Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sic.Transit

    csendes tag

    válasz Deer76 #55827 üzenetére

    Szia!

    Teljesen látatlanban nehéz mit mondani, de savanyú az biztosan nem jó. Első blikkre azt mondanám, hogy ha savanyú, és átlag olasz kv-t használsz (ami persze nincs, de valahogy meg kell fogni a sztorit), akkor aluloldott a kávé, vélhetően sok túl nagy szemcse van benne, amik mellett átszalad a víz.

    Írod, hogy többféle kávéból is próbáltad. Nem voltak még döglöttek (földes-dohos illatú), friss szemeket használtál? Ha biztosan friss kv-t használsz, azzal ezt kiküszöbölheted.

    Az őrlemény finomsága kb. az asztali só alatt legyen, ezt elég nehéz megvalósítani a forgókéses darálókkal, ha ebben előre szeretnél lépni, akkor egy Hario jó lehet. Az Esperanza-ról nem találok képet, hogy valóban őrlőműves lenne, nem pedig forgókéses.

    Az előmelegített oké, szerintem mindegy, hogy hol melegíted elő, én gázon tettem mindig, nem tököltem pluszban a mikróval. Így a készülék is meleg volt, és annyi idő alatt le is daráltam a Hario-n a kávét.

    Brikka helyett sima Bialetti Moka Express-t ajánlok, sokkal stabilabb. Vagy ha mindenképpen Brikka, akkor az eredeti gyártású olaszt, aminek megvan a kosár alatti tömítése is.

Új hozzászólás Aktív témák