Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kilozsul

    aktív tag

    válasz Kicker #1049 üzenetére

    valóban nem helyes vaktában elítélni valakit, főleg olyan témakörben amihez az adott illetőnek nem sok köze van. Megpróbálok objektíven leírni pár pro és kontra dolgot ezügyben. Elég régóta "élek a dologgal", bár mindíg csak alkalomszerűen, sokszor fél-egy évig eszembe sem jut, aztán ha úgy adódik... Voltam hollandiában (rotterdam, amsterdam) és belgiumban is, láttam az ottani állapotokat is.

    ellentábornak: Senki sem küzd igazából azért, hogy bármilyen drogot legalizáljanak ebben az országban. Azért van a nagy felhördülés a "zöld" oldalon, mert kissé elege van a fogyasztóknak abból, hogy mind társadalmilag, mind büntetőjogilag egy kalap alá esnek pl egy heroinistával. Ez egy debil felfogás lássuk be. Én is mindíg ki vagyok akadva, ha a marihuánáról beszélnek a tévében, és közben szétinjekciózott, földön fetrengő és utolsó stádiumban lévő hernyósokat mutogatnak. Sajnos ugyanez figyelhető meg a drogmegelőzésben is: amíg mancika tanárnéni tart felvilágosítást, és az érvelése kimerül abban, hogy a "drogn az rossz, éééértteeeem?", addig mit is várunk??? Amíg valaki nem tudja azt mondani egy tizenévesnek, hogy "a drog nagyon feldob, rohadt jól érzed magad tőle, de a várható következmények lehetnek olyan súlyosak ,hogy ezerszer megbánod a dolgot" addig ne is várjuk el a fiataloktól, hogy értelmesen kezeljék a témát, és nemet tudjanak mondani (meggyőződésből és nem azért, mert azt mondták...) ha kell.
    Legyen a könnyűdrogok fogyasztása szabálysértés, súlytsák pénzbírsággal, a terjesztés pedig legyen továbbra is büncselekmény. Már ez nagyon előremozdítaná a dolgokat...

    pártolóknak: Lássuk be, szükség van a törvényi szabályozásra. Az, hogy te vagy én tudunk mértéket tartani, tudjuk kezelni az ilyen helyzeteket, az nem jelenti azt, hogy ha teljesen legális lenne, akkor más is ugyanígy tudná. Nagyon nem lenne szerencsés, ha tizenéves gyerekek spanglival a szájukban mászkálnának iskolába (mert ez a korosztály kattanna rá elsőként a "nagy szabadságra'"), és hirtelen egy csomó ember életvitelét, munkához és családhoz való hozzáállását változtatná meg a probléma.

    Szóval a véresszájú ellenzőknek és a vadul legalizációt követelőknek is azt mondanám, hogy mint minden éremnek ennek is két oldala van, és aki valamelyiket nem ismeri, az csak kárt okoz a véleménye hangoztatásával.

    PS: Halkan megjegyezném, hogy rengeteg olyan növény van, ami 100% legális itthon (és szinte mindenhol), és olyan komoly szintű stabil kábítószerek, hogy azokhoz képest a marihuana vagy a gomba csak "müzli".

    Ahogy láttam, azért vagytok bőven olyanok is, akik jól látják a helyzetet. Remélem előbb utóbb ilyen emberekből lesz több :) :R

  • kilozsul

    aktív tag

    Jé... Hát el sem hiszem ezt a cikket :U Kivételesen olyan emberek beszélnek, akik mintha értenének valamit ebből az egészből... :R

    Szépen felsorolják, min kellene változtatni. Már csak kellene valaki aki nekiáll.

    Most komolyan: Senki sem gondolhatta komolyan, hogy ebben az országban legalizálni fogják a könnyűdrogokat. De:

    -Nem normális dolog, hogy -a rendőrök szerint is- rengeteg melót emészt fel a közbiztonság szempontjából veszélytelen marihuánafogyasztók csekkolása.

    -A pénzbüntetéssel kiegyezne a "füvesek" 95%-a. Ha megfogják -kizárólag fogyasztásról van szó!- akkor perkálni kell. Hiszen a szabálysértés -mint a neve is mutatja- csak a hatályos szabály megszegése és nem bűncselekmény, hogy másnak is ártson vele a delikvens.

    -Ez az elterelés meg egyszerűen gyökérség. Egy barátom végigcsinálta. A lélekbúvár megpróbálta belebeszélni, hogy ő egy lecsúszott drogos és még nincs késő megkapaszkodni... Erre a gyekek közölte, hogy 2 hét múlva ha nem gond akkor nem jönne, mert lecsúszott drogos létére vezető pozicióban van, és csak napi 12-16 órát dolgozik tehát nem ér rá itt bohóckodni... :DDD Erre nem tudtak mit mondani, aláíratták vele a következő jelenléti ívet...

  • kilozsul

    aktív tag

    válasz Hakudoshi #1822 üzenetére

    Akkor te az az 5% vagy :)

    No de komolyan, azért mégis jobb, mint ez az elterelős -ellenkező esetben bíróságra menős- hülyeség...

    Mondanom sem kell, ebben az esetben mennyire foglalkoznának a dologgal... Belgiumban sem engedélyezett ha jól tudom, mégis minden parkban ott pöfékelnek az arabok a rendőr szeme láttára... És ez még jópár országban így van...

    Én inkább arra leszek kíváncsi, hogy a fogyasztással kapcsolatos anomáliákkal mit fognak csinálni (átadás, csoportos fogyasztás..)

Új hozzászólás Aktív témák