Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varga Csaba

    aktív tag

    válasz Rive #289 üzenetére

    Te hogyan érnéd el azt, hogy a jelenlegi kenderfogyasztók száma stagnáljon és ne növekedjen?
    Ha jó ötleted van akkor nem fogok habozni és melléd fogok állni, hogy elérjük a célt....

    Én a fogyasztókat nem akarom ''kriminalizálni'', tudomásul veszem a szenvedélyüket, de nem szeretném azt, hogy a gyermekem követendő példát lásson benne és Ő is rászokjon.

    Egy jól működő társadalom képes kezelni és kordában tartani az efféle ''szenvedélybetegeket'', csak sajnos a miénk nem az!

    Ti is elítélitek azt, hogy egy fiatalkorú füvezik, de abban biztosak vagytok, hogy a legalizálás ezt meg fogja szüntetni?

    Szerettek az alkoholfogyasztással és a dohányzással példálózni és az szembeállítani a füvezéssel, az alapgondolatot illetően még talán egyet is értek veletek mondván, hogy a felnőttkorra és a mértékletességre helyezitek a hangsúlyt.
    Arra viszont semmiféle garancia nincs, hogy a legalizálás nem csapna át a szélsőségekbe, mint ahogyan történt ez a dohány és az alkohol esetében. (ezt magatok is megerősítettétek) Csak azt sem szabad elfelejteni, hogy mindkettő esetében a fogyasztásuk elterjedése kb. 2000-3000 ill 500 évvel ezelőtt kezdődött, ilyenformán az a jelenkori társadalom számára hagyományosan elfogadottnak tekinthető, mert ennyi időt nem lehet az emberekből ''kinevelni''...
    Ezért toleráljuk bizonyos mértékben a fogyasztásukat, de emellett keményen szankcionálva is vannak. A szankciók értelme, eredményessége persze megér egy misét...

    Valaki emlegette a hazai kábítószeres statisztikák múltbéli elhallgatását, szépítését.
    Mondván, hogy amiről nem beszélünk az nincs - pártállami demagógia...

    Erre csak azt tudom mondani, hogy a pártállami cseperedésem alatt nem igazán szembesültem az iskolában vagy a szórakozóhelyeken a droggal ilyenformán kicsi volt az esélye annak, hogy én is fogyasztóvá válok...
    Természetesen akkor is léteztek kábítószeresek, de a számuk SZVSZ nagyságrendekkel maradt el a mai adatoktól. Ebben azért hasznosnak bizonyult a ''vasfüggöny''.

    A rendszerváltás után ''nagy szabadság'' a drogok szabadságát is hozta, azt viszont nem értem meg, hogy miért majmoljuk a rosszat is a ''nyugattól'', bár ennek a további terjedéséhez a ''gengszterváltás'' utáni társadalmi és szociológiai bizonytalanság kíváló táptalaj volt.

    Azt viszont senki se várja, hogy a fű társadalmi ???elfogadottsága??? belátható időn belül megközelíti az alkoholét, dohányét (bár azoké is kétes)

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

Új hozzászólás Aktív témák