Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • soldier2

    őstag

    válasz Gosti #56728 üzenetére

    Értem én, csak jelentősége nincs, ha pid és a valós érték közötti különbség állandó. Ha minden más hiba kizárva, és aluloldott a kávém, akkor feljebb megyek hővel. Ha ott sem jó akkor lejjebb. Épp ezért mondjuk/mondják hogy a PID bár hőfokot mér, de sokkal inkább egy az adott rendszerre (kávé, gép, daráló, kosár) jellemző viszonyszám. Ettől persze kimérheted, hogy pl 95-ös PID állásnál 81C éri a kávét, csak épp a többség nem méri a kifolyó vizet rutinszerűen, hanem a 95-ös PID értéket társítja az adott kávéhoz.
    Vegyük pl az én példámat (már csak azért is, mert szerintem nálam a legnagyobbak a különbségek). A kar felemelésekor 75C-os fejhőmérséklet általában elég, és mivel ezt módosíthatom könnyedén ezt jegyzem meg. A kar felemelésekor a fejhőmérséklet már 85C lesz, és hála kávékalmárnak tudom, hogy a kávét érő víz hőfoka 88C, de ezeket már nem befolyásolhatom, így tényleg csak az elvetemültek jegyzik meg, egy az otthoni espresszózásba belemélyedő embertársat nem terhelnék vele. (80C-os kezdő fejhőmérsékletnél már csak 88C lesz a fejhőmérséklet, és 91C a kávét érő vízé)

    Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Új hozzászólás Aktív témák