Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jerry311

    nagyúr

    válasz adequate_cou #6007 üzenetére

    A szelep az egyik fele a másik meg a kávé. Mindkettő fojtás a rendszerben, ami miatt a víz csak később folyik le. Na most ha a kávé túl laza, akkor már kisebb nyomáson lefő az egész. Ha meg túl tömör, akkor olyan hőmérsékletig hevül az egész mire hajlandó kijönni a víz, hogy elég minden...

    [ Szerkesztve ]

  • adequate_cou

    senior tag

    válasz adequate_cou #6007 üzenetére

    Használható lett a végeredmény megint a következőkkel: Sok kávé, 90% víz, előforralva, legnagyobb láng, durva őrlés.

    Én hülye, a Latin negyedbe mentem kávét venni Szegeden. Na nem a minőség miatt, hanem mert ott le is őrlik és gondoltam durva őrlést kérek és megnézem azzal mit produkál a Brikka. A belvárosi helyen csak a legfinomabb porszerű őrlést lehetett használni az eladó hölgy elmondása szerint, a főnök megtiltotta, hogy eltekerjék a szemméret állítót mivel máskor eltört :W

    Árkádban meg pont durva őrlésre volt állítva a gép, de az ottani eladó azt mondta, hogy már több mint fél éve el van romolva és nem tudja arrébb állítani(bár szerintem nem mondott igazat, csak a főnök itt is megtiltotta). Na szóval ott kértem 50g durva őrlést, aminek megint csak nem volt íz szempontjából értelme, hiszen tisztítás nélkül azon őrölnek minden aromásított chilis vaníliás szarízű mocskon át mindent, szóval mindent érzek csak a kávé ízét nem. Kérdeztem, azt mondta soha nem kérte még senki, hogy állítson a szemcseméreten, a főnök azt mondta ez mindenkinek jó lesz. Mondjuk az érdekes aki viszi törökösen inni meg presszógépbe a durva őrlést és azt hiszi, hogy ő most kemény mert drága kávét vett csicsás helyen és az milyen finom ;]

    De a lényeg, hogy durva őrléssel jobb a végeredmény.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák