Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bunddog

    tag

    válasz zoli03 #107173 üzenetére

    M7000-em van bár terepet ritkán lát de csak ajánlani tudom (785 vagy 8000-em még nem volt) viszont szerintem a 675 az határozottabb, legalábbis én úgy érzem hogy sokkal jobban harap mint a 7000-es így én azt vennék a helyedben ha van még belőle fellelhető valamilyen shopban.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz zoli03 #107173 üzenetére

    Nekem MT4-es volt. Annyira nem volt szar fék, pedig az csak 2 dugattyús, bár elájulva sem voltam tőle, kb Deore szint, talán kicsit erősebb. Egyszer kellett légtelenítenem. Elég macera egyébként, nem egy átgondolt folyamat. Arra nem emlékszem, hogy túl közel lettek volna a betétek a tárcsához. Neked valószínűleg levegős maradt. A Shimano sokkal jobb, ebben egyetértek. MT4-es nekem is sokat cicergett elöl, szintén Pike villával. A legnagyobb bajom az volt vele, hogy egy komolyabb fékezésnél elmozdult a nyereg és utána durván beleért a betét a tárcsába. Menetrögzítő sem oldotta meg a problémát. 2db körmös alátéttel tudtam végül fixálni úgy ahogy a féknyerget. Shimano féket sokkal könnyebben és tökéletesen le lehet légteleníteni, bár ott is előfordul, hogy a gyári új fékben kevés az olaj vagy levegős,de a Shimano légtelenítése egy átgondolt folyamat, a Magurát kb lehetetlen tökéletesre megcsinálni. A Deore/SLX ereje elég harmatos, annak ellenére, hogy egy jó fék, sokan meg vannak vele elégedve. Nekem, pláne egy össztelós pedelec-re elég kevés. XT már egész jó. Most Zee-t rendeltem, előre 203-as SLX tárcsát, hátra 180-ast. Saint-et is próbáltam, több ismerősömnek is van, na az egy hibátlan fék, brutális fékerővel. A Zee gyakorlatilag egy Saint, kicsit más dizájnnal, meg kicsit más fékkarral, fékerőben ugyan az. Még nem raktam össze a bringát az új fékkel, de ismerősi körben van Zee, próbáltam azt is. Szerintem ár/értékben nem találsz jobbat, az biztos. Bike-discount-on 200 euró egy Zee szett. Én ezt ajánlom. A Saint nem éri meg a felárat, XT meg nem lesz olyan nagy előrelépés.
    A legjobb egy Hope Tech 3 V4 szett lenne, de az 500 euro tárcsákkal együtt. :) Ilyet szerettem volna, de már sajnos nem fért bele a költségvetésbe. Már 400K-t elköltöttem a bringára, amióta megvettem.

    [ Szerkesztve ]

  • Wheex

    csendes tag

    válasz zoli03 #107173 üzenetére

    az XT -nek is van már 4 dugattyús változata, én ezt raktam az e-bikeomra könnyű volt méretre vágni a fékcsöveket és légteleníteni, 500km mentem eddig és nem volt semmi gond vele, a fogáspont stabil a fékkar kézre áll vaj puha, és nagyon jól adagolható. SM-RT81M tárcsával használom esőbe is hangtalan, nem cicereg.

Új hozzászólás Aktív témák