Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • donald_boy

    tag

    válasz fragola.6035 #68296 üzenetére

    Látom kapom az ívet a latte miatt :DDD Lehet, hogy már tükörbe se fogok tudni nézni. Megyek és elásom magam a kertbe.

    Köszönöm az eddigi segítségeket.

    Engedjetek meg nekem egy kis gondolat cunamit, a sok Lattétól belőlem is kijön a gőz, mert az anyag nem vész el csak átalakul.

    Bármilyen témába beleássa magát az ember és az akár a hobbija lesz, durván el lehet merülni. Lehet bort is inni 5k / palackért és 20k / palackért is, lehet azt mondani, hogy a mai autók mind hulladékok, mert nincs bennük anyag és a turbo helyett csak a szívó benzines az igazi stb. vagy 200LE alatt nem érdemes autót venni. Mobiltelefonra is mondhatjuk, hogy ha legalább 200k-t költesz rá, csak akkor lesz jó mobilod, amúgy nem leszel igazán boldog. Pár napja olvasom a témát és mint mindenben a mai világban márkából, típusból Dunát lehet rekeszteni.

    Én a kis világomban három plusz egy sávot különböztetek meg: 1. tényleg gagyi dolgok, marketing motorral működtetett gépek 2. jó ár/érték arányú, megfizethető, lakossági szinten jól használható gépek 3. szakértő, hobbi, részletekre kiélezett és paraméterezhető gépek +1 ipari/mindent tud/pénz nem számít/ha szomorú vagy felvidít gépek. Általában igyekszem mindent a második sávban megvenni és vannak azok a dolgok, amiknél elmegyek a harmadik sávba is.

    Ha valakinek budget kerete van, annak megfelelően is be lehet lőni, hogy mit tud és mit érdemes vásárolnia. Tudom a klasszikus márkák adják az igazi eszpresszót és abból se mindegy milyen típus, évjárat. Fontosabb a daráló, mint maga a gép. Én ezeket elfogadom és ezért is bontottam ketté a dolgot. 80k-ról indultam és automatát akartam venni, majd lett 120k daráló + karos gép kombó, mert ennyi pluszt még tudok rá áldozni.

    Azt láttam külföldi rangsorolásokon, hogy ha nem a nagy márkákat vesszük akkor a 2. sávba mindig a Delonghi kerül. És igen, nem egy ligában játszik a klasszikus márkákkal, de nem is ez a szempont most.

    Az meg már csak a csoki reszelék a habos tortán, amikor elfogadjuk egymás ízlését és így próbálunk egymásnak segíteni a nagy útvesztőben.

Új hozzászólás Aktív témák