Keresés

Aktív témák

  • rétisün

    veterán

    válasz lorcsi #15573 üzenetére

    legalább a széllel nem kellett küzdened, mint nekem..... :U meg hiába volt napsütés, ha mellé 2-3 fok volt csak.

    amúgy a polár cuccok legfeljebb aláöltözőnek jók bicajozáshoz, mert egyáltalán nem szélállóak :( mivel a hő jelentős részét a fejen (is) leadja az ember, nem csoda, ha emiatt is jobban fáztál.

    (#15569) zsolt19900: nyereg ügyben egy tipp: smp nyergek

    [ Szerkesztve ]

    war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

  • szki

    őstag

    válasz lorcsi #15573 üzenetére

    Hát ja, hozzá kell szokni a hidegben való tekeréshez, illetve megfelelő ruházat kell. A fejen történik a test teljes hőleadásának 40%-a! Szóval sportolni sapka nélkül nem célszerű!
    A rendszeres sport által az egyes testrészek vérellátása is javul. Még a fülnek is. Nekem is szokott fázni néha 5 percig, amikor elindulok egy bicajozásra. De aztán hamar bemelegszik az is:) Külön kihívás, amikor 100 km-nél hosszabb, azaz egy nagy téli túránál 1-2 C fokos vizet kell inni literszámra. Ez belsőleg is sok plusz energiát von el a szervezettől, amíg felmelegszik odabent. A hideg levegő belélegzését meg lehet szokni. Én visszavettem a tempóból télre, hogy kizárólag az orromon át elég legyen a lélegzés. A vastag ruházatban nehezen pörög a láb. A nyárihoz képest sokkal nehezebb az összsúly, amit mozgatni kell. Könnyen átizzad a ruha, és nem párolog el a szélálló ruházatból, stb... Szóval így kell nézni ezeket a téli bicajozásokat. Nagyon kimerítő így bicajozni, de nagyon jót tesz az edzettségnek! :DDD
    Tavasszal majd rövid ujjú cuccban szétszaggatom az aszfaltot, míg mások szenvedni fognak a bicajon a fél éves kihagyás miatt :D (kivéve rétisün)

    Ma reggel nyomtam pár sprintet a faluban kevésbé beöltözve, és nagyon kellemesnek éreztem a hőmérsékletet. Utólag megnéztem, hogy -3,4 C fok volt...
    Szóval ma bicajozok 2x35-öt majd, mert kellemes idő lesz, 0 C fok:)

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter07

    veterán

    válasz lorcsi #15573 üzenetére

    Általában a lábujjaimmal együtt kezd el szépen lefagyni a kezem is. Milyen szerencsés vagy, hogy beleizzad a kezed. :) Nekem a fülem sosem szokott lefagyni. Az mondjuk jóval kellemetlenebb, hogy ha a hidegről bejövők a melegre, az arcom nem tud alkalmazkodni. Lehet én is a sálas megoldást fogom választani. Ja igen és mivel visszatért a télies idő, szigorúan rövidtávon.

    Most is itthon csücsülök megbetegedve. :(

    (#15575) szki: 1-2 fokos vizet én képtelen lennék meginni. 10 fokos víz már torokgyulladást okozott. Azóta maximum nehezéknek van a kulacsa a bringán.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák