Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz TomMusic #103868 üzenetére

    Hmm...
    Ahogy elnézem, új lánc megkenéséről van szó.
    Aszongya, az első adagot hagyja egy éjszakát állni, utána rakja fel a másodikat. Ehhez képest a flakon azt mondja, hogy kb 5 perc után küldjük meg újra a láncot :D

    Nem igazán értem, miért mondja, hogy hajtás előtt add rá a második réteget, bár lehet, hogy az az oka, hogy mivel hagyta az előzőt megszáradni, ez feloldja azt, és egy sűrűbb kulimász fog hajtás közben minden kis vacak résbe bekúszni.

    Azt azért nem árt tudni, hogy ez olyasmi, mintha a viasz fel lenne valamiben oldva. Az oldószer elpárolog, visszamarad a viasz. Ez a párolgás sok időt vesz igénybe még asztalra kicseppentve is, a láncon belül meg pláne. Amíg meg nem párolog el, addig egy híg folyadékod van, nem biztos, hogy szerencsés azt kitekerni a láncból.

    Ha végre elkopott a hajtásom, azt fogom még megpróbálni, hogy mikor úgy érzem, hogy elhasználtam a gyári kenést, akkor a lánc külsejét lemosom, mégse ragadjon, majd egyből adom neki a squirtet. Ha az a fura tompa hangja lesz, akkor működik. Ha nem, akkor vagy adtam a láncnak egy pofont, vagy még működik a gyári kenés :D

    jjeahh
    MTB-n elvileg minden megy mindennel, 9-es soron legalábbis.

    [ Szerkesztve ]

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Új hozzászólás Aktív témák