Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz tibi970307 #39163 üzenetére

    Amíg a forgókéses van csak, addig ne is szedd ki a nyomásfokozó szelepet mert nem lesz jó. Az egyszerűen nem tudja rendesen megőrölni a kávét, csak összetördeli, bármit csinálnál, úgysem lenne jó az eredmény. Ugyanúgy szelep nélkül a bolti darált kávék se lesznek jók. Oda kell egy rendes daráló, ha az megvan, akkor ki lehet pattintani a szelepet. Na az egy hatalmas ugrás lesz. Így kezdtük mi is, aztán jött a CM702, na ott már lehet kezdeni próbálgatni a kávékat. Na onnan elkezdenek kiesni a bolti kávék, Paljoc, Pacificaffe kávéi után a hasonló árú bolti olyan mint a moslék...
    Mindenképp a darálóval kezdd, ha megvan akkor a szelepet ki, és lehet kikísérletezni a daráló beállítását. Én mondjuk nem úgy szedtem ki a szelepet mint a videón, nem alulról feszítettem, hanem fentről nyomtam középen a bütyköt, de a lényegen nem változtat. Vigyázni kell mert erős a rugó, jó messzire ki tudja lőni a kis alkatrészeket.
    Vagy csak simán ki lehet szedni a műanyag lapot. Azt is próbáltam, de úgy a nyomás nagyon meghajlította nekem a szűrőt, úghyhogy inkább kinyomtam a szelepet végül.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák