Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vTamas35

    csendes tag

    válasz koxx #83270 üzenetére

    Alapból én is azt mondanám, hogy csak a friss kézműves kávét használnám mindenhol, de egy automata tényleg nem hálálja meg, az életben nem fogja kihozni azt a különbséget amit ráköltesz pluszban. Nálunk az asszony miatt mindíg van a gépparkban egy automata. Én is próbáltam Locavore-val etetni meg Nordával itatni egy darabig, de nem érte meg. Érdemesebb találni egy jó helyet ahol lehet 2-3 hónapos pöriket kapni a kommersz kávékból, azokból kiválasztani ami ízlik és kész. Töredék áron megvagy majdnem ugyanazzal a minőséggel. Az automata mindíg kompromisszumos, minőségben az életben nem lesz hasonló sem egy karos géphez, cserébe kényelmes. Az asszonynak vettem egy Jura Z7-et, amit tényleg elég széles spektrumon lehet állítani, egész jó hőfokra megy fel, 15g-ot őröl a legerősebb beállításon de minőséget az sem tud... a kávé “hígabb” gyengébb minőségű, a tejhab meg levegősebb lesz. Hozzátéve, hogy a kávéfogyasztó közönség 99,9%-a tökéletesen boldog lesz az automatás kávétól is. A különbség vizuálisan:

    O1G

Új hozzászólás Aktív témák