Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7

    addikt

    válasz fero02 #21034 üzenetére

    Nem, en pontosan ugy inditottam, ami megfelelt annak a hangulatnak, ami itt ment.

    Ha egyszer barki buntetest kap, megy itt a moderatorok kifigurazasa es a mini-ellenhadjaratok, azt bizony tenyleg nem lehet mashogy lereagalni egy ido utan. Az a baj, hogy nem csak alkalmi eset ez, hanem allando jellegu. Akar jogos, akar jogtalan a moderacio. Es ez mar sok.

    Aztan pedig gyartjatok az osszeeskuves-elmeleteket, meg egyeb modon probaljatok megmagyarazni, hogy miert a moderatorok a hulyek, sajat magatokat spanolva, teljesen kezelhetetlenne valva. Az ilyen hangulatra es piszkalodasokra semmi szukseg nincs itt a lapcsaladon, mert mindenkinek csak rosszat tesz, es epp ezert nagyon szivesen vennenk, ha ezt a fajta hozzaallast mashova vinnetek. A felhasznalokkal nincs semmi baj, amit viszont idorol idore lerendeztek csoportosan, azzal van, es mar kezd tulontul sok lenni.

    Persze, eronek erejevel is el lehetne nyomni ezt az egeszet, megvannak ra az eszkozok, de ki a fenenek hasznalna az? Nektek nem, nekunk sem lenne jo szajizunk utana, nem is akarjuk megtenni. Viszont valtozasra szukseg van, mert ha ez igy megy tovabb, nagyon nem lesz jo. Pont azert jottem ide, hogy hosszabb tavon valami eredmenyt erjek el.

    Probalom valahogy megertetni veletek azt, amit sokadjara irok le ebben a hozzaszolasban is, egyelore semmi sikerrel.

    Egyebkent pedig vagy tulontul fekete-feheren latsz, vagy ferditesz. Mindenesetre figyelmen kivul hagytad a kommentemnek azt a reszet, amiben jelzem, hogy megoldast keresek, es olyat is kihoztal az egeszbol, hogy seggnyalokat akarunk itt, holott erre meg csak nem is utaltam (szemely szerint hulyet kapok az olyan emberektol).
    Semmi gond nincs azokkal felhasznalokkal, akiknek megvan a maguk velemenye, es nem probalkoznak oles nyelvcsapasokkal, AMENNYIBEN hajlandoak a szabalyzathoz hiven, komolyabb balhezasok nelkul forumozni. Ha korbenezel, boven latsz ilyeneket, es mi is oket szeretjuk a legjobban, mert veluk kell a legkevesebbet foglalkozni.

    Mielott meg felreertesz: lehet reklamalni, kerdezni normalis hangnemben, volt nem egy alkalom, amikor akar tobbszori revizio utan arra jutottunk, hogy valoban teves moderacio volt, es megtettuk a szukseges intezkedeseket. A gond az, hogy itt nehanyan lincselni akartok, erovel kiharcolni a magatok igazat (ironikus a moderaciot ero vadak tukreben) ahelyett, hogy egy bekesebb mederben zajlo diskurzus soran probalnatok elerni, ami epp a szivetek vagya. Termeszetesen ismerem a riposztot, kocsogmoderatorok kezdtek, izombol moderaltak, meg ugyis le fognak ugatni minket, de megis itt vagyok es jozan ervekkel akarok valamit elerni ahelyett, hogy megporgetnem a banhammert.

    Persze a sertett oldalrol minden egy kicsit mas szinben tunik fel, es az emberek nem szeretik, ha rendreutasitjak vagy megbuntetik oket, ilyenkor pedig sokan mindenfele kulso magyarazatot keresnek (protekcio, szemelyes bosszu, hulye / elfogult / korrupt / akarmilyen rendor) akkor is, amikor kijart nekik, amit kaptak.

    A szakmai szinvonalrol nagyjabol azt mondtad el, amit en, de le is irtam, hogy hogyan probalunk kicsit javitani rajta.

    De hogy roviden is osszefoglaljam:
    (ez volna az itteni hozzaszolasaim magva)

    Tisztaban vagyok vele, hogy vegso soron azt akarjatok, hogy hagyjanak titeket beken. Ez csodalatosan ossze is cseng azzal, amit mi szeretnenk: hogy ne kelljen veletek foglalkozni.

    Ez nem is lenne tul nehez, mindossze annyi kell hozza, hogy tenyleg a szabalyokhoz huen forumozzatok (nem pedig a hatarokat keresve), ami pedig nem ferne bele, azt mashol irjatok/mondjatok. Es ha valaki megis belefut egy buntetesbe akarmi miatt (vagy netan a topicba kell megint bejonni), akkor ne felboszult tomegkent viselkedjetek, es csakazertis ellentmondjatok / gunyolodjatok / piszkalodjatok, hanem lehessen veletek normalisan beszelni.

    ------

    @faragojof: Neked is azt mondom, mit alazogyiknak: olvasd at kerlek azt, hogy mik mentek ebben a topicban, amikor valamelyikotok belefutott egy moderacioba, vagy amikor a nos kepek miatt kellett benezegetnunk es szolnunk. Nezd meg azt is, hogy mi ment kozvetlenul azelott, hogy en beszalltam. Aztan kerlek, probald meg mas szemszogbol, higgadtabban ertelmezni mindazt, amit itt leirtam.
    .

Új hozzászólás Aktív témák