Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deny330

    aktív tag

    válasz Hasaggymeg #128877 üzenetére

    A derekat biztosan mozgatja / "edzi" a bringázás. Nekem a mászás eleinte nagyon rosszul ment, folyton elfáradt a derekam ha nagyon előre kellett dőlnöm, és huzamosabb ideig úgy tekertem. Utóbbi időben nagyon ritkán érzem hogy elfáradna bárhol is, maximum egész napos túrák után nap végén.

  • 6030D

    Ármester

    válasz Hasaggymeg #128877 üzenetére

    Dolgoztatja, de nem eléggé. Ráadásul főleg mászásnál dolgozik, ha feszíted/stabilizálod közben a törzsed, de aki nem szeret mászni, csak szenved, bólogat közben, az jobban is görnyed, nem feszít, ott nem biztos, hogy jó. A futás azért jobb, mert folyamatosan feszítened kell a derekat, ráadásul a kis rotálással is erősödik. Annyiban jó a bringa, hogy mobilizálja a lábba futó idegeket, ugyan azt a mozdulatot kellett csinálni a gyógytornán a földön fetrengve.
    A sok ülést munka közben vagy autóban jobban megérzem, meg ha kimarad 1-2 hét torna. Mese nincs, akinek sérve van, folyamatosan eddzenie kell a törzsét, akinek meg nincs, annak azért, hogy ne legyen. :)

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • trialboj

    őstag

    válasz Hasaggymeg #128877 üzenetére

    Mikor elkezdtem túrázni, mindenhova kiállva akartam feltekerni, az akkori társam elég jól szemléltette, hogy ez marhaság, a lassan tekerj tovább érsz technikával ő mindenhol felmászott, én meg beledöglöttem 1 perc után. Azóta szinte egyáltalán nem tekerek kiállva, te szoktál? Esetleg ha nagyon fáradt vagyok az utolsó pár métert egy emelkedőn, de azt is ritkán.

    A másik amit észrevettem hogy mikor először váltottam csak egy kölcsön össztelósra, és a városban tettem egy kört, minden padkánál, vagy nagyobb úthibánál, megfeszítettem a hasizmomat, hogy felkészüljek az enyhe becsapódásra, mikor a hátsó kerék leugrik, vagy bezuttyan a gödörbe de a hátsó tag megoldotta ezt a gondot, és nagyon fura érzés volt, megfeszültek a törzs izmaim, de nem volt rá szükség.

    Szóval a jelenlegi össztelós bringám még kesébbé derékbarát ilyen szempontból.
    Persze nem állítom, hogy a bringázás rossz hatással van a testre, csak derék szempontból van a lista alján, szerintem. Ha neked segített a felépülésben akkor nyilván hasznos. Nekem az egyenetlen talajon való sétát ajánlották, amit én úgy oldottam meg, hogy eltekertem az erdőig, majd feltúráztam a tetőre.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák