértékben, de nyilván be fog izzadni alatta az ember bőre nagy melegben. Bár szvsz 30 fok felett totál mindegy, úgyis le fog izzadni az ember, legkésőbb mikor leszáll a bicikliről. 30 fok alatt meg nem érezni hogy melegítene. Mondjuk szerencsére semmilyen értelemben nincs kritikus helyen, ma tekertem 30 fokban, egyáltalán nem zavart Felteszem a Classic II ilyen téren kényelmesebb (ott az arc felőli oldalon nem szőr van), bár megjegyzem tapasztalatok alapján nekem fenntartásaim vannak annak a konstrukciónak a hatékonyságáról (ugyanis ha picit is befúj a cucc és az ember feje között a szél, akkor ugyanolyan, mint ha nem is lenne). Egyedül arra leszek kíváncsi, hogy hosszabb távon az izzadság nem fogja-e kikezdeni. De könnyen tisztítható, szóval elvileg ez nem probléma
    - Hülyén néz ki. De tényleg :) Szóval aki biciklivel jár csajozni, vagy kinézet fontosabb a komfortnál, annak nem ajánlott (de ugyebár vannak kevésbé látványos konstrukciók is, csak azoknak a hatékonysága is kisebb). De létezik egy Classic Pro nevű modell is, az kevésbé látványos, illetve vannak olyan modellek is, amik nem szőrből vannak (de azok kevésbé is csökkentik a szélzajt)
    - Mivel mindent jobban hall az ember, ezért a bicikli esetleges nyekergéseit, nyöszörgéseit is jobban hallani :)
    Összegzésben:
    Azt felesleges elvárni tőle, hogy megszűnjön a szélzaj, mert arra nem képes. Viszont drasztikusan lecsökkenti azt (teljesen helytálló amit a weboldalon írnak, hogy kb. 50%-al csökken, illetve az ott található hanganyag is reális, tényleg ekkora a különbség), szembe szélben is sokkal kellemesebb tekerni. Szóval drasztikusan megemeli a biciklizés komfortérzetét. Környezetedet, autókat, madarakat (nekem ez fontos szempont :) ) sokkal jobban hallani. Városi közlekedésben is jó szolgálatot tehet, illetve aki szereti a természet hangjait, azoknak is nagyobb élmény ezzel tekerni.
    Szóval összességében én egyértelműen ajánlom azoknak, akiket valamilyen okból zavar a szélzaj. Egyedül az ára lehet visszatartó erő, nekem 4200 Ft-ra jött ki. Ebből 1100 Ft volt a postaköltség, szóval csoportos rendelés esetén ez csökkenthető... Nyilván nem olcsó, viszont erre a problémára más megoldás nincsen, szóval összességében szerintem megéri az árát.

    Egyébként ma sikerült 40 percet áznom (osztrák oldalon kb. pont arra jött egy zivatar amerre tekertem, beállóba vártam is 10 percet akkora szél lett, illetve a közelben csapkodtak a villámok), szóval ma készültem Zánkára... :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák